reklama

Raczkowanie bez siadania???

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez czarna784, 27 Październik 2011.

1. czarna784

czarna784 Fanka BB :)

Jak wyzej ,czy to mozliwe zeby dziecko najpierw zaczelo dzwigac sie na czworaka,kiedy jeszcze nie siedzi?

2. benfica

benfica Fanka BB :)

Możliwe ;-) Gabryś jak miał ok. 7mcy, zaczął szykować się do raczkowania i po dwóch tyg już łaził po całym domu. W międzyczasie zaczął też stawać i dopiero, jak już stał stabilnie, nauczył się siadać. I to tylko dlatego, że jak go na stojąco nogi bolały, to nie wiedział, co robić i płakał :szok: I tego wszystkiego nauczył się dosłownie w miesiąc, przy czym siadanie było na końcu :-D

3. reklama
  4. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

u naszych kochanych dzieciaczków wszystko jest możliwe :) u nas Maja raczkuje od 7 miesiąca, obecnie zaczyna wstawać ale nie potrafi sama usiąść choć pozycję do siadania ciągle ćwiczy :))) pewnie będzie jak w przypadku Gabrysia :)

5. mmusia

mmusia Początkująca w BB

Witam, jestem nowa na babyboomie, ale trafilam na temat dla mnie. moja mlodsza corka 7 listopada bedzie miec 8 miesiecy, gdy miala 6 miesiecy i tydzień zaczela raczkowac, siedziec nie umiala. Dopiero po jakims czasie opanowala siedzenie. a teraz potrafi juz wstać i spaceruje wzdlóz łóża.

6. mmusia

mmusia Początkująca w BB

witam wszystkich, mozliwe wlasnie to przerabialam z moja mala

7. czarna784

czarna784 Fanka BB :)

Ok czyli widze ze to sie zdarza:)

8. em_ka

em_ka Gwiazdeczka nasza <3

kochana, na przykladzie siostrzenca mojego faceta ktorego mamy codziennie w domu moge powiedziec, ze jest nawet mozliwe to, ze dziecko nie siedzi a stoi :szok: maly nauczyl sie siedziec gdy mial ok 7 miesiecy a wczesniej juz stal trzymajac sie np stolu. Teraz ma 8 i chodzi za jedna reke . Takze nie martw sie, gorzej gdyby nie raczkowal.

9. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

siadanie zwykle jest po raczkowaniu.bo potrzeba kordynacji ruchowej dobrej,ze wrazie upadku do tyłu dizecko umie raczkami sie zategowac.z tego co neurolog mówila ze jak dziecko umie raczkowac to dopiero probuje siadac

10. reklama
  11. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

wcale dzieci raczkowac nie muszą,jedne pełzają ,drugie sie suwaja i tez jest ok

12. Dora_M

Dora_M Fanka BB :)

u nas pewnie też szybko będzie raczkowanie, a potem cała reszta, bo mały już teraz by z radością pogonił któregoś z kotków, które mamy :) to na pewno go zmobilizuje hihi

Poleć forum