reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Raczkowanie/chodzenie...

Dołączył(a)
22 Październik 2019
Postów
10
Dobry wieczor . Drogie mamy, synek w listopadzie skończy roczek A problem polega na tym , że w żaden sposób nie próbuje raczkowac lub podnosić się. Badania przezciemniaczkowe wporzadku . Rehabilitacja jest nie potrzebna tak stwierdziła Pani doktor . Wizyta u okulisty i badanie w normie . Jednak nadal martwi mnie brak postępu u synka. Jedynie co potrafi w tej chwili to przekręcić się z brzydką na plecy i powrotem.
 
reklama
To mu bezwzględnie nie pozwalaj na takie "siadanie". I nie woź w pozycji półsiedzącej.
Dziecko powinno usiąść z pozycji na czworaka. Tak niestety można zrobić dużą krzywdę, bo nie pracują te mięśnie, które powinny.
Poszukaj na temat NDT Bobath. Oni pokazują jak prawidłowo przejść z leżenia do siadu. Jak znajdę instrukcje, to dam znać i ewentualnie podeślę. Ja mam pamięć krótką, ale pamiętam, że nasza fizjoterapeutka jakoś to robiła. Zresztą mój mały mimo problemów z napięciem mięśniowym bardzo szybko zaczął raczkować, ale usiadł dość późno (bodajże miał 11 m-cy), a chodzić zaczął mając 14 m-cy.
Obserwuj przede wszystkim czy nie ma jakiegoś regresu - coś potrafił, a teraz nie. Wówczas konieczna jest wizyta u neurologa. A wogóle - może byliście już u neurologa?
Tak byliśmy. Już pisałam wcześniej. Ten skierował nas do okulisty i na usg przezciemniaczkowe Ale wszystko jest wporzadku i rehabilitacje gdzie mieliśmy 10 zabiegów ćwiczeń i masaży.
 
reklama
Jeśli wg różnych specjalistów z twoim dzieckiem jest wszystko ok, to pewnie tak jest, a ty powinnaś po prostu uzbroić się w cierpliwość ;)
Napiszę ci przykład mojej dobrej koleżanki - jej syn zaczął siadać samodzielnie, gdy miał 14 miesięcy, wstawał gdy miał 18 i zaczął chodzić w wieku 20 miesięcy. Też miał różne badania i uczęszczał na rehabilitacje - wg lekarzy trzeba było czasu i tak też było. W innych obszarach dziecko zdolniacha - śpiewa, gaduła, bystrzak i teraz jako 2 latek recytuje wierszyki ;)
 
Do góry