reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rady mamuś styczniowych 2006 dla mamuś styczniowych 2007

u nas to trwalo, kikut sam odpadl po miesiacu ale ladnie sie wszystko goilo i od poczatku ubieralam malemy body, nie slyszalam ze nie wolno,chyba chodzi raczej o dostep powietrza,a jak ubierzesz kaftanik,spioszki to i tak bedzie zasloniety
 
reklama
Nie polecam na sam początek body zakładane przez główkę zwłaszcza jak się ma pierwsze dziecko i mało doświadczenia, kaftanik poprostu łatwiej ubrać. Ubranka ze 3-4 w rozmiarze 56, reszta to 62. I rożek albo stary becik usztywniany wtedy łatwiej trzymać na rękach takiego malutkiego szkraba i koniecznie łapki niedrapki do szpitala bo dzieci przeważnie rodzą się z długimi paznokciami a do 2 tyg nie mozna obcinać paznokietków
 
hmmm, tego o paznokciach tez nie wiedzialam, ja obcielam Sebciowi na 4 dobe po urodzeniu juz w domu
 
ja też obcięłam zaraz po powrocie do domu, chociaż mówili że się nie obcina ale nikt nie mówił dlaczego?.... mówili żeby obgryźć??????????? jakoś nie mogłam się na to zdobyć........
 
No nam sie przydaly ciuszki w rozmiarze 56 bo Zuzia miala 51 cm- 62 byly duuzzzooo za duze,,, Wiec moze kupic tylko pare ciuszkow na poczatek a reszte dokupic po urodzeniu... Ale fakt, ze zawsze mozna wywinac!

Ja obcielam paznokietki gdzies po tygodniu, jak juz sie nie balam, najpierw nosila skarpeteczki na lapciach- w zime to nie przeszkadzalo...

A pempowinka odpadla u nas po 7 dniach- body nosilysmy od poczatku ;)
 
paznokci nie obcina sie na poczatek, bo sa takie kruche, ze same sie odlamuja. sa jeszcze pokryte skora i dlatego powinno sie troche odczekac. bardzo odradzam rekawiczki na rece i czapeczki niemowlece nakladane po kapieli i w ogole w domu. jedno i drugie powoduje tylko brak powietrza tych czesci ciala i na glowie ciemieniuche. samozadrapania sa u niemowlat normalne i szybciutko znikaja. w zasadzie kazdy aktualny lekarz odradza juz te czapeczki i rekawiczki. moga tylko doprowadzac do przegrzewania dziecka, a to jak wiemy do katastrofy.
 
w zeszla zime to przegrzanie raczej nam nie grozilo ;D. Jednak czapeczek mysmy w domu nigdy nie uzywaly- chyba ze na chwile po kapieli
 
Mamuśki, a jakiej firmy kosmetyki czy pieluchy byście nam poleciły, a jakiej nie. Nie chodzi tu oczywiście o reklamę, ale słyszałam, że kosmetyki Johnson'a bardzo często uczulają. Jakie wy miałyście doświadczenia?
 
mysmy z zalozenia zrezygnowaly z Johnsona- choc teraz uzywam szamponiku tej firmy i jest ok. A takto to glownie moge polecic Bambino Kremiki, oliwka) i Nivea (mydelka, plyn do kapieli, zasypka), a chusteczek uzywamy takich malo znanych, niedrogich a fajnych- Bobini
 
reklama
Ja na poczatek parafina dzidzie po kapieli smarowalam a do kapieli oilatum.Teraz i po kapieli i do Johnsona i wszystko dobrze a jako noworodek to prawie po wszystkim miala jakies chrostki i wysuszona skore.
 
Do góry