reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rak odbytu

jola35610

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2015
Postów
23
Witajcie, mam duży problem, otóż z miesiąc temu wykryto u mnie raka odbytu niestety potrzebne są naświetlania 25 dokładnie i chemia jeszcze nie wiem jaka. mam 26 lat i nie mam dzieci a dziecko to moje marzenie. czy może jest tu jakaś mama która przeszła leczenie onkologiczne i zaszła w ciąże. jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje czy po takim leczeniu możliwe jest in vitro.
 
reklama
Nie jestem absolutnie specjalistą w tej dziedzinie, ale znam wiele przypadków gdzie kobiety po chemioterapii nie mogą mieć dzieci. Zdaje się, że bardziej negatywny wpływ na płodność ma radioterapia zwłaszcza tak blisko narządów rozrodczych.
Myślę, że to trzeba koniecznie omówić z lekarzem, a rodzaj zapłodnienia nie będzie miał raczej znaczenia jeżeli jajniki nie będą prawidłowo produkować komórek jajowych. Można natomiast komórki pobrać przed leczeniem i przechowywać.
 
Jest tu na forum dużo przypadków kobiet po leczeniu onkologicznym, które zostały mamami. Na pewno warto tę kwestię przedyskutować z lekarzem przed podjęciem leczenia. Może warto rozważyć pobranie komórek jajowych i ich zamrożenie na wszelki wypadek. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
Do góry