reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ranking najlepszych produktów

Justyna5789

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2016
Postów
720
Mamusie:)
W związku z kompletowaniem wyprawki prześledziłam dzisiaj internet pod kątem najlepszych produktów higienicznych ,pielęgnacyjnych i akcesorii.
Jakie Wy macie w planach kupić? O czym zapomniałam?

SUDOCREM - na odparzenia
FRIDA/KATAREK - aspiratory do nosa
OCTENISEPT - pielęgnacja kikuta
BELLA MAMMA - podkłady poporodowe
BEPANTHEN/MALTAN - na pękające brodawki
MEDELA - laktator
PAMPERS PREMIUM CARE - pieluchy jednorazowe

Pozdrawiam Marcóweczki :)
 
reklama
Jedyne co to daj sobie spokoj z sudocremem. Masz juz bepanthen do pupci na odparzenia. A do codziennej pielegnacji polecam ci zwyczajny zielony linomag. Ja smarowalam pupkę mojej coreczki tylko na noc gdy jednak pieluszka miala dluzszy kontakt ze skora dziecka. A tak pozwalalam skorze oddychac. Na brodawki wstrzymaj sie z maltanem. Bardzo dobra jest zwykla lanoli po ktorej nie trzeba myc piersi przed karmieniem dziecka. Po porodze roznie z ta pamiecia bywa wiec tak bezpieczniej mimo wszystko ;) i oczywiscie wlasny pokarm i duzo wietrzenia. A przede wszystkim dbanie o prawidlowe przystawienie dziecka i delikatne korygowanie zlego chwytu. Nie wyszarpuj swojej brodawki ;)

Co do fridy i katarka. Zaopatrz sie w gruszke, ale taka rozkrecana ktora mozna wymyc. Malym dzieciom po porodze czesto cos furkocze w nosku ale tez ulany pokarm wpada do noska i robia sie takie biale babole. Frida moze podrazniac sluzowke.
Pamietaj o nawilzaniu noska sola fizjologiczna i patyczkiem higienicznym

U mnie laktator sprawdzil sie reczny z aventu. Nie kupuj za wczasu. Jeszcze nie wiesz jak to u ciebie bedzie z laktacja.
Powiedz mezowi kaki ma kupic w razie gdy zajdzie potrzeba. Pamietaj ze najbardziej pobudza laktacje ssacy noworofdek ;)
A jak przy laktacji jestesmy to wkladki laktacyjne z rossmana te premium ;)
Sa bardzo fajne i w dobrej cenie.

Maluszka kap w wodzie a jak bedzie potrzebowac dodatkowego nawilzenia to dodaj odrobine oleju migdalowego.
Tym olejem mozesz wykonac maluszkowi kojacy madaz i uzyc do pielegnacji zgięć tj. Pod kolankami, za uszkami
1
 
Na pękające brodawki krem z lanolina. I nie radzę kupować za dużo kremów! Ja kupiłam kilka a prawie nie używam bo mój syn wogole nie ma odparzen :) polecam do kąpieli emolient dzięki nim kremu używam tylko na buzię bo skóra jest nawilżona sama jak wyjmuje ręce z wanienki to są gładkie i miękkie haha :D koniecznie sól fizjologiczna do noska OGROMNIE SIĘ PRZYDAJE sama też podkradam ;)
 
Hej, przepraszam, ze "wcinam sie" w Wasz watek, ale , jesli moge, to chcialabym tez cos podpowiedziec ;). O tych podkladach higienicznych "bella"- TRAGEDIA !!!Naprawde 100 razy lepiej sprawdzaja sie zwykle duze podpaski typu "night".
 
SUDOCREM - na odparzenia
FRIDA/KATAREK - aspiratory do nosa
OCTENISEPT - pielęgnacja kikuta
BELLA MAMMA - podkłady poporodowe
BEPANTHEN/MALTAN - na pękające brodawki
MEDELA - laktator
PAMPERS PREMIUM CARE - pieluchy jednorazowe

1. sudocrem można sobie odpuścić, odparzenia zdarzają się w brew pozorom rzadko przy dobrej pielęgnacji, a jak już się zdarzy to zawsze się znajdzie otwarta apteka, do codziennej pielęgnacji wystarczy bephanten czy linomag zielony
2. o ile dziecko nie ma kataru to wystarczy sól fizjologiczna do przemywania, nie trzeba nic wyciągać ale gdy dziecko jest starsze i ma prawdziwy katar to katarek jest najlepszy an świecie, frida to bubel a płuca można sobie wypluć
3. podkłady/ wielkie podpaski bella mama nie ma co kupować na zapas, max 2 opakowania, bo są wielkie i niewygodne, warto je mieć w szpitalu bo w niektórych szpitalach robią aferę jak się używa innych, ale potem w domu można używać zwykłych podpasek lub typu night
4. krem na brodawki ważne żeby miał lanolinę i warto zwrócić uwagę czy trzeba go zmywać przed karmieniem. Bo on się głównie przydaje na początku a wtedy gdy krocze czy brzuch obolałe a dziecko nagle zacznie płakać to nie ma czasu na bieganie do łazienki i mycie cycków.
5. laktator polecam rzeczywiście medele i ja stoję na stanowisku że lepiej mieć dobry laktaror już przed porodem bo najczęściej jest potrzebny już w szpitalu w czasie nawału a tatuś wtedy średnio ma głowę biegać po aptekach z karteczką i szukać wcześniej wybranego laktatora. Można poszukać wcześniej i zapłacić mniej niż na ostatni moment w aptece. Inna kwestia jest taka że nawet jeśli nie skorzystacie z laktatora to potem dobry laktator np z medeli sprzeda się na allegro czy olx od ręki.
6. co do pieluch to nie ma jednych najlepszych, każda mama musi sama popróbować co jej i dziecku odpowiada i czy dziecko dane pieluszki nie uczulają
 
U nas tez nie sprawdzil się sudocrem, jest za cieżki do stosowania codziennego. Lepszy jest bepanthen, którego możesz stosować rownież na brodawki.
co do fridy: to jest jakis straszny bubel, ani nie wyciągnie kataru, dodatkowo jeszcze sama zarażasz się infekcją! Nas ratowal Katarek i żaluje, że tak póżno się do niego przekonalam. Koniecznie kup sol fizjologiczną w ampułkach na początek 0,9%, bo takie są najlepsze dla maluszkow
 
reklama
SUDOCREM - ten z cynkiem... powiem Wam że kiedyś depilowałam bikini kremem i po strasznie mnie swędziała skóra. Sprawdziłam tubke okazało się że był przeterminowany. Tak swedziało że nie wiedziałam co robić wtedy wyczytałam o sudocremie - kupiłam! Byłam zachwycona odrazu złagodziło dolegliwości. Ale własnie ten w pudełeczku z cynkiem a nie w tubce.
 
reklama
Do góry