reklama

Ranny ptaszek czyli jak nauczyc 5 miesieczniaka dłuższego spania rano?

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez jg_1982, 19 Czerwiec 2010.

1. jg_1982

jg_1982

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie:)
    Moja 5-mies corka bardzo wczesnie rano wstaje- 4:30-5:00 rozbudzona zupelnie chce sie bawic.Czasy gdy mozna ja bylo "uspic" cycusiem juz minely, teraz jesli nie ma ochoty jesc to nie wezmie cycusia do buzi.
    Kladę ja spac ok 21:00, przed snem zjada kaszke i poprawia cycusiem, w nocy budzi się ok 2 razy na karmienie i ok 5:00 noc sie konczy. Nie pozwalam jej po tak wczesnej pobudce na zbyt szybka drzemke,chodzi o to zeby nie odsypiala w dzien tak krotkiej nocki, wiec przetrzymuje ja ile sie da:2,5-3 godziny i dopiero pozwalam jej zasnac.
    W ciagu dnia ma w zwiazku z tym 3 drzemki po ok 1,5 h ( niestety bardzo trudno jest "zrobic " z tego 2 drzemki, gdyz nie potrafi wytrzymac bez snu dluzej niz 3 godziny).
    Ostatnia drzemka konczy sie 4 godziny przed pojsciem spac na noc wiec klade ja naprawde zmeczona.
    Pozytywne w moim postepowaniu jest to ze nauczyla sie sama zasypiac w swoim łożeczku, zarowno w dzien jak i w nocy i drzemki sa konkretne po 1,5-2 h a nie jak dawniej po 30-45 minut.
    Bardzo chcialabym osiagnac dłuzszy sen rano-chociaz do 6:00-6:30 i nie chodzi tu tylko i wylacznie o moj komfort ale Majcia tez jest inna gdy sie wysypia porzadnie. A po tak wczesnej pobudce wystarczy niecała godzina a jej juz oczki kleja sie ze zmeczenia i zaczyna byc marudna.
    Moze ktoras z Was ma podobny "problem" i jeszcze jakies sposoby na wydluzenie snu nocnego? A moze po prostu taka juz uroda Majci ze wczesnie sie budzi i trzeba sie do tego przyzwyczaic?

Ostatnia edycja: 19 Czerwiec 2010
  2. mamcia10

mamcia10 szczesliwa mamcia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak samo mialam z moim synkiem w tym wieku :) i samo mu przeszlo a budzil sie codziennie chwile po 5 rano :) trwalo to chyba 1,5 mies. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci ;)

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Maks też ostatnio jest rannym ptaszkiem ale nie aż tak :) Nie wiem czy dobrze robisz że ją tak przetrzymujesz. Często zmęczenie nie pozwala zasnąć. Gdy młody w ciągu dnia się nie wyśpi to potem w nocy budzi się co godzinę, dużo trudniej mu zasnąć i sen dużo niespokojniejszy. Śpi dwa razy po 1,5 godziny w dzień ale wieczorem kładę go już po 7 (nie je w nocy) zauważyłam że nie ma różnicy o której pójdzie spać i tak wstanie o 6 :) Coś mi się wydaję że Twoja Maja może za mało spać. W nocy 8 godzin z przerwami + 4,5w dzień to zaledwie 12 godzin. 5-cio miesięczniak powinien spać około 15 godzin :) (choć należy oczywiście uwzględnić indywidualne predyspozycję dziecka)Może spróbuj jej dać więcej pospać może nie kładź jej takiej wykończonej. Maks po 4 godzinnej przerwie zasypia 45 minut po 3 godzinnej dwie minuty :)Też nie jestem zadowolona z pobudek o 6 ale tak jak napisała mamcia10 myślę, że za niedługo to się unormuje
    Powodzenia

5. millani

millani Mama Maciusia ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hmmm. Mój Maciek zasypia ok 21. Budzi się najwcześniej ok 4, ale to sporadycznie. Zwykle wstaje ok 6 rano (plus minus 30min). Potem zasypia po 2-3 godzinach. Wtedy śpi ok 40minut do godziny, chyba, że jest wyspany to 15min. I potem tak po 15 min co 2-3 godziny. Chyba mało...ale cóż. Taki jest Maciuś. Plusem jest to, że przesypia całą noc.

6. Dzidzior

Dzidzior Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie mała też wcześniej budziła bardzo wcześnie, ale już jej przeszło na szczęście. Teraz śpi nawet do 8, ale za to nie chce zasypiać w dzień, najwyżej kilkanaście minut. Cieszę się, że przynajmniej noc wszyscy przesypiamy.

7. karo29

karo29

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kochana co to jest 5 rano :-) u nas Mały wstaje o 3:00 i nie ma na niego mocnych :-) i nie potrafie sobie tego przestawic, taki urok Grześ ma

8. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Maks na szczęście się przestawił i od tygodnia wstaje o 8:-) Do wszystkiego muszą te dzieci dorosnąć

9. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jula też robiła sobie nocne drzemki. Spała do 12, wiercenie, potem o 3 pobudka i do 5 zabawa. A ja durna dawałam jej się wciągnąć w tą gierke i ponieważ spała a z nami w łóżku nie mogła mnie nie zauważyć obok i zacząć zabawy. Jak skończyła 5 mcy zeczałam ją uczyć zasypiac i spać w łóżeczku, kładłam o stałej porze (aha my spaliśmy w drugim pokoju) i jak tylko sie przebudziła nie szłam do niej, chciałam nauczyć małą żeby sama zasypiała po przebudzeniu w nocy. Udało się po ok 3 tyg . Od tamtej pory przesypia od 20-8 czasem pośpi do 7:30 a czasem do 9 zależy jak się naje o 6.

10. reklama
  11. joasia89

joasia89 Mamusia Kamilusia :****

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to mój babel zasypia o 19 i budzi sie po 4 tak gdzies 4 20 ... a w dzien spi po jedzeniu tylko po ok 30-40 min i tyle ...

12. sarka0709

sarka0709

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mi sie wydaje ,ze niedlugo jej to przejdzie...moja corka ma 4 miesiace ,klade ja o 22 -wtedy zjada kaszke i idzie spac...wstaje o 7 rano iiii po 2H znowu idzie spac takze nie mam zle teraz:) ale kiedys w nocy budzila mnie o 3 i chciala sie bawic :) i siedzialam z nia z dwie godziny "rozmawiajac":)he he. Pozdrawiam!

Poleć forum