reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ranny ptaszek czyli jak nauczyc 5 miesieczniaka dłuższego spania rano?

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2010
Postów
1
Witam serdecznie:)
Moja 5-mies corka bardzo wczesnie rano wstaje- 4:30-5:00 rozbudzona zupelnie chce sie bawic.Czasy gdy mozna ja bylo "uspic" cycusiem juz minely, teraz jesli nie ma ochoty jesc to nie wezmie cycusia do buzi.
Kladę ja spac ok 21:00, przed snem zjada kaszke i poprawia cycusiem, w nocy budzi się ok 2 razy na karmienie i ok 5:00 noc sie konczy. Nie pozwalam jej po tak wczesnej pobudce na zbyt szybka drzemke,chodzi o to zeby nie odsypiala w dzien tak krotkiej nocki, wiec przetrzymuje ja ile sie da:2,5-3 godziny i dopiero pozwalam jej zasnac.
W ciagu dnia ma w zwiazku z tym 3 drzemki po ok 1,5 h ( niestety bardzo trudno jest "zrobic " z tego 2 drzemki, gdyz nie potrafi wytrzymac bez snu dluzej niz 3 godziny).
Ostatnia drzemka konczy sie 4 godziny przed pojsciem spac na noc wiec klade ja naprawde zmeczona.
Pozytywne w moim postepowaniu jest to ze nauczyla sie sama zasypiac w swoim łożeczku, zarowno w dzien jak i w nocy i drzemki sa konkretne po 1,5-2 h a nie jak dawniej po 30-45 minut.
Bardzo chcialabym osiagnac dłuzszy sen rano-chociaz do 6:00-6:30 i nie chodzi tu tylko i wylacznie o moj komfort ale Majcia tez jest inna gdy sie wysypia porzadnie. A po tak wczesnej pobudce wystarczy niecała godzina a jej juz oczki kleja sie ze zmeczenia i zaczyna byc marudna.
Moze ktoras z Was ma podobny "problem" i jeszcze jakies sposoby na wydluzenie snu nocnego? A moze po prostu taka juz uroda Majci ze wczesnie sie budzi i trzeba sie do tego przyzwyczaic?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak samo mialam z moim synkiem w tym wieku :) i samo mu przeszlo a budzil sie codziennie chwile po 5 rano :) trwalo to chyba 1,5 mies. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci ;)
 
Maks też ostatnio jest rannym ptaszkiem ale nie aż tak :) Nie wiem czy dobrze robisz że ją tak przetrzymujesz. Często zmęczenie nie pozwala zasnąć. Gdy młody w ciągu dnia się nie wyśpi to potem w nocy budzi się co godzinę, dużo trudniej mu zasnąć i sen dużo niespokojniejszy. Śpi dwa razy po 1,5 godziny w dzień ale wieczorem kładę go już po 7 (nie je w nocy) zauważyłam że nie ma różnicy o której pójdzie spać i tak wstanie o 6 :) Coś mi się wydaję że Twoja Maja może za mało spać. W nocy 8 godzin z przerwami + 4,5w dzień to zaledwie 12 godzin. 5-cio miesięczniak powinien spać około 15 godzin :) (choć należy oczywiście uwzględnić indywidualne predyspozycję dziecka)Może spróbuj jej dać więcej pospać może nie kładź jej takiej wykończonej. Maks po 4 godzinnej przerwie zasypia 45 minut po 3 godzinnej dwie minuty :)Też nie jestem zadowolona z pobudek o 6 ale tak jak napisała mamcia10 myślę, że za niedługo to się unormuje
Powodzenia
 
Hmmm. Mój Maciek zasypia ok 21. Budzi się najwcześniej ok 4, ale to sporadycznie. Zwykle wstaje ok 6 rano (plus minus 30min). Potem zasypia po 2-3 godzinach. Wtedy śpi ok 40minut do godziny, chyba, że jest wyspany to 15min. I potem tak po 15 min co 2-3 godziny. Chyba mało...ale cóż. Taki jest Maciuś. Plusem jest to, że przesypia całą noc.
 
Mnie mała też wcześniej budziła bardzo wcześnie, ale już jej przeszło na szczęście. Teraz śpi nawet do 8, ale za to nie chce zasypiać w dzień, najwyżej kilkanaście minut. Cieszę się, że przynajmniej noc wszyscy przesypiamy.
 
Kochana co to jest 5 rano :-) u nas Mały wstaje o 3:00 i nie ma na niego mocnych :-) i nie potrafie sobie tego przestawic, taki urok Grześ ma
 
Jula też robiła sobie nocne drzemki. Spała do 12, wiercenie, potem o 3 pobudka i do 5 zabawa. A ja durna dawałam jej się wciągnąć w tą gierke i ponieważ spała a z nami w łóżku nie mogła mnie nie zauważyć obok i zacząć zabawy. Jak skończyła 5 mcy zeczałam ją uczyć zasypiac i spać w łóżeczku, kładłam o stałej porze (aha my spaliśmy w drugim pokoju) i jak tylko sie przebudziła nie szłam do niej, chciałam nauczyć małą żeby sama zasypiała po przebudzeniu w nocy. Udało się po ok 3 tyg . Od tamtej pory przesypia od 20-8 czasem pośpi do 7:30 a czasem do 9 zależy jak się naje o 6.
 
to mój babel zasypia o 19 i budzi sie po 4 tak gdzies 4 20 ... a w dzien spi po jedzeniu tylko po ok 30-40 min i tyle ...
 
reklama
mi sie wydaje ,ze niedlugo jej to przejdzie...moja corka ma 4 miesiace ,klade ja o 22 -wtedy zjada kaszke i idzie spac...wstaje o 7 rano iiii po 2H znowu idzie spac takze nie mam zle teraz:) ale kiedys w nocy budzila mnie o 3 i chciala sie bawic :) i siedzialam z nia z dwie godziny "rozmawiajac":)he he. Pozdrawiam!
 

Podobne tematy

Do góry