reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

raport medyczny- czyli nasze pociechy u lekarza

reklama
Sama nie wiem właśnie....Ja z moją pediatrą już odnośnie Kajki rozmawiałam. Bo z jednej strony to po prostu taka marketingowa nagonka. A z druiej strony, mimo iż rzadko, to jednak zachorowania się zdarzają. No i mogą być tragiczne w skutkach. Mi lekarka nic nie pomogła- powiedziała że sama muszę zadecydować. Kajka jest zaszczepiona, więc Lenka pewnie też zostanie...
 
Ja własnie po szczepieniu mała dostała 6 w 1 i na rotawirusa. Pneumokoki pediatra doradziła już po tych dawkach czyli jak mala będzie miała ok 6 miesiecy..

Ale mala niespokojna jest bardzo co chwile budzi sie i płacze.. bidulka!
 
a moj maly ma cos w stylu kataru...:crazy:tylko nie weim jak go zlapal.... tutaj po 12 st.C i cieplo go ubieramy jak wychodzimy.... buu.... biedny charczy po kazdym jedzeniu, nie wiem jak mu pomoc...:-:)zawstydzona/y: temperatura idealna i nie zachowuje sie jakos szczegolnie nieznosnie ale troche mu to przeszkadza... macie na to jakies rady??:confused:
 
moja Ola też ma coś w nosku ale fridą ciężko mi to wyciągnąć :dry: albo robię to nieporadnie albo ona taka lipna trochę....:baffled: a ewidentnie słyszę że coś w tym nosku zalega :-( nawilżam roztworem wody morskiej trochę pomaga ...
 
My dziś po wizycie u ortopedy, Mała ma coś nie tak z bioderkami, nie wiem dokładnie bo lekarz nie był zbyt rozmowny, strasznie oschły, nie nadaje sie do dzieci!!!
Zalecenia: w dzień ma leżeć na brzuszku jak żabka, szerokie noszenie, luźne ubranka, nie kłaść na boczku.........................za 2 m-c wizyta kontrolna jak się nie poprawi to aparat(!!!!!!!!!!!!!!!!)
 
No my wkoncu po normalnej kontroli i szczepieniu!!Szczepilismy 5 w 1 i jakosposzlo!!Mała tylko przy ukluciu sie darla i szybko sie uspokoila!!Balam sie ze bedzie gorzej!!
Niestety pani doktor odkryla cechy krzywicze!!Mamy ja tylko ukladac teraz na prawym boku i podawac wiecej wit.D3!!Najgorzej martwi sie ty ze ma jakas bruzde Harrisona i rozaniec krzywiczy!!Niby mam sie nie przejmowac ale wiecie jak to jest!!Za dwa tygodnie kontrola!!Oby bylo poprawa!!
Po dzisiejszym to az sie boje usg bioderek!!
 
bylismy dzis u neurologaktóry miał 2 godz. spóźnienia...:angry:
mały ma lekka asymetrię i odchylenie (czego nie zauwazyłam) Małpoko zatem koniecznie musisz z malutką isc do neurologa i na rechabilitacje skoro pisałas ze bardzo widac u niej odchył..

Bedxziemy chodzic na gimnastyke..

poza tym wspomniałam ze maly ma czasami drżenia i kazała mu dawc wit B1 B6 i wstrzymac szczepienia do odwołania za miesiac kontrola//

Pojde skontrolowac to jescze gdzie indziej bo nie mam zamiaru wstrzymywac szczepien
 
reklama
My w związku z wcześniactwem Hani latamy od lekarza do lekarza... Neurolog, laryngolog, okulista, ortopeda... Masakra... Do tego wizyty w poradni patologii noworodka i normalne u pediatry:szok::szok::szok::szok: Czasami już się gubię w tym wszystkim... Na całe szczęście na razie wszystkie badania wskazują na to, że Haneczka rozwija się bardzo dobrze tylko ma problemy z wynikami morfologii. Na razie dostała żelazo w kropelkach i po 4 tygodniach kontrola... Zobaczymy.
Ortopeda za to nas pocieszył. Po miesiącu szerokiego pieluchowania bioderka Hani są przecudnej urody i czeka nas jeszcze kontrola za 3 miesiące i mamy ortopedę z głowy (mam nadzieję:-))
Co do pneumokoków to myśmy się na zdecydowali choć to niestety koszt nie mały. Jedna szczepionka 280 zł, a są potrzebne 4 dawki. No ale cóż przecież na zdrowiu nie będziemy oszczędzać...
 
Do góry