reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ratujmy maluchy - sześciolatki przed pójściem do szkoły!!!

Skorpionica

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Maj 2010
Postów
347
Drogie mamy, ojcowie,
zwracam się do Was z apelem w sprawie odwołania ustawy dotyczącej obowiązku szkolnego sześciolatków. Zbieramy podpisy pod zwołaniem referendum ogólnokrajowym wszelkie informacje znajdziecie na stronach:
Ratuj Maluchy, sześciolatki do szkół, likwidacja zerówek, protest - Start
Strona główna | Rzecznik Rodziców
Proszę zbierajcie podpisy, nie skracajmy dzieciństwa dzieciom, nie każmy im w wieku 17 lat iść do pracy.
Nam rząd już przedłużył wiek pracy, nie pozwólmy by teraz decydował za nas o losie NASZYCH DZIECI.
W razie pytań proszę o maile: kjafa@interia.pl
Agnieszka
 
reklama
Ja tam jestem za tym aby 6 latki poszły do szkoły takie dzieci są najbardziej chłonne wiedzy. W UK 4 latki idą do szkoły i nikt z tego powodu nie robi histerii.
 
każdy ma prawo do swojego zdania :)
tylko dlaczego chcą nas do tego przymusić
i 6latek sam do szkoły nie pójdzie bo mu nie wolno się poruszać samemu do 7 roku życia po drogach publicznych
szkoły u nas tez nie są przygotowane na przyjęcie maluchów
nie jedno dziecko będzie niepełnoletnie a będzie musiało pracować, a nie będzie miało prawo głosu
i dlaczego mają o jeden rok dłużej pracować??
 
Moim zdaniem powinna to być decyzja rodzica czy dziecko idzie w wieku 6 czy 7 lat, tak jak jest teraz! Sama mam synka, który jest pierwszym rocznikiem który MUSI iść do szkoły w wieku 6 lat. Ktoś pomyślał, czy dziecko tego chce?
 
ja jestem przeciw....7 lat do szkoly a nie 6..

ale wlasnie powinna byc decyzja rodzicow,a nie jakis durnych ludzi i innych głów wyzszych...
 
w większości krajów dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat albo i wcześniej.moja córka poszła,teraz jest w trzeciej klasie i cieszę się z mojej decyzji.dzieci teraz są dużo inteligentniejsze niż kiedyś,tv,komputery,to wszystko działa na lepszy rozwój maluchów.dziecko w wieku 6 lat w przedszkolu się po prostu nudzi.a taki podział ze jedne dzieci idą w wieku 6 lat a inne w wieku 7 lat tylko stworzy niepotrzebne kompleksy wśród dzieci.

i jaki to argument że dziecko o rok będzie musiało dłużej pracować? ilość lat pracy chyba jest zależny od innych czynników,sytuacji na rynku,ambicji,potrzeb finansowych a nie od ilości lat spędzonych w szkole?zresztą ilość lat spędzonych w szkole też zależy od innych czynników a nie od tego w jakim wieku dziecko idzie do szkoły?

prawda jest taka że to rodzice boją się szkoły i obowiązków bardziej niż ich dzieci... 6 latek w zerówce "stoi w miejscu" to stracony rok,czasy się zmieniły
 
Ostatnia edycja:
Tygrysek, listy są teraz pisemne, są zbierane głosy można je pobrać na wyżej wymienionych listach i wysłać samemu lub poszukać punktu w danym mieście gdzie można złożyć podpis na liście. Są takie miejsca Gdzie można złożyć podpis pod referendum edukacyjnym | Rzecznik Rodziców
noirel każde dziecko które pójdzie o rok szybciej do szkoły to i o rok szybciej zacznie pracować, prosta logika, posłałaś dziecko prędzej ok, Twój wybór

A my chcemy mieć wybór, niech rząd nie decyduję naszymi dziećmi, zresztą szkoły nie są przygotowane na 6 latki.

Referendum ma być również w sprawie powrotu do 8 klas szkoły podstawowej i 4 letnich liceów.


Zachęcam do zbierania głosów, walczmy o NASZE DZIECI
Pozdrawiam
 
reklama
i 6latek sam do szkoły nie pójdzie bo mu nie wolno się poruszać samemu do 7 roku życia po drogach publicznych
7 latka też bym samego do szkoły nie puściła więc nie jest to argument . No a wysłanie 6 latków do szkoły pomoże rozładować trochę przepełnione przeczkola dzięki czemu więcej mam młodszych dzieci mogłaby wrócić do pracy.
 
Do góry