reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ratujmy maluchy - sześciolatki przed pójściem do szkoły!!!

styna26 ale dlaczego wypychać inne dzieci żeby inne mogły pójść, może lepiej stworzyć nowe miejsca w przedszkolach lub utworzyć dodatkowe grupy, a nie wypychać bo brak miejsc, to jest dopiero zły argument
 
reklama
noirel każde dziecko które pójdzie o rok szybciej do szkoły to i o rok szybciej zacznie pracować, prosta logika, posłałaś dziecko prędzej ok, Twój wybór

A my chcemy mieć wybór, niech rząd nie decyduję naszymi dziećmi, zresztą szkoły nie są przygotowane na 6 latki.
pierwsze słysze...raz ze różnie dzieci szkoły kończą,jedne na gimnazjum inne na studiach...a dwa że mamy w polsce dużo leni którzy mimo że do szkoły nie chodzą do pracy też nie idą tylko siedzą na utrzymaniu rodziców bądź państwa.

a może całkowicie zdjąć obowiązek szkolny?ciekawe ilu rodziców nie pośle dzieci wcale coby miały dłuższe dzieciństwo??? cofacie dzieci w rozwoju!!! czasy się zmieniły,większość dzieci idąc w wieku 6 lat do szkoły potrafią już czytać i pisać,w zerówkach dzieci się nudzą przez co są coraz bardziej niegrzeczne!

a ze szkoły są nieprzystosowane...hmm,nie które pewnie tak,ale myślę że wtedy i dla 7 latków nie są przygotowane,kiepska dyrekcja !!!

podstawą w tym temacie jest jedno,klasy nie mogą być łączone (6-7 latki),dzieci muszą być w jednym wieku i mieć równy start!
 
noirel no właśnie równy start a jaki mogą mieć jak jedno będzie miało siedem lat a drugie 6. różnica będzie u niektórych dzieci prawie 2 roczna mają być w pierwszej klasie dziec ze stycznia 2007 roku i dzieci z grudnia 2008 roku i gdzie tu równość???
jeśli ktoś chce posłać 6 latka do szkoły niech pośle, ale jest spora grupa rodziców, którzy chcą dopiero w wieku 7 lat dzieci posłać do szkoły i mamy do tego prawo
i nie mów że się dzieci cofa w rozwoju!!!!
 
ja wyrażam swoje zdanie i mam do tego prawo! w mojej szkole dzieci w klasie są tylko z jednego roku (2004) obecnie w 3 klasie,nie było sytuacji żeby któreś dziecko nie zdało do następnej klasy,co roku też 8-9 kończy rok z wyróżnieniem. jeśli jesteś osobą pracującą i przez kilka lat pracy nie dostajesz awansu nie czujesz się jakbyś stała w miejscu? dzieci czują się tak samo,ucząc się dwa lata tego samego!!! ta reforma mimo że jeszcze nie ma obowiązku już weszła w życie,czy zerówka czy pierwsza klasa,dzieci uczą się czytać i pisać,chodzi tylko o "miejsce" . to normalne że się boimy zmian,ale dzieci które obecnie zaczynają szkołę w wieku 7 lat mają w szkołach ciężej,bo mimo że są wiekiem starsze,nazywane są maluchami.może zamiast się buntować,warto iść do szkoły na spotkanie dla rodziców,albo porównać kilka szkół?
 
noirel no właśnie to twoje zdanie, więc nie decyduj za innych
ten post powstał po to by poinformować rodziców że mają wybór
Nie przekonasz mnie że 6 latek ma iść do szkoły bo ktoś u góry tak zadecydował za nas. Miałaś prawo posłać dziecko do szkoły to posłałaś.
ale dziecko w wieku 7 lat jest maluchem! i na pewno 7 latkowi nie będzie ciężej, za to będzie pewniejsze, starsze i lepiej sobie będzie radziło z otoczeniem, z obowiązkami
 
ja za nikogo nie decyduje,dlatego też nic nie podpisuje:-) mam prawo wyrazić swoją opinie i wypowiedzieć się jak to wygląda z mojej strony bo moje dziecko już trzeci rok chodzi do szkoły,więc mam większą wiedzę na ten temat niż rodzice dzieci które do szkoły nie chodzą lub są w innej sytuacji,czy też politycy którzy może dzieci wcale nie mają a chcą decydować.poza tym ja tylko odpowiedziałam na posta,nigdy bym się nie posunęła do tego żeby sama stworzyć takiego posta i namawiać ludzi do czegoś o czym pojęcia nie mam,nie można krytykować czegoś czego się nie zna!a Ty to robisz
 
nie mów że nie znam, bo mam znajomych których dzieci poszły do szkoły jako 6 latki i tam sobie nie radzą.
to Ty myślisz że wszyscy muszą robić jak Ty.
nie interesuje Cię kwestia tego referendum to nie pisz tu, nikt nie każe Ci nic podpisywać.
 
jakbym mówiła komuś co ma robić to bym sama napisała post żeby nie podpisywać,zresztą nawet jakby było można podpisać za obowiązkiem dla 6 latków też bym nie podpisała,bo każdy sam decyduje.ja jeszcze raz powtarzam że ja nie żałuję,nie spotkałam się jeszcze z nikim kto dziecko puścił i żałuje!!! i to jest forum publiczne i nie będziesz mi mówić czy mogę pisać czy nie!
 
reklama
Strasznie dużo dramatyzmu w tym apelu: "ratujmy maluchy przed pójściem do szkoły". A cóż takiego strasznego im tam grozi? Albo "nie skracajmy im dzieciństwa". Czy uczeń pierwszej klasy przestaje być dzieckiem? Nic dziwnego, że przy takim nastawieniu rodziców, które to nastawienie obserwują dzieci, nie mają one potem ochoty chodzić do szkoły... :dry:
 
Do góry