reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2011' rozpoczęty przez Aestima, 25 Czerwiec 2011.

1. Aestima

Aestima Fanka BB :)

Pomyślałam, ze przyda się taki temat, bo na głównym często gadamy o lekach itd. i potem znaleźć nic nie można...
    Mam nadzieję, że będziemy zaglądać tu jak najrzadziej, chociaż u mnie póki co ciągle z czymś się borykamy... teraz na topie wodniste kupy i wysypka.

Doświadczone mamy- czy Wasze dzieci miały skazę białkową, trądzik niemowlęcy albo azs?? Jak to u Was wyglądało?

2. eZOJA

eZOJA Życie jest pięne :)

Mloda tfu tfu tfu puki co ladniutka ma skore...
    ale z Fruciem mielismy mega problemy
    stosowalismy rozne masci, szukalismy wlasciwej bo zadna nie pomagala do konca
    najodpowiedniejsze byly OILATUM oraz EMOLIUM. Emolium chyba u nas lepiej sie sprawdzalo. Rozwniez mail robione masci na zamowienie sterydowe, ale to na niektore partie cialka. W sumie do tej pory nie wiem co mlodemu bylo. Mial drobne krostki poprostu na nozkach, brzuszku i ramionkach... i z tylu glowki od wyciagania go przy porodzie takia czerwona plame mial ktora mu sie tez babrala i doslownie luskami odchodzila skora w tym miejscu....

3. reklama
  4. Misialina

Misialina Fanka BB :)

Ja przechodziłam z Benjaminem najpierw skazę białkową a potem AZS...i obawiam się że Malwinka też będzie miała to samo (jak na złość)...miała śliczna skórkę od urodzenia, zero krosteczek a teraz od kilku dni wysypka, na brzuszku, bużce, uszkach. Odstawiłam dzisiaj nabiał i zobaczymy...z synem skończyło się karmienie piersią i dostawał mleko sojowe do 3 r.ż...jak będzie teraz to nie wiem...ale karmić się nie dało bo nawet śladowe ilości nabiału w jakimś pokarmie obsypywało Benjamina z góry na dół i bolał go bardzo brzuszek...kurde a tak się bałąm żeby się to nie powtórzyło...wyć mi się chce :(

5. katamisz

katamisz Fanka BB :)

Ja także miałam z Igorem problemy ze skazą białkową i mały od 3 mies życia miał tylko mleko sztuczne Bebilon Pepti obawiam się ,że to genetyczne i teraz też tak będzie.

Dziewczynki mam ważne pytanko dotyczące witamin.Czy podajecie maluchom już witaminy??
    Ja mam taki problem ,ze daję cyca i dokarmiam sztucznym a słyszałam ,ze przy sztucznym nie powinno się dawać witamin bo w sztucznym są już te witaminy zawarte.Poza tym sama łykam witaminy te co w ciąży i w moim mleku mała pewnie też ma te witaminy.Jak to u Was wygląda??I co podajecie maluchom??

6. ironia

ironia Mamusia Benia

u mnie w zaleceniach szpitala pisze zeby podawac d i k nawet jesli karmi sie mlekiem modyfikowanym

7. Aestima

Katamisz -mi położna mówiła, ze jak się dokarmia sztucznym, to podaje się tylko jedną z witamin (tylko nie pamiętam czy k czy d, ale chyba d...)
    Misia- mi też chce się wyć. Wszystko k... spotyka tego mojego chłopczyka. A ja tak się staram! Emolium i oilatum od pierwszych dni stosuję, sama białym jeleniem się myję żeby małego nie podrażniać, ubranka tylko w jelpie i zawsze dwa razy płukane, porządnie prasowane. i co????:wściekła/y:

8. ironia

ironia Mamusia Benia

no niestety czasami takie cholerstwa chodza za dziećmi :( mój poki co chyba zahartowany tym pobytem w szpitalu.. tam sie z nim ne szczypali... my pierzemy jeszcze w dzidziusiu, mamy tez jelpa jak nam sie skonczy przerucamy sie na nasz zwykły proszek.. mały z dolegliwości ma tylko strupek na główce ktory codzienie czeszemy - pozostałosc po tym jak zarył w moją miednice przy porodzie :( troszke pryszczyków od czasu do czasu też ma ponoć normalne... no i skórka sucha...dajemy oilatum ale na rączkach dalej schodzi hm... :(

9. Aestima

Ironia, u nas skórka była jak ta lala- do 5/6 tygodnia...

10. reklama
  11. ironia

ironia Mamusia Benia

no nic to trzeba bedzie poczekac i zobaczyc coż to :)) a czy mieszko śpi tak samo duzo jak na poczatku w dzien czy mniej już? :-)

12. Aestima

on potrafi spać cały dzień albo nie spać cały dzień:) od dnia zależy. Ale czuwa już więcej zdecydowanie i nawet zaczyna cos sobie gadać "ghhh", "goooo" i takie tam:)

Poleć forum