reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

U nas od wczoraj kolki były mały nie spał wczoraj cał dzień, potem w nocy i dzisiaj do ok.12. albo płacz albo cyc, mleko to mu sie juz z buzi wylewalo ale nadal chciał ssac.
Dzisiaj kupilismy ten smoczek mam i faktycznie bardziej mu pasuje. Po południu bylo juz lepiej teraz tez spi, a ja zastanawiam sie co mam jesc a co nie.
Skora schodzi mu wszedzie, mam nadzieje, ze wkoncu przestanie.
 
reklama
dziewczyny u nas był dramat Mateuszek mimo Sab simplex dalej miał ataki i nic sie nie dało zrobić. Mój M. dowiedział sie w pracy od kolegów (widać mężczyźni też rozmawiają o kupkach) że w Czechach są rurki doodbytnicze dla dzieci do odgazowania i ze są rewelacyjne. Mój brat kupił jedną i dziś a akcie desperacji ją zastosowaliśmy. Mały sie "wypierdział" zdrowo i zrobił mega kupkę nawet spienioną na końcu. Po tym spokój zasną biedny zmęczony i spał 2i pół godz i potem jedzenie i znów spanie.
A cha i koniecznie przed karmieniem dawajcie dzieci na brzuszek żeby gazy odeszły.
 
Jeśli chodzi o mojego to jak na razie kupki i prykania ma opanowane do perfekcji.
Do dziewcznyn które mają problemy u swoich dzieciaczków,a czy np.patrzycie na to co jecie,czy w waszych dietech oby napewno nie znajdują sie nieodpowiednie produkty.
Mam problemy jedynie z przesuszoną skórą,i co najśmieszniejsze pojawiło sie to zaraz po zastosowaniu pierwszy raz olejku. Zauważyłam że im więcej smaruje olejkiem tym bardziej jest przesuszona,dziwne prawda.Rozmawiałam z koleżanką i ona też tak miała.Teraz kupiłam krem i tym kremem smaruje całe ciałko nawet przy zmianie pieluszki w miejscach najwiekszego przesuszenia.Troszkę lepiej.
 
My też wreszcie sie rozpakowaliśmy i nie minęło kilka dni, a skarb dostał kolki jelitowej :(
jest dokarmiana mlekiem modyfikowanym, gdyz niestety mam niedobór mleka :(
Karmimy Nan pro nestle, staram sie jak moge odciagac kazda kroplę ale mimo to, nie wyczaruję wiecej mleka a nizeli to co wykapie.

czy ktoras z was dokarmia z powodu marnej laktacji? jaka mieszanka modyfikowana jest polecana przy kolce?
 
Gosiaczek.81 ja karmię mała mlekiem modyfikowanym bo nie chce ssać cyca.Swoje też daje jej kilka razy dziennie.Na początku karmiłam Bebilonem 1 ale mała dostawała strasznych boleści brzucha i zaparć.Kupiłam Bebilon Comfort 1 dla niemowląt z tendencją do kolek i zaparć.Póki co jest lepiej niż wcześniej no i powoli wprowadzam Nan pro.Powiedz mi jak Twój dzidziuś reaguje na to mleko?
 
my kolkowi i tylko na piersi; wczoraj skonsumowałam na dobranoc nektarynkę i jogurt, żeby malucha trochę ruszyło i chyba podziałalo, bo rano w pampku kupka byla spora (oczywiście wyduszona z jękami, no ale jest);

co do skóry maluszka, to nam poradzono nie kąpać bąbla każdego dnia, tylko co 2 i tak też robię; żeby właśnie tej naturalnej bariery nie burzyć; co prawda nie ma nic cudniejszego, niż czyściutka -tuż po kąpieli- pachnąca skórka niemowlaczka, ale rzeczywiscie przemawiaja do mnie argumenty pediatry; starsza córcia ma atopowe zapalenie skóry i odkąd przestaliśmy kąpać ją codziennie, tylko co 2, jest znaczna poprawa; więc coś w tym jest;
 
dalam młodemu wczoraj i dzisiaj po 15 kropelek espunisanu i chyba lepiej mu sie baczki puszcza.. nie jeczy tak :)


z kąpaniem to rózne są opinie :) ponoc na zachodzie wlasnie sie nie kąpie codziennie dziecka... ja kąpie codziennie bo sama lepiej czuje sie po kąpieli wieczornej zwłaszcza jak tak ciepło jest na polu.. no i u nas to bardzo małego uspokaja jak sie moze wychlapać :-) zawsze daje duuużoo wody i cieplejszej niz na termometrze i mały ma taką radoche że hey :)
 
andariel mnie powiedzieli w szpitalu żebym nie kąpała go przez pierwszy miesiąc po porodzie:szok::szok::szok:W szpitalu był kapany tylko raz i tylko w samej wodzie.Oczywiście kapie go ale co drugi czy trzeci dzień,on pomimo tego pachnie ładnie tak dzidziusiowo.
Plusem też tego jest że on nie lubi sie kąpać,więc oszczędzam mu niepotrzebnego stresu.
 
na poczatku uzywalam bialego jelenia do kapieli, i byl placz, kupilam oillan i jak reka odjal, cisza i spokoj w wannie, po kapieli tez, smarowalam oliwka ale lipa, i kolezanka polecila mi ciekla parafine i smaruje od wczoraj i juz jakby lepiej, w aptece 100 ml kosztuje ok. 4 zł
 
reklama
My tez kapiemy co drugi dzien. Dla mnie jest tak wygodniej bo jestem sama i kapiel to duze przedwsiewziecie. Poza tym upalow nie ma jak narazie i sie nie poci. Jak jest potrzeba to mam tez podwojna miske do mycia. Mojego wysypalo w ostatnich dniach, ale wyglada to tylko na tradzik niemowlecy. Jutro sie przekonam, bo mamy kontrole u pediatry.
 
Do góry