reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

no właśnie, jak rozpoznać tewn trądzik... JA już się któryś dzień męczę n diecie bez nabiału, ale mam wrazenie, że to nie skaza.... u nas wysypka tylko na policzku, za uszkami i na szyjce, trwa już tydzień i najpierw były czerwone plamki, a teraz gęsto rozmieszczone takie szorstkie kropeczki w kolorze skóry.
 
reklama
Aestima ja już jestem po wizycie u pediatry...okazało się że Malwina ma potówki...i lekarka narazie wyklucza pokarmówkę...mamy odstawić oliwkę i stosowac po kąpieli mąkę ziemniaczaną....powinno być po tym dobrze
 
Misialina....mi połozna od razu powiedziała żeby nie używać oliwki w okresie letnim tylko ewentualnie trochę na policzki jak są suche, pod paszki puder na pupcię też bo jest gorąco.
 
Dziewczynki powiedzcie mi, czy podajecie swoim dzieciaczkom witaminę k i d? U mojej małej, odkąd zaczęłam podawać w/w witaminy zaczęły sie niesamowite bóle brzuszka i problemy z wypróżnieniem sie. Dopiero dzisiaj powiązałam te dwie sprawy i zastanawiam się czy to rzeczywiście któraś z tych witamin moze być winna. Czytałam w necie ze wit K może wywoływać u niektórych dzieciaczków kolki i bóle brzuszka. Czy u Was tez występuja te objawy?
 
Ja mam w zaleceniach ze szpitala podawać od ósmej doby od urodzenia, podaję od 10 i od tamtej pory mamy problemy brzuszkowe.
 
Doris, usmiecha się nadal nieświadomie. A powinien już świadomie?

Misia- dobrze, że to potówy a nie pokarmówka czy azs:-) u nas to raczej nie potówki:no:
 
aestima i u Kaliny jakieś dziwne plamy wyskakują,przeważnie po kontakcie z czymś,np moja skora jak ja karmie lub pielucha.białe w środku ,czerwona otoczka i tylko na twarzy.jak posmaruje spirytusem to znikaja
 
reklama
Poczytałam o kolkach waszych maluszkow i juz nie wiem czy Olek ma kolki czy nie. Teraz po kapieli i karmieniu spi i tak do ok 22-23 potem tylko jesc,jesc i jesc i cała noc przy cycu by był, pije, przysypia i znowu chce pic. Jak nie dostanie prezy sie, robi sie cały czerwony i krzyczy. W dzień róznie raz spi 4-5 godzin a raz co 20 minut alarm.Kupki robi zołte jak musztarda, czasem z grudkami. Duzo ulewa i kicha.
Te krople sab s. mozna kupic tylko na zamówienie? Skad kupujecie (Czechy, Niemcy)?
Podobno nie sa dopuszczone w Polsce i maja nieciekawy skład.
Co do wysypki to mały tez ma ten tradzik niemowlecy takie białe kropeczki na policzku, Amela miała tez i to nawet do kilku miesiecy.
 
Do góry