reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

Aestima

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
7 404
Pomyślałam, ze przyda się taki temat, bo na głównym często gadamy o lekach itd. i potem znaleźć nic nie można...
Mam nadzieję, że będziemy zaglądać tu jak najrzadziej, chociaż u mnie póki co ciągle z czymś się borykamy... teraz na topie wodniste kupy i wysypka.

Doświadczone mamy- czy Wasze dzieci miały skazę białkową, trądzik niemowlęcy albo azs?? Jak to u Was wyglądało?
 
reklama
Mloda tfu tfu tfu puki co ladniutka ma skore...
ale z Fruciem mielismy mega problemy
stosowalismy rozne masci, szukalismy wlasciwej bo zadna nie pomagala do konca
najodpowiedniejsze byly OILATUM oraz EMOLIUM. Emolium chyba u nas lepiej sie sprawdzalo. Rozwniez mail robione masci na zamowienie sterydowe, ale to na niektore partie cialka. W sumie do tej pory nie wiem co mlodemu bylo. Mial drobne krostki poprostu na nozkach, brzuszku i ramionkach... i z tylu glowki od wyciagania go przy porodzie takia czerwona plame mial ktora mu sie tez babrala i doslownie luskami odchodzila skora w tym miejscu....
 
Ja przechodziłam z Benjaminem najpierw skazę białkową a potem AZS...i obawiam się że Malwinka też będzie miała to samo (jak na złość)...miała śliczna skórkę od urodzenia, zero krosteczek a teraz od kilku dni wysypka, na brzuszku, bużce, uszkach. Odstawiłam dzisiaj nabiał i zobaczymy...z synem skończyło się karmienie piersią i dostawał mleko sojowe do 3 r.ż...jak będzie teraz to nie wiem...ale karmić się nie dało bo nawet śladowe ilości nabiału w jakimś pokarmie obsypywało Benjamina z góry na dół i bolał go bardzo brzuszek...kurde a tak się bałąm żeby się to nie powtórzyło...wyć mi się chce :(
 
Ja także miałam z Igorem problemy ze skazą białkową i mały od 3 mies życia miał tylko mleko sztuczne Bebilon Pepti obawiam się ,że to genetyczne i teraz też tak będzie.

Dziewczynki mam ważne pytanko dotyczące witamin.Czy podajecie maluchom już witaminy??
Ja mam taki problem ,ze daję cyca i dokarmiam sztucznym a słyszałam ,ze przy sztucznym nie powinno się dawać witamin bo w sztucznym są już te witaminy zawarte.Poza tym sama łykam witaminy te co w ciąży i w moim mleku mała pewnie też ma te witaminy.Jak to u Was wygląda??I co podajecie maluchom??
 
Katamisz -mi położna mówiła, ze jak się dokarmia sztucznym, to podaje się tylko jedną z witamin (tylko nie pamiętam czy k czy d, ale chyba d...)
Misia- mi też chce się wyć. Wszystko k... spotyka tego mojego chłopczyka. A ja tak się staram! Emolium i oilatum od pierwszych dni stosuję, sama białym jeleniem się myję żeby małego nie podrażniać, ubranka tylko w jelpie i zawsze dwa razy płukane, porządnie prasowane. i co????:wściekła/y:
 
no niestety czasami takie cholerstwa chodza za dziećmi :( mój poki co chyba zahartowany tym pobytem w szpitalu.. tam sie z nim ne szczypali... my pierzemy jeszcze w dzidziusiu, mamy tez jelpa jak nam sie skonczy przerucamy sie na nasz zwykły proszek.. mały z dolegliwości ma tylko strupek na główce ktory codzienie czeszemy - pozostałosc po tym jak zarył w moją miednice przy porodzie :( troszke pryszczyków od czasu do czasu też ma ponoć normalne... no i skórka sucha...dajemy oilatum ale na rączkach dalej schodzi hm... :(
 
no nic to trzeba bedzie poczekac i zobaczyc coż to :)) a czy mieszko śpi tak samo duzo jak na poczatku w dzien czy mniej już? :-)
 
reklama
on potrafi spać cały dzień albo nie spać cały dzień:) od dnia zależy. Ale czuwa już więcej zdecydowanie i nawet zaczyna cos sobie gadać "ghhh", "goooo" i takie tam:)
 
Do góry