reklama

Ratusz przyjazny dla przyszłych mam

Temat na forum 'Legionowo' rozpoczęty przez pleg, 1 Styczeń 2010.

 1. pleg

  pleg

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Legionowski Ratusz jedynym w kraju urzędem przyjaznym przyszłej mamie
  (Zam: 29.12.2009 r., godz. 12.51)

  [​IMG]
  Urząd Miasta Legionowo jest jedyną instytucją samorządową spośród dziesięciu najlepszych placówek wyróżnionych w Rankingu Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Jest to ogromny sukces, ponieważ Legionowo zostało partnerem akcji zaledwie w listopadzie br.


  Razem ze startem kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie” ogłoszono ogólnopolski ranking Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Ranking miał na celu wyróżnienie miejsc, w których szanuje się przywileje kobiet ciężarnych, spełnia ich oczekiwania oraz prośby. Plebiscyt był dwupoziomowy. W pierwszym etapie internauci oraz czytelnicy Polska The Times zgłaszali miejsca przyjazne kobietom w ciąży. W drugim etapie przeprowadzone zostało głosowanie internautów oraz kapituły konkursowej.

  Nagrodą w Plebiscycie jest tytuł „Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie” i możliwość posługiwania się specjalnym znaczkiem (piktogramem) kampanii „Odmienny Stan – odmienne traktowanie”.

  Urząd Miasta Legionowo był pierwszym instytucjonalnym partnerem programu, który w ramach realizowanych działań wprowadził udogodnienia dla kobiet w ciąży.

  Specjalnie oznaczone miejsce odpoczynku dla kobiety w ciąży, kasa pierwszeństwa, miejsce parkingowe znajdujące się blisko wejścia do budynku to tylko niektóre z udogodnień na jakie mogą liczyć kobiety ciężarne odwiedzające Urząd Miasta w Legionowie. Dodatkowo na każdym piętrze placówki jest dostępny dystrybutor z wodą, a w toaletach (odpowiednio powiększonych) znajdują się jednorazowe podkładki higieniczne, a w jednej z nich – przewijak. Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że kobieta w ciąży bez obaw uda się do takiego urzędu, aby załatwić wszystkie formalności.

  Kampania „Odmienny stan – odmienne traktowanie” została zainaugurowana w kwietniu br. Celem programu jest kształtowanie postaw społecznych i wskazanie, że kobiecie w ciąży należy się pierwszeństwo. Wraz z kampanią jest prowadzony ranking „Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie”. Na stronie Falvitmama.pl do końca listopada można głosować na wybrane placówki komercyjne oraz instytucje publiczne.

  za www.legionowo.pl
   
 2. reklama

Poleć forum