reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

    Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

Ratusz przyjazny dla przyszłych mam

Dołączył(a)
1 Styczeń 2010
Postów
3
Legionowski Ratusz jedynym w kraju urzędem przyjaznym przyszłej mamie
(Zam: 29.12.2009 r., godz. 12.51)

1pikto.jpg

Urząd Miasta Legionowo jest jedyną instytucją samorządową spośród dziesięciu najlepszych placówek wyróżnionych w Rankingu Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Jest to ogromny sukces, ponieważ Legionowo zostało partnerem akcji zaledwie w listopadzie br.


Razem ze startem kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie” ogłoszono ogólnopolski ranking Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Ranking miał na celu wyróżnienie miejsc, w których szanuje się przywileje kobiet ciężarnych, spełnia ich oczekiwania oraz prośby. Plebiscyt był dwupoziomowy. W pierwszym etapie internauci oraz czytelnicy Polska The Times zgłaszali miejsca przyjazne kobietom w ciąży. W drugim etapie przeprowadzone zostało głosowanie internautów oraz kapituły konkursowej.

Nagrodą w Plebiscycie jest tytuł „Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie” i możliwość posługiwania się specjalnym znaczkiem (piktogramem) kampanii „Odmienny Stan – odmienne traktowanie”.

Urząd Miasta Legionowo był pierwszym instytucjonalnym partnerem programu, który w ramach realizowanych działań wprowadził udogodnienia dla kobiet w ciąży.

Specjalnie oznaczone miejsce odpoczynku dla kobiety w ciąży, kasa pierwszeństwa, miejsce parkingowe znajdujące się blisko wejścia do budynku to tylko niektóre z udogodnień na jakie mogą liczyć kobiety ciężarne odwiedzające Urząd Miasta w Legionowie. Dodatkowo na każdym piętrze placówki jest dostępny dystrybutor z wodą, a w toaletach (odpowiednio powiększonych) znajdują się jednorazowe podkładki higieniczne, a w jednej z nich – przewijak. Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że kobieta w ciąży bez obaw uda się do takiego urzędu, aby załatwić wszystkie formalności.

Kampania „Odmienny stan – odmienne traktowanie” została zainaugurowana w kwietniu br. Celem programu jest kształtowanie postaw społecznych i wskazanie, że kobiecie w ciąży należy się pierwszeństwo. Wraz z kampanią jest prowadzony ranking „Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie”. Na stronie Falvitmama.pl do końca listopada można głosować na wybrane placówki komercyjne oraz instytucje publiczne.

za www.legionowo.pl
 
reklama
Do góry