reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Reakcja anafilaktyczna na mleko modyfikowane

flower_ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Styczeń 2014
Postów
2 261
Miasto
Goczałkowice-Zdrój
Witam.
Moja 5,5 miesięczna córeczka buntuje się na jedzenie. W niedzielę w akcie desperacji podałam jej mleko Bebiko. Nie chciała pić z butelki (jest cały czas na piersi), więc łyknęła tylko 10ml. Po minucie dostała wysypki wokół ust, potem spuchła jej buzia, a wysypka rozlała się na całe ciało. Na pogotowiu natychmiast dostała Dexaven- po nim dopiero po 5 godzinach objawy ustąpiły. Pierwszy raz około 2 miesiąca dostała raz mleko Enfamil (musiałam zażyć antybiotyk jednodawkowy). Wtedy nic się nie stało. Dodam tylko, że Mała nie ma żadnej alergii pokarmowej, jadła już kaszki mleczno-ryżowe, a ja jem wszystko karmiąc piersią. Zalecono nam Nutramigen, ale jego też boję się podać. Czy to może być reakcja tylko na konkretne mleko, czy może jednak nietolerancja na białka mleka krowiego czy soję.
 
reklama
Nutramigen bardziej niż Zwykłe Bebiko albo Enfamil. Po jednym razie nie można od razu przesądzić co się stało, ale kaszek mlecznych ani zwykłego niehipoalergicznego mleka bym już dziecku nie podała. Nie mam także na myśli mleka typu HA, według mnie wchodzi w gre tylko Nutramigen albo Bebilon Pepti. Porównaj sobie składy z puszek, sama zobaczysz jaka jest różnica.
 
Do góry