reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Recenzje treningow by styczniowki ;) bez komentarzy

Mirka78

:)
Dołączył(a)
12 Grudzień 2011
Postów
264
mozemy tutaj zamieszczac recenzje programow fitmess. Mile widziale zdublowane recenzje, czy po kilka na 1 trening - bedzie bardziej obiektywnie :)
proponowany przeze mnie wzor recenzji (oczywiscie do luzniego potraktowania;) to nie szkola)


  1. Trenerka:
  2. Nazwa treningu:
  3. Czas trwania:
  4. Poziom (wedlug autorki programu/wedlug recenzentki)
  5. jak wyglada trening:rozgrzewka/ ilosc rund/ilosc cwiczen w rundzie, ilosc serii /rozciaganie, mozna dodawac screeny
  6. potrzebne akcesoria
  7. osobisty kometarz recenzentki
  8. podsumowanie, ocena treningu (skala 1-10)

  • trudnosc
  • atrakcyjnosc treningu (czyj sie dluzy, itp..)
  • oprawa wizualna/muzyczna
  • efekty (na drugi dzien/dlugoterminowe)
  • zalety
  • wady

recenzentka:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Trenerka: Ewa Chodakowska
Nazwa treningu: Turbo Wyzwanie
Czas trwania: 40 min
Poziom (wedlug autorki programu/wedlug recenzentki) od poczatkujacych do zaawansowanych / i ja sie zgadzam z tym :)

jak wyglada trening:rozgrzewka/ ilosc rund/ilosc cwiczen w rundzie, ilosc serii /rozciaganie
na poczatku krotka rozgrzewka, wymachy ramion, pajace, skip, krazenia, Ewa mowi "dynamiczny streching".
Fajnie, ale dosc krotko

trening sklada sie z 8 rund po 2 serie, kazda seria do 4 cwiczenia, zazwyczaj pierwsze z elementami kardio, 2 kolejne bardziej silowe, osttanie na brzuch. Kazde cwiczenie trwa 20 sek, potem 10 sek na zmiane pozycji. Wsrod cwiczen znajda sie 4 cwiczenia w planku, pompki, jedno cwiczenie na plecy .Po cwiczeciach krotkie rozciaganie, dosc ciekawe. Do cwiczen wystaczy mata (koc), woda. Nie uzywa sie obciazen

osobisty kometarz recenzentki: Jeden z ulubionych treningow :) Mija szybko, nie nudzi sie, cwiczenia dynamiczne, w miare dokladnie omowiona technika wykonania cwiczen. Same cwiczenia nie sa trudne, ale wykonywane szybko i dynamicznie potrafia zmeczyc. Cwicze ten program juz ponad 3 miesiace i zawsze jestem zlana potem i zmachana, choc odczuwam juz po nim niedosyt i dokladam sobie cos extra ;) np 15min na brzuch
Ulubione serie: 2, 4, 6 i 7 :)


podsumowanie, ocena treningu (skala 1-10)

trudnosc : na poczatku 7, teraz 5 (glownie za tempo)

atrakcyjnosc treningu (czyj sie dluzy, itp..) 8
- szybko sie zmianiaja cwiczenia, nie nudzi sie nawet dlugo wykonywany, mozna zwiekszasc ilosc powtorzen a tym samych trudnosc (ja wole troszke wolniej, ale precyzyjnie)

oprawa wizualna/muzyczna : 7
podoba mi sie zegar odmierzajacy czas cwiczen i przerw. Brakuje mi wyraznego sygnalu dzwiekowego na koniec cwiczenia. Czasem podczas cwiczen na podlodze przegapialam koncowke ;)

efekty (na drugi dzien/dlugoterminowe) 7
po pierwszym treningu bolaly mnie mocno uda :) Cwicze wiele programow naprzemiennie, wiec efekty zawdzieczam tez innym cwiczenia

zalety:
-szybkosc
-ciekawe zestawy
-na wszystkie partie ciala
-sekundomierz
wady:
-brak sygnaly dzwiekowego po zakonczeniu cwiczen
-za krotka rozgrzewka i rozciaganie
-jeszcze jedna runda by sie przydala :D

w wolnym czasie dorzuce kilka screenow

recenzentka: Mirka78
 
Ostatnia edycja:
Trenerka: Ewa Chodakowska
Nazwa treningu: Total Fitness Extra Figura
Czas trwania: 40 min
Poziom wedlug mnie dobry dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych


jak wyglada trening:rozgrzewka/ ilosc rund/ilosc cwiczen w rundzie, ilosc serii /rozciaganie
na poczatku krotka rozgrzewka, wymachy, krazenia
Rund jest 5, kazda sklada sie z 3 cwiczen, w tym najczesciej dwa z nich sa na dwie strony, 3 serie. Duzo wyskokow z odbiciem, ze tak to nazwe z braku fachowego slownictwa, wiec mocno czuc prace nog, dlatego warto sie przylozyc do rozgrzewki. Cwiczenia na miesnie brzucha dla mnie malo ciekawe. Zdecydowanie dla nog, ud, posladkow :) Kazde cwizcenia trwa 30 sek, nie ma przerw
Miedzy rundami minuta przerwy na marsz i to stanowczo na minus bo za dlugo, 20-30 sek by wystarczylo


osobisty kometarz recenzentki: fajny program, nie bardzo ciezki, ale chetnie do niego wracam, jesli dlugo go nie cwiczylam do czuje uda. Czasem sobie biore hantelki to rak w czasie wykrokow.
Nie podoba mi sie wnetrze w ktorym jest krecony trening, takie palacowe wnetrze, ale to drobiazg. I kamera zcasem z dziwnego kata kreci


podsumowanie, ocena treningu (skala 1-10)


trudnosc : 6 (podwyzszam ze wzgledu na wyskoki)


atrakcyjnosc treningu (czy sie dluzy, itp..) 8
-cwiczenia ciekawe, fajnie sie je cwiczy, czas mija szybko, tylko te przerwy za dlugie, ja sobie przewialam ;)


oprawa wizualna/muzyczna : 4
brak zegara podczas cwiczen, jest tylko sekundnik na marszowe przerwy, palacyk na minus, Ewa ubrana slicznie, jak zawsze na plus


efekty (na drugi dzien/dlugoterminowe) 7
czuc uda :) czuc poslady :)


zalety:
-szybkosc
-ciekawe zestawy
-na wszystkie partie ciala


wady:
-za dlugie przerwy, wypada sie z rytmu
-brak zegara podczas cwiczen, brak dziweku konczacego cwiczenia
-technika nie zawsze wytlumaczona; Ewa robi zle planka!

link do YT:
https://www.youtube.com/watch?v=7ox61vrNmto

recenzentka: Mirka78
 
Ostatnia edycja:
Trenerka: Ewa Chodakowska
Nazwa treningu: Trening na plaski brzuch
Czas trwania: 15 min
Poziom wedlug mnie dobry dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych


jak wyglada trening:rozgrzewka/ ilosc rund/ilosc cwiczen w rundzie, ilosc serii /rozciaganie
nie ma rozgrzewki, ale ja zawsze cwicze to jako dodatek po 40min programie, wiec jestem rozgrzana. Kiedys cwiczylam solo i zrobilam sama lekka rozgrzewke, tak ze 2 minutki.
Trening to 3 rundy,
pierwsza i druga to 4 cwizcenia wykonywane po 2 razy, kazde 30 sekund, nie ma przerw. Cwizcenia w lezeniu/pollezeniu na macie, pierwsza runda super, czuje miesnie fajnie, druga slabsza, tylko jedno cwizcenie mi naprawde spasowalo.
po kazdej rundzie cwizcenia rozciagajace.
Trzecia runda jest rewelacyjna, cwiczenia w planku i planku bokiem, mooocno czuc boczki! tez 30 sek na cwiczenie, bez przerw. Ostatnie cwiczenie to minuta na grzbiet. Po wszystkim krotkie rozciaganie, jesli cwiczylo sie tylko to, to zupelnie wystaczajace.


osobisty kometarz recenzentki: bardzo lubie ten dodatek do ksiazki :) po kazdym 40 minutowym zestawie robie to obowiazkowo, choc czasem pomijam 2 runde ;) ale 1sza i trzecia super :)


podsumowanie, ocena treningu (skala 1-10)


trudnosc : 5 na pierwsze dwie rundy, 7-8 na trzecia
atrakcyjnosc treningu (czy sie dluzy, itp..) 8
-fajnie sie cwiczy, krotko, intensywnie


oprawa wizualna/muzyczna : 6
brak zegara podczas cwiczen, ale jest dzwiek na zakonczenie cwiczen


efekty (na drugi dzien/dlugoterminowe) 7
czuje miesnie juz podczas cwiczen :) zwlaszcza planki bokiem


zalety:
-krotko i na temat :)


wady:
-druga runda dla mnie jest sredniawa




recenzentka: Mirka78
 
Trenerka: Natalia Gacka
Nazwa treningu: tabata
Czas trwania: 4 min
Poziom - ciezko powiedziec, bo to tylko4 min i az 4 min, napewni nie dla ludzi o bardzo slabej kondycji, wysokocisnieniowca, chorym na serce


jak wyglada trening:rozgrzewka/ ilosc rund/ilosc cwiczen w rundzie, ilosc serii /rozciaganie
rozgrzewke robie wlasna, okolo 1 minuty, choc zalecana jest dluzsza. Trening skalda sie z 2 serii 4 cwiczen, kazde wykonywane 20 sekund i 10 sek odpoczynku. Cwiczenia wykonuje sie na maksa, bardzo szybko, po prawidlowo wykonaje tabacie ma sie nie sil na dalszy trening

osobisty kometarz recenzentki: super rano na obudzenie, lepsze niz kawa :) po 4 min jestem tak zmeczona, ze nie moge sie napic wody, zbyt ciezko oddycham :) daje z siebie 100%.

podsumowanie, ocena treningu (skala 1-10)

trudnosc : 8 - jak sie przyklada, to naprawde moze byc ciezko

oprawa wizualna/muzyczna : 6, jest ok, zaden cud, ale ok. Burpees pokazane jest przodem, wiec srednio widac technike, caly czas mam wrazenie ze Natalia uderzy nogami w sciane za soba (wydaje sie byc blizej niz jest ta scianka;) )


efekty (na drugi dzien/dlugoterminowe) ciezko powiedziec, cwicze tabate dosc krotko. ale efekt w postaci porannego kopa jest. Nie wiem czy przyspiesza metabolizm, ale na to najbardziej licze ;)

zalety:
-krotko i intesnywnie

wady:
-Natalia bardzo mila, swietnie zbudowana, ale jakos mnie niemotywuje. moze dlatego, ze wiemy, ze jej sylwetka stoi duuuuuzo wiecej niz tabata ;)

link na YT
https://www.youtube.com/watch?v=OfBfchRM6i8

recenzentka: Mirka78
 
Ostatnia edycja:
Trenerka: MEL B
Nazwa: ABS, płaski brzuch.
Czas trwania : Każdy 10 min . Łącznie 20 min.
Poziom: początkujący i średniozaawansowani.

Jak wygląda trening: całość na macie, głownie partie brzucha i troche uda. Dwa treningi lecz bardzo zbliżone więc recenzowane razem. Raczej pojedyńcze serie. Po ok 30 sekund na jedno ćwiczenie.

Osobisty komentarz: Krótkie przyjemne ćwiczenia na brzuch. Zawsze kiedy nie mam siły na ćwiczenia postanawiam zrobić chociaż jeden z tych treningów a potem i tak odpalam drugi :) Mimo że sa dość łatwe ja kolejnego dnia czuje co ćwiczyłam.
Dobrze robić te ćwiczenia po jakims bardziej wyczerpujacym treningu ale ja z braku czasu czesto robię tylko te treningi i myśle że dają skutki :) Trenerka poci się i meczy razem ze mna co jest dla mnie plusem :) Zanim się obejrzę już jest po treningu :)

Podsumowanie:
Trudność : 5 (gdyby byly dluższe pewnie dała bym ciut wyższa ocenę)
Oprawa wizualna i muzyczna : cięzko ocenić :)
Efekty 6 : ja czuje mieśnie brzucha po obu treningach. A najlepiej robic jeden tuż po innym dłuższym treningu.


zalety : krótkie lecz efektywne. dla osób które chca cwiczyc brzuch.
wady: za krótkie jak na pojedynczy trening

linki:
ABS :Mel B - Trening ABS - YouTube

Brzuch: Mel B - 10 minutowy trening brzucha - YouTube
 
Do góry