reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ręczna robota

megusek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
3 780
Ile jest warta praca rąk ludzkich? Na zachodzie hand made warte jest bardzo dużo, a u nas? Robienie na drutach i szydełkowanie to mało dochodowe zajęcie. Dlaczego więc robótki nie wychodzą z mody? Dlaczego kolejne pokolenia łapią bakcyla? Na te pytania znają odpowiedzi kobiety które co roku, w zimowe długie wieczory zasiadają w fotelu i dziergają. Pani u której kupuję włóczki powtarza swoim klientkom -robienie na drutach zamisat Valeriany! To prawda, to zajęcie wycisza i koi zszarpane nerwy, a która z nas nie denerwuje się przy dzieciach? Ponadto tworzenie jest wciągające - nikt nie będzie miał identycznego sweterka. I nawet jak to bedzie szalik dla dziecka - piekny , baardzo dlugi i kolorowy to jest to powod do dumy! A dziecko...nauczy się, że są na świecie takie szaliki, których nie można kupić w sklepie ;-)


Ja niewiele robię na drutach, o szydełkowani nie wiem nic. Ale znam kogoś kto może wyczarować cudeńka (i nie żąda wielu dutków za to :-p). Koleżanka z BB jolek2 zrobiła na szydełku dla mojej córci taki oto jak poniżej żakiecik i czapeczkę do kompletu.


A Wy? Dziergacie coś?


(prosimy nie umieszczać w tym wątku ofert - tylko zdjęcia swoich prac, a dogadywać się w sprawach za ile na PW)
 

Załączniki

  • IMG_0277.JPG
    IMG_0277.JPG
    77,2 KB · Wyświetleń: 133
reklama
oj tak tak megusek ma rację .Takie robótki mnie bardzo wyciszają .Ja wprost uwielbiam to robić. Zawsze marzyłam o dziewczynce ,bo można wyczarować cudeńka. No ale mam trzech chłopaków .Starsi nie lubią swetrów ,ale mały nie ma wyboru i nosi to co mama zrobi .Ma już troszkę tego . Ja mam też i sweterki i bluzeczki.
Pokażę wam komplecik dla Nikosia i sweterek
Zdjęcie1124.jpgZdjęcie1120.jpg
 
oooo nie wiedziałam, że powstał nowy wąteczek ;-)
ja w ciąży nauczyłam się szydełkować i tak mi się to spodobało, że robię to do dziś, to tylko kilka prac resztę można zobaczyc tu Picasa Web Albums - Marta - szydełkiem , a od niedawna prowadzę sobie również blog między włóczką a szydełkiem
no i super się składa, że trafiła się mi dziewczynka, bo ile to wzorków jest dla małych kobitek :szok: Dla córci robię przede wszstkim czapeczki itp. mała uwielbia robione maskotki, już troche sie ich nazbierało ;-)
ja bez szydełka wieczorem to miejsca znaleźć sobie nie mogę... to już jak nawyk :cool2: i mnie nerwusa wycisza to na maksa (no chyba, że po raz n-ty musze cos tam pruć i robic od nowa :-p)
ostatnio sporo rzeczy robię na zamówienie, na szczęście dla takich osób, które potrafią docenić rękodzieło i wiedza ile w to pracy trzeba włożyć... a że większość rzeczy robię bez schematów, to są to rzeczy naprawdę wyjątkowe :tak:
a Ci co sądzą, że robione ręcznie to prawie za darmo, to niech sami robią, albo kupują chińska masówkę ;-)
 
mata-kow przejrzałam twoją galerię i muszę sobie też coś takiego zrobić .Piękne rzeczy. Te aniołki to ja też mam i teraz mam nowy wzór jak będę miała chwilkę to wstawię. No na dziewczynki toż można naprawdę śliczne rzeczy robić .Moja koleżanka ma dziewczynką to robiłam jej dużo spódniczek i takie poncha.
 
tylko co do wzorków... ja to nie lubie robic ze schematów, bo co chwile trzeba w nie zaglądac, a ja lubie dziergać oglądając np. tv, więc naoglądam się schematów i cos kombinuje po swojemu ;-) ja z ubrankami to dopiero będe szalec, bo na razie to wole drobnice robic, szybciej są efekty :-p
ale fajnie, że tyle dziergających jest:-)
 
mata ,a widzisz a ja wolę ze schematów. Oczywiście nie ma umnie oglądania telewizji bez robótki . No i tym się różnimy ,że ja wolę robić duże rzeczy . Nie lubię serwetek ,ale firanki do kuchni robię bo są duże. Owszem dłużej się robi ale ja nie lubię drobiazgów.
 
hi hi, co osoba, to upodobania ;-) może i ja się w końcu przekonam do większych rzeczy, bo mi się marzą firanki własnie, albo fajne bluzeczki... ale po mału, nie od razu Kraków zbudowano, ja szydełkuje dopiero nieco ponad rok (po ciąży jak się nauczyłam, to miałam przerwę na całodobową obsługę ssaka ;-):-D), więc na większe prace jeszcze na pewno się rzucę :cool2:
 
Robótki jolek2 już znam :) podziwiam!
mata-kow - mówisz, że tak krótko bawisz się w robótki :szok: Jak się uczyłaś? Od kogoś, czy z "książek"?
Nie mówię, że chciałabym wyszydełkować Kraków ;-) ale np jak widzę cenę szala w sklepie to dostaję cholery! Chciałabym zrobić sobie sama!
Ale nie umiem :-( Jak byłam we wczesnej podstawówce, to coś tam robiłam... i na szydełku i na drutach - ale nigdy pięknie mi to nie wychodziło. Szal zawsze był krzywy, a na szydełku zawsze mi się z serwetki robiła czapka :))))
Można to jakoś "naprostować"? Póki siedzę w domu z dzieckiem, to mogłabym coś pokombinować. Ale jak?
 
reklama
Mata-kow pięknie robótki! :-)
Ardzesh kup sobie dobre druty (fajowe teraz robią i nawet nerwus Kasia Irlandka by ich nie połamała :-p )i fajną niegryzącą włóczkę i zasiadaj, z drutami/szydełkiem w rękach przypomnisz sobie wszystko :-):-) a kto będzię Ci mierzył szerokość oczek ? :happy2::-p
 
Do góry