reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ręczna robota

Witajcie, ja też uwielbiam szydełkować, ale nie cierpię na zamówienie robić:sorry2::baffled: Rzeczywiście co osoba to upodobania:-D

Ardzesh, jeśli serwetki-czapki wychodzą Ci ze schematów, to znaczy że albo za mocno zaciągasz nitki, albo po prostu niewłaściwie dobierasz grubość szydełka do grubości nitki. Dla kogoś komu tego nikt nie wytłumaczył nie jest to łatwe. Na szczęście przy każdym wzorze podawana jest grubość szydełka oraz nitki. W starych gazetach z wzorami podawano czasem inną numerację, a teraz podają inną:dry: Proponuję poradzić się w pasmanterii, tylko jakiejś starszej wiekiem sprzedawczyni, młode raczej nie będą wiedzieć:-p Pokazać wybrany wzór i kazać sobie poszukać do niego właściwych nici i szydełka lub drutów:tak:

Mata-cow, cudności:-)

Mam do Was ważne pytanie: W jakiej pozycji dziergacie? Na jakimś specjalnym fotelu czy po prostu na krześle? Mi jest wygodnie siedzieć bokiem w zwykłym fotelu z podwiniętymi nogami, ale szybko męczy mi się kręgosłup. Macie na to jakieś sposoby?
 
reklama
dzisiaj skończyłam bluzeczkę dla mojej chrześniaczki
Zdjęcie1970.jpgZdjęcie1977.jpg

Teraz robię firanki do kuchni i czapkę dla sąsiadki .Jak skończę to pokażę.

Nikita ja siedzę na wersalce też z podwiniętymi nogami tylko mam za plecami poduszkę
 
Ostatnia edycja:
Jolek wow śliczna bluzeczka :tak: i mówisz, że firankę robisz... marzenie :-) koniecznie się pochwal :tak:

Nikita ja dziergam zazwyczaj na fotelu przed tv (często kładę sobie pod plecy poduszkę) lub siedząc na łóżku z poduszką pod plecami (mogę dziergać tylko wieczorami :sorry2:)

ja w końcu wzięlam się za coś do ubrania, będzie to co prawda dla córki, ale najważniejsze, że pierwsze lody przełamane i juz niedługo mała będzie smigać w fajnej sukienusi :-p

Ardzesh ja uczyłam się z książek, ale tych nowych, bo są duże i dokąłdne zdjęcia, ale i w necie szkółek szydełkowych jest pełno :tak: no i wg mnie szydełko jest łatwiejsze (chociaż kiedyś upierałam się, że wolę robic na drutach:sorry2:)
 
jolek2 śliczna ta bluzka:tak: Mam tą samą gazetę i zrobiłam z niej kiedyś bluzkę nr.15, ale już jej nie mam, siostrzenicy dałam. Fantastyczne rzeczy w niej są:-)
 
Piękne są Wasze robótki :-) jak to zobaczyłam, postanowiłam nauczyć się szydełkowania :-) na drutach już umiem. Jakoś zawsze bardziej podobały mi się rzeczy robione przy użyciu szydełka. Na początku zacznę się uczyć za pomocą internetu ;-)

Jolek2 bluzka jest cudowna :-)
 
jolek - ile zajmuje ci czasu taka bluzeczka?
A takie firanki to ile? ja też poproszę fotę!

elisse :)) ja też, jak zaglądnęłam, co te laski tutaj robią, to poleciałam do sklepu po druty i szydełko :) Coś tam sobie dziargam :) uczę się z you tuba ;-):-) tylko wszystko po angielsku :baffled:
Nikita - hehe :) ja to nie umiem ze schematów :) tzn nawet nie wiem, bo nigdy takowych nie widziałam! ja to muszę widzieć - dlatego internet jest cudowny! ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek mogła zrobić takie cudeńka jak jolek czy mata-kow
Bardziej się bawię szydełkiem i drutami podczas opiekowania się córeczką ;-)
 
aj aj fajnie ,że wam się podoba . Taką bluzeczkę robię ok 6-7dni po 3-4 h w ciągu dnia ( w tym czasie jeszcze zrobiłam 3 czapki 2 zwykłe i jedną uszatkę).Oczywiście z przerwami co parę minut ,bo to jeden synuś chce bułkę:wściekła/y: ,a drugiemu w lekcjach pomóc:confused: .No a trzeciemu zachciewa się akurat wtedy kupkę :zawstydzona/y:itd .Ja lubię robić przed telewizorem ,albo robię tak z doskoku .Firanki to robię takie ala zazdrostki jutro zrobię fotki to wstawię . Nie są za ciekawe ,bo wzór wzięłam z głowy.
A tak w ogóle to wam powiem ,że na drutach to nauczył mnie robić wujek jak miałam 12 lat ,a na szydełku to sama i właśnie z takich gazetek typu Robótki Ręczne. Nauczyłam się rozszyfrowywać znaki i dalej do roboty.
 
Mnie szydełkowania nauczyła starsza siostra. Podstawy opanowałam mając 5 lat, potem mi się robić nie chciało, a jak miałam 10 to siostra mnie nauczyła czytać schematy i tak sobie robię od tamtego czasu:-)
Ardzesh, poszukaj w necie jak się robi ze schematów to Ci będą takie wychodzić ładne serwetki jak na zdjęciach w gazetach, zobaczysz:tak: A jak ze swoich pomysłów Ci wychodzą czaspki zamiast serwetek to dodawaj więcej słupków w rządku (w okrążeniu)
 
reklama
witajcie
Dzisiaj zrobiłam czapkę sąsiadce ,ale nie chciała mi pozować więc wklejam zdjęcie z gazetki
Bardzo fajna i prosta
Zdjęcie1993.jpg
 
Do góry