reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ręczna robota

kurcze jak ja bym chciała coś fajnego umieć wydziegrać...Na sieci pełno jest for na temat robótek - dziewczyny wklejają tam linki do fajnych schematów. :-) piszecie na takich forach? Jola? Mata? Nikita?
 
reklama
ja to za bardzo nie miałam czasu .No i z drugiej strony dopiero teraz zaczęłam buszować w necie. Właśnie wczoraj przeglądałam kilka forum . Tak szczerze to szkoda mi czasu ,bo wtedy to ja zrobię pół czapki:-D:-D
 
Ja też udzielam się tylko tu. Czasem podglądam blogi szydełkujących, a na fora szkoda mi czasu:-p Dzielę pasję z siostrą i należę do klubu pasjonatów rękodzieła, z tym klubem jeżdżę na targi i kiermasze. To mi całkowicie wystarcza.:tak:
Megusek, pełno jest też szkółek szydełkowania, jak opanujesz podstawy to też bedziesz pięknie robić. Przy schematach często podany jest poziom trudności, do tych najprostszych zwykle wystarczy umieć łańcuszek i słupek. :tak: A skoro umiesz druty to bez problemu nauczysz się szydełka, jest łatwiejsze :-D
 
Ja wiele nauczyłam/uczę się na forum wizaż, troszkę się udzielam, ale nie mam czasu za wiele. Często za to przeglądam albumy na picasie, tyle tam fotek i schematów, że zawrotu głowy można dostać :tak: tylko tak jak Jolek pisze, albo buszuje sie w necie, albo dzierga, inaczej nie da rady :-D
megusek jak umiesz na drutach, to szybko szydełko załapiesz :tak: na youtube jest tyle filmików krok po kroku, że nie da się nie nauczyć ;-)
Nikita to mnie zainteresowałaś tym klubem pasjonatów... u nas jest jakies stowarzyszenie twórców ludowych czy jakoś tak, ale nie wiem na jakiej zasadzie przyjmują członków (pomijając fakt, że są w nim same starsze babeczki :sorry2:)
 
mata-kow, ten klub to właśnie stowarzyszenie twórców rękodzieła (aby być twórcą "ludowym" trzeba zdać egzaminy i mieć papiery na to) Jestem tam najmłodsza (25l.) ale następna ma 30, ok.70tki jest tylko jeden pan:happy2: To dość luźne grono znajomych którzy lubią coś tworzyć, nie ma składek ani listy członków, 2 razy do roku organizujemy kiermasze w naszym mieście. Mamy możliwość, bo troje z nas pracuje w miejskim ośrodku kultury i klub podlega pod niego. Dzięki temu nie płacimy żadnych podatków ani nie rejestrujemy działalności.
Każdy robi to co lubi: szydełko, druty, hafty, szycie, obrazy, pisanki, bombki, rzeźba, biżuteria, decoupage, ikebana, itp. itd. Wszyscy z naszego miasta i okolic. Obecnie jestem w trakcie uzyskiwania od władz zezwolenia na zrobienie strony internetowej.
 
Nikita - a skąd jesteś? Bo Śląsk duży...
jolek - jak mówiłaś, że zrobiłaś firanki to wyobrażałam je sobie takie wielkie - od sufitu do podłogi :) takie na 3 metry wysokości i przynajmniej 3 mety długości:-D :tak::-D a tu takie małe i skromne ;-):-)

ja też Wam zazdroszczę talentu :)
i przyznam, że najbardziej mnie zachwycają misie mata-kow. Są tak piękne, cudowne i urokliwe, że aż sama chciałabym umieć takie wydziargać!
(gdzie się nauczyłaś je robić? sama z głowy, czy masz jakieś schematy?)
 
nikita to fajna sparawa z tym stowarzyszeniem, muszę się u nas podpytać co i jak :tak:

ardzesh miski robię najczęściej z głowy, ale w necie nie brakuje i schematów :tak:
 
Ardzesh - jestem z Zawiercia.
I myślę że Mata-kow się nie pogniewa... Umiesz łańcuszek, oczko ścisłe i słupek? To spróbuj zrobić misia!:-) Weź jakiegoś małego pluszaka, pooglądaj jaki ma łepek, jakie łapki itd, przygotuj coś do wypychania i spróbuj;-)
Albo prostsza wersja:happy2: Weź pluszaka i zrób mu czapkę i szalik. Dalej już samo pójdzie, gwarantuję:-)
 
Nikita - nie nie :) ja jestem blondynką ;-):-p:-D Wiem co to łańcuszek!
ale o oczkach ścisłych i słupkach to wiesz.... nie słyszałam. Ale umiem już zrobić pięknego kwiatuszka! Ale ja oglądam filmik na youtube i robie razem z kimś ;) a że filmik po angielsku - to nie znam nazewnictwa polskiego :)
 

Załączniki

  • kwiaty.jpg
    kwiaty.jpg
    46,7 KB · Wyświetleń: 56
  • kwiat.jpg
    kwiat.jpg
    34,3 KB · Wyświetleń: 59
reklama
Do góry