reklama

refluks - objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania?

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez eddi29, 13 Styczeń 2011.

 1. eddi29

  eddi29 MamaZosiaszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Córka ma niecałe 14 m i od kilku miesięcy czesto jej się odbija. Odbija jej się podczas jedzenia, po jedzeniu - nie ma konkretnej pory. Nie jest to również spowodowane zjedzeniem jakiejś potrawy (dobrze ją obserwuję). Pediatra zasugerowała, że może to być refluks i przepisała ranigast 1 tabl rano przed śniadaniem. Trochę mnie dziwi ta diagnoza, bo mała nigdy nie ulewała a odbija jej się od ok 3 miesięcy. Chciałabym się zapytac jakie są obajwy refluksu u małych dzieci(oprócz ulewania). Jakie można wykonać badania, aby stwierdzić że to refluks. Chciałabym mieć pewność a nie w ciemno podawać ranigast. A moze są inne przyczyny odbijania u tak małego dziecka. Dziękuję za wszystkie porady.
   
 2. reklama
 3. Karolina Isio-Kurpińska

  Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Nie umiem podać dokładnych objawów refluksu, ale myślę, że powinien się on wiązać z bólem brzucha, marudzeniem przy jedzeniu i właśnie ulewaniem. Więcej informacji znalazłam tutaj: Refluks żołądkowo-przełykowy u dzieci powyżej 1 roku życia - Specjalista radzi - Poradnik - ForumPediatryczne.pl – portal wiedzy o pediatrii
  Wydaje mi się, że odbijanie nie jest objawem refluksu - byc moze córeczka je szybko i łapczywie, połykając powietrze? Trudno mi powiedzieć coś więcej, to raczej pytanie do lekarza, ale jeżeli córka nie uskarża się na ból czy dyskomfort, to być może to faza przejściowa, która za jakiś czas minie w miarę dojrzewania układu pokarmowego?
   

Poleć forum