reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Refluks - pomocy!

Estera0904

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Lipiec 2010
Postów
16
Miasto
Hrubieszów
Cześć .
Obszukałam prawie całe forum i nic nie mogę znaleźć na ten temat (jak coś jest to mnie oświećcie albo przywalcie :p) . U mojej dwu latki wykryto refluks . Dla mnie to tragedia żywieniowa . Nie wiem co mam jej robić do jedzenia , aby nie wymiotowała w trakcie snu . Nie wiem co mam jej dawać do picia .
Do tej pory córka pije mleko modyfikowane , powinnam jej zmienić na HA ? Mój lekarz jest jakiś dziwny a ja w wielkim szoku nie poprosiłam o listę . Jak to jest z wami ? Refluks minął ? Jak z dalszą diagnostyką .
Ja w tym temacie jestem ZIELONA .
 
reklama
Kochana ja myśle, ze powinnas zmienic zarówno mleczko jak i lekarza, mleczko z symbolem AR czyli antyrefluksowe ( albo takie na recepte, ktore przepisywałby Wam lekarz). Z moim synkiem było podobnie z tym, ze on ma alergie ale wymiotowal rowniez i podejrzewali refluks. Na szczescie z wiekiem minelo, ale jest nadal alergikiem. Lekarz powinien Ci wszystko wytlumaczyc , dalsze postepowanie i diete małej, a skoro tego nie zrobił to jest jakis dziwny. Dla spokoju pojdz na konsultacje do innego lekarza, może nie bedzie tak żle, czego Wam życze, pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyno zmien lekarza, moja corka miala refluks, i wymiotowala po mlekach, po ha tez wymiotowala, pila nutramigen na recepte, tez wymiotowala, i najbardziej przyjal sie bebilon pepti, ktory pila przez 2 lata i 2 miesiace, teraz jest na krowim i nic jej nie dolega, mowie ci zmien lekarza!!! albo i nawet przychodznie jezeli jest potrzeba!
 
Witam mój syn też miał refluks jednak my nic nie zmienialiśmy w diecie dziecka ponieważ Kacper nie wymiotował a potwornie kasłał ale mimo wszystko wydaję mi się że skoro córka źle reaguję na mleczko powinnaś skonsultować to z innym lekarzem. Co do pytania o dalsze postępowanie refluksu to u nas w tym momencie nic się nie dzieję młody nie ma żadnych dolegliwości nawet nie jesteśmy pod opieką gastrologa jedynie jak choruję i męczy go naprawdę silny kaszel dostaję leki przeciw zmniejszaniu kwasów żołądkowych
 
Hej dziewczyny.
Trafiłam przypadkiem na wątek.
Ja jestem już prawie 25 letnim dzieckiem refluksowym i jedno co mogę powiedzieć to to,że niestety z refluksa się nie wyrasta.
Można złagodzić objawy ale to nigdy tak na prawdę nie mija. Ja do tej pory potrafię mieć takie chwile,że zjem, położę się a zaraz się podnoszę z prędkością światła bo jak mi się nie odbije to mam w gardle. Znikoma przyjemność. Generalnie w tym wieku w którym ja jestem wiąże się to głównie z tym,że często mi się odbija.
Moja mama miała większy problem jak byłam mała. Nie było specjalnego mleka antyrefluksowego i niewielu lekarzy umiało coś poradzić.
Mama trafiła raz na starszego lekarza który w tej kwestii bardzo ułatwił jej życie.
Kazał przede wszystkim karmić prawie w pozycji pionowej. Potem co najmniej pół godz trzymać dziecko na rękach albo w inny sposób byle tylko w pionie. I o dziwo, kazał mnie kłaść na brzuchu(do tej pory tak śpię) i mam przetrwała ten najgorszy okres.
Jeśli chodzi o leki zmniejszające ilość kwasu żołądkowego. to nie jestem ekspertem ale rennie mi życie chwilami ratuje bo niestety zgagi tez są częste w przypadku refluksa, ale nie wiem jak się z tym walczy u maluszków. Z tego co wiem to mama potem karmiła mnie normalnym jedzeniem. Bez przesadnej segregacji.
Trzymam kciuki za wasze maluszki.
 
Moja corka tez ma 2latka i refluks od 3miesiaca zycia.
U nas byl bardzo powazny, dodatkowo Ola karmiona jest sonda. Dzis objawy refluksu sa znacznie mniejsze, Ola nie wymiotuje, ale u nas refluks zmienil sie w jadlowstret.
Moge podpowiedziec zmiane mleka na AR, syrop gastrotus baby (polecony przez gastroenterologa). Mozecie tez wybrać sie do gastrologa na konsultacje bo taki refluks to nic przyjemnego dla malucha
Do jedzenia mozna tez dosypywac nutriton ktory zageszcza pokarm w brzuszku a nie zmienia jakoś bardzo jego smaku
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam pytanie mój syn miał zdiagnozowany refluks który głównie objawiał się męczącym suchym kaszlem. Kaszel ustąpił gastrolog stwierdził że syn jest w takim wieku że refluks powinnien minąć jednak młodemu zaczeło się odbijać nie wymiotuję ale często mu się odbija czy może być to związane z refluksem?>
 
Magdzik chyba powinnaś iść na kontrolę do gastrologa żeby się upewnić czy to od refluksu to odbijanie czy nie.

Estera ja myślę że Ty też powinnaś pójść do gastrologa i do alergologa żeby wykluczyć alergię pokarmową. Dwuletnie dziecko nie powinno tak często wymiotować.
Moja córka ma refluks od urodzenia i przestała wymiotować jak miała ponad dwa lata, jednak do dzisiaj refluks nie ustąpił. Przepracowaliśmy mleczka ar, bebilon pepti i nutramigen jednak alergia pokarmowa jest na tyle silna że do dzisiaj jest mocna dieta bezmleczna. Syrop gastrotus też miała ale jej nie pomagał wcale. Jak była malutka to zagęszczaliśmy pokarmy na wszelakie sposoby i pionizowaliśmy po jedzeniu (też z marnym skutkiem). Byłam z małą nawet w szpitalu żeby wykluczyć zwężenie odźwiernika. Na dzień dzisiejszy mała już nie wymiotuje ale często kaszle i ma bardzo brzydki zapach z buzi pomimo zdrowych ząbków. Lekarze dawali jej bioprazol i inne leki z tej grupy jednak Maja źle je toleruje i co dziwi lekarzy wymiotuje po nich. Gastrolog mówiła kiedyś coś o gastroskopii je jednak zwlekam z tym. Zresztą już dawno nie odwiedzaliśmy gastrolog i będziemy musieli znowu pójść na wizytę do niej.
 
Bry ;-)

u nas refluks udało się uśpić dietą i niejedzeniem przed snem :tak:
teraz Jasiek nie bierze żadnych leków i kaszlu nie ma ;-)
został nieprzyjemny zapach z ust...
 
reklama
Witajcie.

Moja córcia też jest dzieckiem refluksowym z tym, że refluks nabyty w skutek astmy. Miała robioną phmetrię i refluks jest ogromy. Stale jesteśmy na Helicydzie i pomaga, ale ostatnio pojawił nam się znowu brzydki zapach z ust i pokasływanie. Gastrolog wprowadziła nam dietę bez owoców i cukru. A dziś kategorycznie wskazała dietę bez mleczną. Dietetyczna dała wykaz czego nie może jeść i jestem załamana. Wykluczają z listy produkty na które dodatkowo jest uczulona może jeść tylko kartofle i ryż. Może wy macie pomysły co jej dawac do jedzenia? Załamuję już ręce...
 
Do góry