reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Refluks u niemowlaka objawy...

Basia_one

Multimama ;)
Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
2 189
Miasto
Zielona wyspa
Witam,
moja prawie 4 miesieczna córka ma zdiagnozowany refluks w 9 dobie zycia (na podstawie wywiadu - nie robiono jej zadnego usg ani nic).

Mam pytanie do mam dzieci z refluksem czy zdarza sie tak waszemu dzidziusowi ze po odbiciu ma jeszcze tak jakby odruch wymiotny i wtedy wylewa jej sie mleko z buzi? moja czasem nic nie uleje, a czasami ma tak ze odbije, a po chwili ma ten caly odruch wymiotny i wtedy jej sie to mleko ulewa, czasami 1 raz a dzis zdarzylo sie az 7 razy po odbiuciu, zaczelam sie martwic, bo juz nie wiem czy ona ulewa czy wymiotuje...Jade do Polski za 2 tygodnie to napewno pojde z nia do lekarza i na usg (moze na usg nic nie pokaze ale dla mojej spokojnosci).

czekam na jakies odpowiedzi, pozdrawiam.
 
reklama
Refluks ja miałam objawiało sie tym że siusiałam nie wiedząc o tym a w USG to wyjdzie.. miałam temperature ponad 40stopni C
Zawieźli mnie rodzice zoperowali i jest ok :)
 
My chyba nie mowimy o tym samym refluksie :) Moja ma refluks żołąkowo-przełykowy i jej sie cofa jedzenia z brzuszka do przelyku i na zewnatrz, ale ma tez tak jakby odruch wymiotny po odbiciu i nie wiem czy wszytskie dzieci maja podobnie czy tylko moja i czy to jest normalne. Do lekarza i tak pojde na
pewno ale w polsce bede dopier 14 Marca.
 
hej,

Moj 2 miesieczny Alanek ,prawdopodobnie ma rufluks żoładkowy 6 marca mam wizyte u gastrologa,nie tylko ulewa mleczkiem,czasem po 2-3 godz dostaje ślinotoku i nim "wymiotuje robi sie a'la fontanna:sorry:ma tez czkawke 3-4 razy dziennie...Juz nie mam sily co go przebiore do wyjscia to wszystko mokre:no:Martwie sie ze moze to cos powazniejszego ,podaje mu dodatkowo do mleczka zageszczac Bebilonu i tez niestety nic nie pomaga:no:
 
U mojego synka refluks objawiał się nie tylko samym ulewaniem, ale tym, że kiedy mleko mu się wracało zaczynał płakać i z buźki czuć było kwas. Lekarka zaleciła Nutriton - preparat do zagęszczania mleka, ale małemu jakoś zupełnie to zagęszczone mleko nie wchodziło, więc dałam spokój, i taki syropek osłonowo na przełyk - Gastrotuss. Koniec końców samo mu przeszło w piątym miesiącu. Teraz kończy pół roku i tych problemów już nie ma. Pozdrawiam!
 
reklama
No moja Maja ulewa dość sporo, czasem po jedzeniu nie zdaze jej wziac do odbicia na ramie i juz jej wylatuje z buzki, jest dosc ruchliwa i tez czesto przez to jej sie cofa, dzis juz nie ma takiego problemu z tym odruchem wymiotnym. Ja mieszkam w Irlandii i podaje jej zageszczacz do mleka Gaviscon Infant, on powoduje ze mleko gestnieje dopiero w brzuchu, ale wiadomo ze troche to musi potrwac, a moja córcia nie lubi lezec w jednym miejscu godzine po jedzeniu. Najlepze sa nocki bo w nocy wcale nie ulewa lub tylko przy odbiciu. Po kapieli idzie spac i budzi sie raz w nocy na jedzonko, wiadomo ze im mniej uleje to starcza jej na dluzej.
 
Do góry