reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Refluks żołądka u niemowląt

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witam parę dni temu byłam z mała u lekarza ponieważ jej zachowanie mnie zaniepokoiło, okazało się że mała choruje na refluks żołądka. Dostałyśmy dwa rodzaje jakiś syropów. Dowiedziałam się od znajomej której dziecko chorowało na refluks że takie dziecko musi być pod stałą kontrolą lekarza gastrologa i mieć specjalne mleko, może ktoś z was będzie wiedział więcej na ten temat.. albo miał lub ma dziecko z refluksem . Pomocy
 
reklama
Witam parę dni temu byłam z mała u lekarza ponieważ jej zachowanie mnie zaniepokoiło, okazało się że mała choruje na refluks żołądka. Dostałyśmy dwa rodzaje jakiś syropów. Dowiedziałam się od znajomej której dziecko chorowało na refluks że takie dziecko musi być pod stałą kontrolą lekarza gastrologa i mieć specjalne mleko, może ktoś z was będzie wiedział więcej na ten temat.. albo miał lub ma dziecko z refluksem . Pomocy
To wszystko zależy jak zaawansowany refluks. Moja córka ma, ale nie potrzebowała leków ani specjalnego mleka. Chodzi o to, że dobrze, by mleko było zagęszczone, wtedy tak nie ulewa. Ja do dziś mleka nie zagęszczamy. Zależy też od tego jakie dziecko ma objawy. Natomiast pod opieką gastrologa lub gastroenterologa, ale podkresle dobrego gastro warto być. Tym bardziej że badania stwierdzające refluks typu USG i RTG z kontrastem, pH metria do najprzyjemniejszych u dziecka nie należą.
 
Najczęściej ulewanie jest spowodowane niedojrzałym układem pokarmowym. I niestety najlepszym lekarstwem jest czas. Proponuję dodatkowo wizytę u alergologa, by wykluczyć alergię/nietolerancję na mleko czy laktozę.
U nas nieznaczna poprawa była po przejściu na Nutramigen. Próbowałaś podawać mleko dla dzieci ulewających - bodajże one są z oznaczeniem AR?
Na pewno musisz pilnować odbijania po posiłku. Dodatkowo możesz podnieść materac w łóżeczku, by głowa zawsze była wyżej. Zwracaj uwagę, by nie łykała za dużo powietrza w trakcie jedzenia.
I uważaj jeśli będzie chciała dużo jeść - u nas w ten sposób młody próbował załagodzić zgagę, a niestety im więcej jadł, tym więcej się ulewało.
 
Najczęściej ulewanie jest spowodowane niedojrzałym układem pokarmowym. I niestety najlepszym lekarstwem jest czas. Proponuję dodatkowo wizytę u alergologa, by wykluczyć alergię/nietolerancję na mleko czy laktozę.
U nas nieznaczna poprawa była po przejściu na Nutramigen. Próbowałaś podawać mleko dla dzieci ulewających - bodajże one są z oznaczeniem AR?
Na pewno musisz pilnować odbijania po posiłku. Dodatkowo możesz podnieść materac w łóżeczku, by głowa zawsze była wyżej. Zwracaj uwagę, by nie łykała za dużo powietrza w trakcie jedzenia.
I uważaj jeśli będzie chciała dużo jeść - u nas w ten sposób młody próbował załagodzić zgagę, a niestety im więcej jadł, tym więcej się ulewało.
Właśnie jedziemy we wtorek na wizytę do gastrologa , alergologa ponoć ta pani zajmuje się refluksem u dzieci zobaczymy co ona nam powie.
 
reklama
reklama
Hej, dokładnie dobry gastrolog. Nie zawsze mocne ulewanie jest refluksem, nie zawsze trzeba brać leki. Mój syn aż chlustał, naprawdę długo. Dopiero po wprowadzeniu stałych pokarmów zaczęło się zmniejszać. Teraz całkiem przeszło. Niestety zagęszczonego mleka nie akceptowal..daj znać po wizycie
 
Do góry