reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks

teraz to ja małego pakuję w nosidełko i latam po mieście załatwiam sprawy, oszczedzam na taksówkach, a przynajmnioej wszędzie mnie puszczają przodem:) i w kolejkach nie stoje, bo ludzie współczuja 'biednej mamusi z dzieckiem' i przepuszczają mnie gdzie sie nie zjawię:)
 
reklama
słuchaj a jak ??? do jakiej opieki ??? ja nic nie wiem ....

napisz wszystko ....

czy dochody meza tez sie licza - bo ja studentka nie pracuje ???


ale numer ..... czekam na info
 
Tuśka proszę Cię i proszę na czerwcówkach,żebyś mi napisała jakie badania się wykonuje,żeby stwierdzić refluks ??? Mam nadzieję,że chociaż tu zaglądasz regularnie i nie przegapisz tego!!!W dodatku jak przeczytałam opis drugow,że mały "chrobotał" to aż mnie zatrzęsło!!! Dawidowi już od dawna tak furczy w nosku,każdy mówił,ze to normalne,aż byłam u laryngologa i on tez stwierdził,że skrzydełka nosowe muszą dojrzeć... No ale mnie najbardziej martwi,że Dawid ciągle ulewa.Czasem sporo,to zależy.Ale generalnie,to zawsze czekam na ulanie,niemal jak na odbicie.Nasz pediatra też stwierdził,że mam się nie martwić,skoro Dawid dobrze przybiera,a przybiera bardzo dobrze! Ale ja mimo wszytko się martwię,a jeszcze jak was czytam,to już wogóle!Chciałabym się upewnić,czy to nie jest refluks!!! Mam nadzieję,ze nie Boshe 150pln za leki miesięcznie- tragedia! Pewnie jeszcze doszedł by problem znalezienia dobrego lekarza. Aż boję się myśleć... We wtorek idziemy na szczepienie i chcę powiedzieć lekarzowi,zeby może dał skierowanie na jakieś badania.
 
Dawidowa wybacz skarbie - oj ta okropna Tuśka ehhh


ja na Twoim miejscu poprosila o owe skierowanie .... badanie wyglada tak ze dziecko musi wypic mleko z kontrastem (on nie jest szkodliwy) a pozniej jest kladzione do przeswietlenia pod roznym katem .... i widac na preswietleniu jak np. zaladek zarzuca tresc do przelyku -

skoro maluch przybiera dobrze to juz sama nie wiem ??? ale Strzeżonego Pan Bóg strzeze - lepiej miec pewnosc na 100%

jak chcesz pogadac cos wiecej to odezwij sie na gadu

moj nr 8757708


pozdrawiam Tusia
 
Cześć dziewczyny.
Przyglądałam się temu wątkowi z zainteresowaniem.
Chciałabym abyście mi napisały jakie są inne objawy refluksu oprócz ulewania.
Trochę zaczynam się niepokoić, ponieważ mój Łukasz właśnie skończył 5 miesięcy a nadal chlusta po jedzeniu.
Robione mieliśmy na samym początku badanie usg brzucha czy nie ma przewężenia oddźwiernika ale okazało się wszystko dobrze. Robione badanie było w 4 i 6 tygodniu życia Łukasza.
Lekarz przepisał nam proszki gaspol (czy jakoś tak) ale nie wybrał kuracji bo był problem z brzuchem. Później był debridat ale nadal były problemy.
Oprócz tego , jak to określiłyście fajnie, chrobocze mu , tak , jakby miał katar.
Proszę napiszcie. Chyba muszę coś zacząć działać. Do jakiego lekarza ma się udać najlepiej?
Czy wasze dzieci po jedzeniu płaczą?? Macie jakieś większe problemy brzuszkowe??
Dzięki z góry
Pozdrawiam
 
Hej słowniczku:)
Mój Matwiej tez chlustał jedzeniem i chrobotało mu w drogach oddechowych(tak jakby coś tam siedziało), odstawiłam witD(Vigantol) i wszelkiego rodzaju leki, nosek nawilzam wyłącznie Marimerem, nie stosuję zadnych kropli itd, na tą chwilę Matwiej już praktycznie nie ulewa, nic mu nie rzęzi. Leczę go u pediatry homeopaty, dopiero on wyproiwadził Matwieja na prostą.
pozdrawiam
PS. Najczęstszą przyczyną ulewania (które lekarze mylą z refluksem) jest wit D, czyli Vigantol
 
Z tym Vigantolem to ciekawe.
Ale tak przeanalizowałam, Łukasz czy bierze czy nie dalej ulewa. Miałam taki moment ( ze dwa tygodnie), że mu nie dawałam bo się skończył a do apteki miałam daleko. Od wczoraj znowu zaczęłam podawać.
A jeszcze taka ciekawostka odnośnie Vigantolu. Jest robiony czy mieszany z olejkiem z jakichś orzeszków, które są przyczyną alergii u dzieciaczków. I być może mieć to związek z ulewaniem. A ulewanie też może być związane z alergią. Czyli błędne koło...

Dlatego szukam, co może być przyczyną ulewania, czy refluks, czy alergia. I dlatego prosiłam o objawy.
 
reklama
przepraszam dzieczyny ze nie pisze z wami - ale jak narazie nie mam czasu - jestem w trakcie zalatwiania badan i papierow do pracy bo od 30 stycznia bede juz mama pracujaca -
jak tylko znjade czas to poczytam i odpisze wam


caluje was i pozdrawiam Pa

Tusia
 
Do góry