reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks

AGATA777

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2011
Postów
1 902
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Witam co można zrobić,aby dziecko nie ulewało?Mleko zagęszczam ,zastosowałam wysokie ułożenie w łóżeczku.Podawałam omeprazol ulewanie po nim było jeszcze większe.Teraz stosuję gastrotus bayby bez efektu.Ulewanie czasem występuje od karmienia do karmienia.
 
reklama
moj maluch tez ulewal.lekarz kazal mi zageszczac mleko ale niestety mu to nie sluzylo.bylo jeszcze gorzej wiec zaczelam kupowac mleko juz zageszczone tzw AR czyli anty refluks.poprostu kup swojemu maluszkowi te mleko co pije ale z symbolem AR.moj pil nan ar.mam nadzieje ze pomoze.pozdrawiamy i powodzenia:-)
 
Ulewanie jest bardzo częstym objawem u niemowląt. Bardzo duża część z nich to tzw "rozkoszni ulewacze" czyli zdrowe dzieci, u których objaw ten nie ma wpływu na rozwój i samoistnie ustąpi. Mieszanki mlekozastępcze z formuła AR u części dzieci powodują ustąpienie objawu a część nadal ulewa. Natomiast, jeśli dziecko nie przybiera na wadze, zachłystuje się pokarmem, nie chce jeść, jest niespokojnie w trakcie karmienia to konieczna jest dalsza diagnostyka najlepiej prowadzona pod kontrolą gastroenterologa. Takie objawy świadczyć o nasilonym refluksie żołądkowo-przełykowym, zapaleniu przełyku czy alergii.
 
Do góry