reklama

Refluks

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Karolina8606, 3 Luty 2015.

1. Karolina8606

Karolina8606 Zaciekawiona BB

Witam. Moja córka ma prawdopodobnie refluks. Ulewa z 4 razy po każdym mleku. Jest rozdrażniona jak pije mleko, wciąż placze i mało śpi. Ma w tej chwili 3 miesiące, minęły kolki a placz pozostal:( Pije nutramigen. Są jakieś sposoby żeby jej ulzyc? Pediatra stwierdził "tak to pewnie będzie refluks" ale nic więcej. Poproszę o wasze rady

2. pahero

pahero Zaangażowana w BB

skoro tak stwierdzil, to szkoda, ze nie dal Wam skierowania na badania, zeby to potwierdzic i leczyc...aczkolwiek moja córa tez ulewa potwornie (ma teraz 3,5 miesiaca), to pediatra stwierdziła tylko, ze muse ze sobą walizke ciuchow na przebranie nosic...ale ona jak ulewa to ma bardzo dobry humor, śpi duzo, ma apetyt itd. takze ja daje jej zageszczone mleko i czekam az przestanie ulewac, ale na Twoim miejscu domagalabym sie chyba skierowania do gastrologa, na jakies badania, bo to może prowadzić do zapalenia przełyku i innych cudów ;/

3. reklama
  4. Karolina8606

Dzięki za odpowiedź. Wybiorę się po skierowanie. Jestem ciekawa czy ta placzliwosc godzinę po każdym mleku jest spowodowana właśnie refluksem. Od urodzenia zastanawiamy się dlaczego wciąż placze. Lekarze mówili że to kolki. No i kolki rzeczywiście były. Wieczorami przez dwie godziny dosłownie wrzeszczala. Teraz juz minęły kolki a placz zawsze godzinę po mleku pozostał. Martwi mnie to. Dziecko nakarmione, przebrane w czysta pieluszke, dopojone, przebierane w czyste i suche ubranka, noszone a ona nadal placze. Ta bezradność jest beznadziejna.

5. alpine

alpine Fanka BB :)

Moj maly tez ma refluks,tyle ze objawia sie chlustajacymi wymiotami, odsylana bylam od lekarza do lekarza, idz do gastrologa i domagaj sie usg, jako pierwszy podawalismy nutriton, nie pomogl, potem gastrotus baby ale tez nie bylo poprawy, zaczynalam wprowadzac pokarmy stale pod koniec 3go miesiaca, nie udalo sie... kazdy mowi ze trzeba to przeczekac :(

6. Karolina8606

A nie miało twoje dziecko problemów ze snem? I czy było rozdrażnione? I jak długo się czeka na wizyte na fundusz jeśli uzyskam skierowanie?

7. alpine

alpine Fanka BB :)

Wybudza sie czesto, i je bardzo niechetnie,w styczniu termin mialam miec na maj wiec poszlam prywatnie

8. Karolina8606

o kurcze. tez w takim razie zdecyduje się na prywatną wizyte. Co na takiej wizycie robili malej? Miała jakieś konkretne badania?

9. pahero

pahero Zaangażowana w BB

Alpine i co potej wizycie u gastrologa? wtedy zaczeliscie podawac nutriton i gastrotus? a teraz mały ile ma i czy poprawiło mu się?

ja póki co do gastrologa nie dotarłam, bo mała mimo tych ulewań (miałam zawsze wrazenie, ze ona zjada 120ml a zwraca ze 150 :) ) śpi dużo, humor ma wyśmienity, a zaczelam 2 tyg temu, jak mała miała 3,5 m-ca, wprowadzac pokarmy stałe, do tego daje jej bebilon przeciw ulewaniom, a na noc kaszke i nawet musze powiedzieć, ze jest jakby lepiej...jak dostaje gęste jedzonko, to w miare trzyma je w brzuszku - oczywiscie w porownaniu z tym co było wczesniej :)) - przy czym dzieki temu, ze je teraz troche warzyw już, to nie mamy problemów z kupką, bo na samym gestym bebilonie meczyla sie z kupką i bolał ją brzuszek.

za to dodam, ze moje dziecko dziś odkryło jak można samodzielnie przewrocic sie z plecków na brzuszek i w zwiazku z tym, ze tobi to kiedy chce, zaczęła ardziej zwracac, bo obraca sie za szybko po jedzeniu np :)) dlatego musze ja na lezaczku trzymac z godzine przynajmniej po jedzeniu...a tam z kolei probuje siadac i wtedy tez ulewa...eh przewalone jednym słowem :))

10. reklama
  11. my2013

my2013 Fanka BB :)

Witam! Mój synek też miał reflux. Mimo że ulewał, przybierał na wadze więc lekarz powiedział że po prostu to przeczekamy. Ale zagęszczaliśmy mleko nutritonem oraz dawaliśmy syrop gastrotus baby. Natomiast jak pojawiła sie chrypka od zalegającego w gardle mleczka to dostaliśmy od lekarza takie specjalne płatki z omeprazolem, które dodawaliśmy do mleka. One działały osłonowo na przełyk i krtań. Zaczęło przechodzić koło 6 miesiąca, od 8 przestałam zagęszczać i przeszło. Ale w naszym przypadku mały nie płakał i spał w miarę spokojnie, czasami miał zaparcia. Jak malutka płacze, to koniecznie idź do gastrologa, może to coś z żołądkiem, a może też gardło ją boli od zalegającego mleka. Pozdrawiam

12. Karolina8606

Póki co pediatra przepisal mi "helicid 10". Daje go od trzech dni i jest poprawa zdecydowanie w ulewanie i zachowaniu malej. Ale nadal ma problem z piciem mleka. Umowilam się prywatnie na wizyte do gastrologa która odbędzie się 12.02 i zobaczymy co dalej.

Poleć forum