reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

REGULAMIN- Ogłoszenia moderatorów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Justa_82

Mamuśka x3
Dołączył(a)
21 Lipiec 2008
Postów
5 268
Miasto
R-m
REGULAMIN
" MAM SIEDZĄCYCH W DOMU Z DZIEĆMI"

Odkąd zostałyśmy szczęśliwymi mamusiami siedzącymi w domu troszczymy się o nasze maleństwa i dzielimy się naszymi poglądami i obawami na forum. W związku z tym chcemy aby "Mamy siedzące w domu" czuły się tu bezpiecznie i komfortowo, aby w miłej atmosferze spędzały czas. Przedstawiamy więc regulamin forum " Mamy będące w domu z dziećmi". Powstał on z tylko jednego powodu,pragnienia by forum pozostało miejscem przyjaznym i aby jak najlepiej służyło wszystkim Użytkownikom.



Pragnęłybyśmy aby każda nowa mama jak i ta zadomowiona czuła się tu jak u siebie a zarazem przestrzegała regulaminu BB.
  1. Wszystkie nowe mamy prosimy o przedstawienie się w wątku https://www.babyboom.pl/forum/mamy-bedace-w-domu-f123/kilka-slow-o-nas-6521/
  2. Umieszczanie jakichkolwiek ogłoszeń typu kupię-sprzedam będą kasowane ( jest do tego oddzielny dział na forum)
  3. Nowe wątki mogą zakładać mamy mające na koncie minimum 100 postów. Przy zakładaniu tego wątku proszę sprawdzić czy nie ma tematycznie podobnego. Postaraj się aby tytuł wątku był bardziej ogólny, żeby nie stało się tak , że po uzyskaniu odpowiedzi temat „wygaśnie”. Jeśli jednak nie masz 100 postów a jesteś pewna że temat wątku jest bardzo ważny i potrzebny proszę się skonsultować ze mną Justa_82 lub/i z aguska2017.
  4. Wątki o zbliżonej tematyce będą łączone !
  5. Prosimy również o używanie opcji
    editk.gif
    a nie pisanie jednego posta pod drugim nabijając sobie posty, wyjątkiem jest jeśli ktoś zdążył odpisać lub gdy upłynęło 60 min po napisaniu posta. W innym przypadku posty te będą łączone w jedną całość.
  6. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.
Regulamin ogólny forum BabyBoom: Forum BabyBoom - Regulamin



Przytaczam 2 punkty regulaminu BB.

Będziemy bardzo wdzięczne o dostosowanie się do nich jak i do całego regulaminu

Ad.3 Jeśli użytkownik chce coś dodać do wcześniej wysłanej wypowiedzi powinien użyć opcji EDYTUJ a nie pisać kolejnego posta pod swoim wcześniejszym. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja gdy od poprzedniego wysłania posta minęło co najmniej 60 minut i nikt nie odpisał w międzyczasie.

Ad.5 Prosimy o nie pisanie z CAPS LOCKIEM - drukowanymi literami jak i POGRUBIANIA LITER BOLDEM w całym poście, co w netykiecie uważane jest za krzyk. Tych opcji używamy wyłącznie do zaznaczenia ważności fragmentu danej informacji lub użytkownika, do którego jest ona skierowana.


Zasady uczestniczenia w dyskusji na forum:

  • Staraj się pisać zawsze na temat. Przed wzięciem udziału w dyskusji zapoznaj się z tematyką wątku i meritum sporu, w którym zamierzasz wziąć udział.
  • Posługuj się umiejętnie cytatami. Odpowiadając na głos w dyskusji – posting – cytuj tylko potrzebne ci fragmenty, pozostałe wycinaj.
  • Przemyśl swoją wypowiedź. Przeczytaj swoją wypowiedź jeszcze raz przed wysłaniem. Czy nie jest niepotrzebnie ostra? Nie odpowiadaj zbyt pośpiesznie i zbyt emocjonalnie. Zadawaj jasne, zrozumiałe pytania.
  • WIELKIE litery, podkreślniki, wytłuszczenia oznaczają w listach i postingach krzyk lub podniesiony głos. Wiadomość zawierająca tylko wielkie litery to szczególnie RAŻĄCY przypadek naruszenia etykiety.
  • Publikując zdjęcia innych (rodziny, przyjaciół) kieruj się ich zgodą. Pamiętaj, Ty może chcesz być widoczny, a inni może za wszelką cenę chcą chronić swą prywatność.
  • Nie używaj wulgaryzmów. Nie stosuj w dyskusji wulgarnych słów, epitetów, powstrzymaj się od osobistych wycieczek wobec twojego przeciwnika w dyskusji.
  • Nie bądź oszustem. Nie podawaj jako swojego imienia i nazwiska innej osoby, nie podszywaj się pod innych.
  • Traktuj poważnie i szanuj uczestników grupy.
  • Szanuj swoich rozmówców. Nawet jeśli masz inne zdanie, nie krytykuj, nie obrażaj, nie wyśmiewaj. Włącz się w konstruktywną dyskusję, ze starcia przeciwnych racji rodzą się za zwyczaj konstruktywne wnioski.
  • Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętaj, jeśli nawet „wypiszesz” się z grupy, przestaniesz pisać, Twoje wypowiedzi, zdjęcia zostaną. Internet to studnia bez dna. Zmieści wszystko.
Kochane Mamuśki jezeli któraś ma jakieś zastrzeżenia dotyczące regulaminu, chciałaby coś zmienić lub dodać to prosimy o kontakt na pw.





 
Ostatnia edycja:
reklama
Od admina :
"Zmiany , które wprowadziliśmy podyktowane są nie tylko chęcią odświeżenia wizerunku forum, ale również wprowadzeniem nowych funkcjonalności i naszym wspólnym bezpieczeństwem."

Jesli znajdę przydatne wskazowki ...odnosnie nowego FORUM. Będziemy Wam wklejać i informowac na biezaco:)

1.Forum można sobie poszerzyć chowając boczne informacyjne okienka znajdujące się domyślnie z prawej strony.
Klikajcie na te znaczki V oraz >> dzięki nim mozna zwijać forum na wysokosć i szerokość.

2. "Zabloguj" oznacza,że cytat z tego posta ląduje nam w blogu i możemy go sobie skomentowac np czy zapisać "ku pamięci"

3. "Dzięki" klikamy gdy uznajemy ,że post był nam w czymś pomocny

4. By szybko przejść do strony głównej forum trzeba kliknąć w "na górę" ( które jest po prawej stronie ,na dole) a póżniej w zakładkę forum.

5.klikajac w niebieską strzałkę przy nicku osoby która ostatnio odpisała idziemy do odpowiedzi tej osoby,czyli na koniec wątku

6. Można też zwijac działy forum przeglądając stronę główą uzywajac znaczków ^ oraz v .Ustawienia się zapamietują.

7. Klikajac dwa razy w button "odpowiedz na temat" otworzy na się od razu okienko zaawansowanej edycji zawierajace emotikony, załączniki, kolory i wielkość czcionek.

Po jednym kliknieciu otworzy się "szybka odpowiedź"

8. Przejść do ostatniego nieprzeczytanego postu można klikajac w niebieska strzałkę znajdująca się przy podświetlonej na kopertce ( funkcja jest w trakcie modyfikacji i nie zawsze działa)
lepiej jest na razie klikać w temat watku a następnie na niebieskim pasku w "pokaż pierwszy nieprzeczytany"


Przez kolejne dni będą prowadzone prace, zmienią się jeszcze ikonki, emotikony i część kolorów.
 
Ostatnia edycja:
Wiadomość od Administratora aniaslu :

No i się porobiło

Na razie jestem w lekkim szoku i się znowu uczę:biggrin2: Najstarsze użytkowniczki już raz przeżyły zmianę forum i wiedzą - lekko nie ma - siła przyzwyczajenia robi swoje - były słowa zachwytu, słowa krytyki, ale okazało się, że najważniejsza jest atmosfera i ludzie. Mam nadzieję, że tak pozostanie - zwłaszcza, że już niedługo będzie szansa, że się wspólnie spotkamy poza internetem:biggrin2:

Zmiany , które wprowadziliśmy podyktowane są nie tylko chęcią odświeżenia wizerunku forum, ale również wprowadzeniem nowych funkcjonalności i naszym wspólnym bezpieczeństwem.

Prace trwają, nie wszystkie ikonki są zmienione, nie ma jeszcze nowych emotikonów, jesteśmy nadal "w drodze".
Ja podchodzę do forumbb, jak do nowego dziecka:biggrin2: Uczę się go, jestem z lekka przerażona, ale jest mi bliskie i wiem, że damy sobie radę i cieszy mnie to ogromnie:biggrin2:

Jeśli macie jakieś kłopoty to kierujcie się do Waszych moderatorek, one w dziale moderatorskim na bieżąco są informowane, co , gdzie i dlaczego:biggrin2: Ja tez służę pomocą, ale Bestyja jest najszybsza, najbystrzejsza i najbardziej efektywna:biggrin2:
 
Od Admina:

Może możesz w górach lub nad morzem;-)

Wiem, że hasło niedługo wakacje, wydaje się teraz wyjątkowo ironiczne i absurdalne. Jednak jestem pewna, że po przeczytaniu pierwszego zdania pojawiły się w Twojej głowie wakacyjne wspomnienia.

A teraz najważniejsze - proszę, proszę (tu mruganie rzęsami) podziel się z nami informacjami. Gdzie to było i co jest super:biggrin2: To mogą być hotele, kwatery, pola namiotowe, wasze domy;-)) Informacje poproszę na adres kontakt@babyboom.pl lub na moje PW.

W zamian niedługo niespodzianka - mam nadzieję, że fajna:biggrin2:
 
od Admina Miniporadnik nowego forum:

By przejść do wybranej strony wątku należy kliknąc w trójkącik znajdujacy się na przycisku "strona...". Otworzy się okienko "skocz do...."

Szybko przejść do głownej strony forum po przeczytaniu wątku można klikając w "na górę" które jest po prawej na dolnym ciemnozielonym pasku a póżniej w zakładkę forum.

Przejść do ostatniego nieprzeczytanego postu można klikajac w niebieska strzałkę znajdująca się przy podświetlonej na kopertce ( funkcja jest w trakcie modyfikacji i nie zawsze działa)
lepiej jest na razie klikać w temat watku a następnie na niebieskim pasku w "pokaż pierwszy nieprzeczytany"

klikajac w niebieską strzałkę przy nicku osoby która ostatnio odpisała idziemy do odpowiedzi tej osoby,czyli na koniec wątku

Zabloguj oznacza,że cytat z tego posta ląduje nam w blogu i możemy go sobie skomentować, czy zapisać "ku pamięci"

"Dzięki" klikamy gdy uznajemy ,że post był nam w czymś pomocny

Można schować infa (okienka) znajdujące się z prawej strony klikajac na <<

Można też zwijac działy forum przeglądając stronę główą uzywajac znaczków ^ oraz v
Ustawienia się zapamietują.

Klikajac dwa razy w button "odpowiedz na temat" otworzy na się od razu okienko zaawansowanej edycji zawierajace emotikony, załączniki, kolory i wielkość czcionek.

Po jednym kliknieciu otworzy się "szybka odpowiedź"

Ta funkcja forum jeszcze bedzie zmieniana. Domyślnie bedzie tak jak w "starej " wersji forum.


Aby było widać miniaturkę załączników należy kliknąc wstaw w treść NIE wstaw załączniki
 
Ostatnia edycja:
WIADOMOŚĆ OD ADMINA:

Dziewczyny teraz z fajnych nowości. Firma ( odpowiedzialna za to)uruchamia stronę, która ma ułatwiać spotkania mamuś w realu. Podjęliśmy decyzję, że jest to fajna funkcjonalność dla naszych użytkowników, więc postanowiliśmy wspólnie prowadzić projekt - nadal pozostając niezależni Wszyscy chętni będą mieli możliwość łatwego dodania swojego profilu do strony przygotowywanej na zlecenie tej firmy.Natomiast jest szansa, że ta firma czasem będzie Was prosić o opinię i pomoc - dobrowolną.

Teraz najważniejsze:
1. jest nowy projekt - nie mogę pisać więcej na razie poza tym , co napisałam
2. szukam chętnych (jak najszybciej) na organizację spotkań w marcu w miastach: Warszawa Krakow Poznan Wroclaw Katowice Gdansk Lodz Lublin Szczecin Bydgoszcz Rzeszow Bialystok Olsztyn.
3. Zapewniamy miejsce i ...tu każdy organizator się dowie indywidualnie:biggrin2:
4. Po każdym spotkaniu prosimy o zamieszczenie relacji z, jakiś fot czy filmów na vortalu
5.W każdym mieście może być kilka spotkań:tak:

Jaka jest rola organizatora ( firmy)?

1. umawia się z dziewczynami i prosi zeby na wortalu zaznaczyły, kto sie wybiera na spotkanie, dzięki temu wiemy, jakiej wielkości miejsce jest potrzebne
2. Prosi dziewczyny, o pomoc w zdaniu relacji

Co jest straszne?
1. Chciałabym moc w kilku z nich uczestniczyć:zawstydzona/y: no w kawałeczku:zawstydzona/y: i wykorzystać Was intelektualnie:szok:, ale w zamian... coś wymyślę:wink:


Podsumowanie
1. Spełnia się moje marzenie, że dziewczyny będziecie miały miejsca do spotkań i może wciągniecie mamusie spoza forum. Na pytania, odpowiadam z chęcią:biggrin2:
2 Czas start, kto pierwszy ten lepszy - zapisy ruszają już.

ZAPRASZAM DO SWOICH WĄTKÓW REGIONALNYCH!!!
 
Ciąg dalszy dotyczący spotkań regionalnych...


Od admina:
Firma J&J stała się partnerem babyboom.pl i to ona będzie wspomagała większość przedstawionych poniżej projektów.

Na chwilę obecną do dat wyznaczonych przez Was postarmy się dopasować wynajęcie lokali. Najprawdopodobniej będą to szkoły rodzenia.Niestety może się okazać tak,że bedziemy musiały zasugerować Wam inną datę gdyby się okazało,że miejsce w wybranym przez Was terminie jest już zajęte.

Chcielibyśmy też by spotkania miały jakiś temat , myśl przewodnią.
Pierwsze spotkania, na które się właśnie umawiacie, najprawdopodobniej będą przybliżały zagadnienie masażu niekoniecznie tylko niemowląt, może też starszych dzieci czy dorosłych.

Prelekcje, zakładamy, będą zamykały się w 15-30 minutach. Mogą trwać dłużej jeśli temat wam podpasuje i bedziecie miały do prowadzącej osoby pytania.
Nie chcemy jednak byście na takim spotkaniu nie miały później czasu na swobodne babskie ploteczki a szacujemy ,że spotkania -szczególnie te z młodszymi dziećmi - trwają przeciętnie 2-3h.

Przewidujemy także warsztaty np "chustowiązanie" , "joga - także z dziećmi" , może cos bardziej artystycznego jak "decoupage".
Tego typu warsztaty będą dłuższe około 1-2h. Bedziemy się starali również zapewnić kogoś do opieki , szczególnie podczas spotkań angażujacych bardziej mamy niż maluszki.
Na spotkaniach może się pojawić ktoś z babyboom.pl oraz J&J

Jesli macie jakieś sugestie , pytania albo pomysł na temat prelekcji czy warsztatów, piszcie.
 
Od niedawna pojawił się szybki wybor stylów (kolorów) na BB.:tak:

Dostepne one sa w lewym dolnym rogu na zielonym pasku:
bb-dziewczynka (w rozowych odcieniach)
bb-chlopiec (w blekicie)

Możecie drogie mamuśki wybrać sobie same kolorystykę BB.:tak:
 
Witajcie, ruszył portal AktywneMamy.pl

Zapraszamy was do logowania się.

By to zrobić najpierw należy wyczyścić cookies ( pomoc znajdziecie tutaj : Czyszczenie pamięci podręcznej i usuwanie plików cookie : Pliki cookie - Konta Google - Pomoc )

a następnie

1) zalogować się i wejść w panel kontrolny waszego konta na babyboom.pl ( znajduje się na ciemnozielonym pasku na górze strony)
2) Wejść w Moje ustawienia > Edytuj swój profil
3) W profilu na samym dole strony zaznaczyć TAK obok hasła "AktywneMamy.pl" i kliknąć "zapisz zmiany"
4) Wejść na stronę Aktywnemamy.pl i zalogować się tym samym loginem i hasłem , które jest przez was używane na babyboom.pl
 
reklama
WYCOFANO VIGANTOL

Vigantol zostal wycofany ze sprzedazy, ze wzgledu na obecnosc zaniczyszczen chemicznych. Sprawdzcie czy nie podajecie dziecku kropelek z podanych serii:

http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/WC_2010-09-08-039.pdf

Rynek Aptek - GIF: vigantol wycofany z obrotu

Jedna z mam napisała do producenta :


Proszę o rzetelne informacje w związku z wycofaniem leku: krople doustne vigantol, roztwór, 500 mcg/ml (20000 j.m./ml). podawałam je mojemu dziecku przez 7 miesięcy
1) chcę wiedzieć jakie zanieczyszczenia są przyczyną wycofania
2) jakie mogą być skutki zażywania
3) Czy powinno się teraz dzieciom zlecić jakieś badania czy może cos podawać?

Szanowna Pani,
odpowiadam na pytania:
1) zanieczyszczenia dotyczyły tylko 8 przypadków na terenie Niemiec. Ponieważ jednak pochodziły z różnych serii, zdecydowano się na wycofanie całości preparatu z gumową nasadką aplikatora, która okazała się źródłem tych zanieczyszczeń, mimo, że nawet w tych wypadkach nie powodowało to żadnych konsekwencji zdrowotnych. Badania toksykologiczne wykazały obecność winylocykloheksanu, środka stosowanego m. in. jako dodatek zapachowy lub smakowy. Stężenie tego środka wynosiło dla najbardziej zanieczyszczonej próbki w odniesieniu do noworodka przyjmującego maksymalną dawkę wit. D - ponad 330 razy mniej niż stężenie uznane za ryzykowne.
2) wg naszej wiedzy - żadne
3) nie ma takiej potrzeby - roztwór, o ile jest klarowny i bezwonny - może być nadal podawany - wycofanie dotyczy tylko poziomu dystrybucji, a nie odbiorców indywidualnych (pacjentów) - jest to więc wycofanie "z obrotu", a nie "z rynku".

Nie ma więc podstaw do niepokoju, które wzmogły media.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry