reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rehabilitacja czyli już niebawem będzie dobrze:)

trasiu my żeby rozluźnić barki i rączki bawimy się w ten sposób, że mówie lub śpiewam np. taka duża Hania i rączki do góry, taka mała i rączki wzdłóż tułowia, taka chuda i rączki na brzuch, taka gruba i rączki w poziomie rozkładam i tak po kilka razy. Natomiast na zaciśnięte pięści sprawdza się u nas taki jakby uderzanie w dłonie w stylu "przebij piąteczkę" ;-), masażyk rączki i barku też głównie w kąpieli. Bardzo dobre rezultaty daje ćwiczenie na piłce, gdzie na brzuszku leżąc dziecko wyciąga rączki przed siebie, ale kula się je w dół i stawia sie je niemal na głowie i ma sięgac zabawkę poożoną przed piłką - pracuje barkami i rozluźnia piąstki. Generalnie piłka gimnastyczna jest super zabawą i nie obciążającym ćwiczeniem - my mamy średniecę 55cm, a z rehabilitantką ćwiczymy na 75cm
 
reklama
Wisienka a wysoką ma gorączkę? U nas świetnie sprawdził się Panadol w zawiesinie. Ślicznie pachniał truskawkami:)

Ma powyżej 38 prawie cały czas. Ostatnio tez tak było. Podaję nurofen , dostaliśmy go z programu szczepien w którym bierzemy udział i dzięki temu mamy szczepienia gratis. Ostatnio też tak gorączkowała niestety ale tylko 2 dni więc mam nadzieję, ze jutro będzie oki.
icak my tez mamy ćwiczenia na piłce ale uzywałam cały czas takiej gumowej małej i własnie Pol dmucha dużą. Dzięki za pomysł
 
dziewczyny chcialam sie pochwalic postepami mojego leniuszka. Jak wczesniej pisalam, Ben slabo podnosil glowke lezac na brzuszku, a przyciagniety do siadu wogole jej nie trzymal. Nistety nie pokaze wam jakie postepy zrobil przy siadaniu, ale na zdjeciu widac jak ladnie glowke trzyma lezac na brzuszku. Zdjecie z wczoraj, a wiec od poczatku naszych cwicien brzuszkowych uplynelo zaledwie 5 dni! Pediatra miala racje-cwiczenia pomogly.
IMG_7953.jpg
 
nadzieja super, wiem jak to bardzo cieszy, sama się rozpływam z tego powodu :tak:
więc i naszą kruszynę pokaże
1.jpg

mrsmoon na wałku też czasem ćwiczy rehabilitantka z małą
 
Dziewczyny przybywam ku pokrzepieniu serc. Nasza rehabilitacja z terapeuta zakończona. Mila nie ma już żadnych patologicznych odruchów ani zachowań. Napięcie sie wycofało, asymetria poszła w niepamięć. Musimy jedynie doprowadzić di perfekcji trzymanie raczek przy leżeniu.Będziemy nadal wykonywac w domku proste ćwiczenia a za 4 tygodnie kontrola u neurologa. Ćwiczenia się opłacają. Przyłozyłam się do nich mocno. Ale czasem nie udało nam się 4 razy dziennie ćwiczyć nie po wszystkie ćwiczenia. Najważniejsze aby systematycznie i jak najszybciej zacząć. Prawidłowa pielęgnacja tez czyni cuda. Mam nadzieję, ze Milusia za miesiąc przejdzie neurologa doskonale i zakończymy terapię definitywnie:-)
 
reklama
Do góry