reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rehabilitacja czyli już niebawem będzie dobrze:)

Hej, fajnie, że jest osobny wątek:) My będziemy walczyć z obniżonym napięciem mięśniowym. Jutro pierwsza konsultacja, we wtorek druga, ciakawa jestem czy diagnozy będą podobne...

A z tymi zabawkami wiszącymi to wydaje mi się, że chodzi o zabawaki w zasięgu ręki, taie które dziecko może chwycić, a nie takie które wiszą oddali i mają cieszyć oko... tak przynajmniej wnioskuję z linku Misialiny.

Wisienka podpytaj proszę i ja podpytam:)

mgordon
- ale trafiłaś na szarlatankę, dobrze, że już do niej nie chodzisz:)
 
reklama
Silvia czytałam , ze też macie nosić małą tak jak my znaczy tyłem do siebie, a u nas WNM. Ciekawe czy rehabilitacja tez taka sama i po prostu to napięcie reguluje. Trzymam za was kciuki
 
No właśnie zdziwiło mnie to że noszenie takie samo przy różnych napięciach, ale może to akurat uniwersalna metoda. Czekam z niecierpliwością na konsultcje, żeby się dowiedzieć jak najwięcej! Dzięki za kciuki i wzajemnie &&&:)
 
Czytam i czytam i taka refleksja mnie naszła - nie chce nikogo urazic czy bagatelizowac sprawy ale jak 3 lata temu (z kawałkiem) urodzilam Amele to ani tyle nie pisały mamy z tamtych roczników, ani lekarze tak odrazu na rehabilitacje nie kierowali o asymetri, napieciach miesinowych, kurczach miesni. Wiem, ze medycyna sie rozwija i coraz wiecej anomali udaje sie diagnozowac, ale czy to ten rocznik jest taki powyginamy:-D (zart) czy lekarze na zapas reaguja w pewnych przypadkach?
Amela trzymala głowe na ta sama strone co Olek, nikt nie zwrócił uwagi, a tez byla hospitalizowana w niemowlectwie i badana przez roznych specjalistów, miała głowe plaska z jednej srtony - tylko przy jej czuprynie jak sie nie pomacało to widac nie było, macałam wczoraj przy myciu i czaszka w miare symetryczna.Moze szukam dziury w całym, ale . . .
 
mgordon moja lekarka mówiła, ze co rusz wchodzą jakies nowe standardy i oni się dostosowuję. Ogólnie myślę, ze to teraz profilaktyka ma duże znaczenie bo państwa nie stać na długoletnie leczenie i utrzymywanie niepełnosprawnych. Może i troche na wyrost ale jak usłyszysz diagnozę i przeczytasz jak moze to się skończyć bez rehabilitacji to się nie zastanawiasz czy to na wyrost tylko działasz. Koleżanki syn ma 9 lat i rehabilitowali go na WNM a drugiej 14 letni ONM też rehabilitowany.Więc takie przypadki w moim otoczeniu są ale teraz fakt zatrzęsienie. Może to kolejna cholerna choroba cywilizacyjna:wściekła/y:
 
Ja pracując na codzień z małymi dziećmi potrafię szybko dostrzec, czy któreś z nich cierpi na wnm lub onm. Wystarczą pierwsze zajęcia ze smyczkiem w ręce kiedy dziecko ma za zadanie ułożyć "króliczka" ze swoich paluszków. Dziecko z wnm będzie mocno ściskać smyczek, pierwsze próby grania będą brzmiały jak głośny trzask i wiem już, że czekają nas lata pracy nad rozluźnianiem. Łatwiej pracuje mi się z dziećmi z onm, choć im początkowo smyczek prawie wypada z ręki. Pierwsze próby grania są prawie niesłyszalne, tak lekko smyczek dociska strunę.
Kiedyś nie diagnozowano tego tak jak dziś, ale widzę jak wielu dzieciom ta rehabilitacja by pomogła.
 
reklama
Hej, jestem po wizycie u naurologa - rzeczywiście obniżone napięcie. Czeka nas kilkumiesięczna rehabilitacja... we wtorek mam jeszcze drugą konsultację, ale nie sądzę by diagnoza mnie zaksoczyła... umówilam sie na poniedziałek z rehebilitantką i zobaczymy co nam zaleci... sorrki, ale nie mogę dłużej "gadać", bo zaraz jedziemy do rodzinki. Odezwe się pewnie w poniedziałek po spotkaniu. Buziaki

PS. No i generalnie czeka nas wolniejszy rozwój, bo mamy zaburzoną motorykę dużą czyli Szymon będzie wolniej siadać, raczkować, chodzić.. ale to do wyrównania ćwiczeniami:) A motoryka mała i rozwój społeczny jest ok:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry