reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rehabilitacja czyli już niebawem będzie dobrze:)

reklama
zebrra skąd ściągnełas ta ksiązkę bobathów bo mi ta z chomika nie chce się włączyć. Ceny mniejsze niż myśłąm ale to po za wro bo w samym wro drożej.
neilaa ona ma i Vojte i bobatha ale u nas postawiła na bobatha i tylko jedna stymulacja a Vojty
Nutria i obydwa bliźniaki musza miec rehabilitację? Na co?
 
No witam:)

Ja rehabilituje Oliwera od poniedziałku... ma słabe napięcie mięsniowe i asymetrię.. oczywiście rehabilitacja metodą Vojty..
4x1 dziwne cwiczenia które faktycznie dają efekty..
Jeszcze kilka dni temu Oliś słabo podnosił głowkę i nie przekładał rączek leżąc na brzuszku.. dziś to robi!
JA za pierwszą wizytę zapłaciłam 100 zł a za kolejne bede płacić 70 zł... ale wszystko dla bobaska.. i zauważyłam że asymetria się troszke zmniejszyła.. już nie układa sie na bananka:) i główkę obraca na oby dwie strony..
Neurolog mi powiedział że tak był ułożony w brzuchu i tak też mu pozostało:) ale im dziecko mniejsze tym szybciej da się je naprostować:)

A powiedzcie mi mamy które stosują Bobatha... czy to to ćwiczenie.. gdzie łapię się bobaska za rączki i stópki w pozycji leżącej i podciąga do siadania? W sumie dzieciaczek ma podnosić główke? To to? Bo ja mam to ćwiczenie kilka razy dziennie..traktować jak zabawę.. Oliśkowi sie bardzo podoba.. kiełczy się niesamowicie:)

Gdy pani fizjoterapełtka pierwszy raz pokazała mi Vojtę... darł sie jak opentany.. a przecież to nie boli..wiem bo powtarzam to ćwiczenie 4x1 i w domu nie płacze.. :) ciekawe jak bedzie w piątek bo idziemy do kontroli:)
 
dzastina moja Mila krzyczy na Vojcie i jak ja to robię i jak terapeutka. My mamy z Vojty tylko jedną stymulację 4 razy dziennie a ćwiczenia bobathem kiedy się da przy kapaniu, przwijaniu, zabawie. I tak mamy takie ćwiczenie jak opisujesz. U nas tez poprawa szybko widoczna. Asymetria juz prawie znikła i własnie byłam u Mili spi slicznie na wznak prościutko.
Miłych snów dla was
 
Witam my po porannej porcji ćwiczeń . Mila dziś przeniosła sama rączki w lezeniu na brzuchu przed siebie. Moja mała zdolna dziewczynka. Bardzo się cieszę widząc jej postępy. Łatwiej jest ćwiczyć i robić stymulację Vojty.
U mnie dziś sister więc idziemy wykorzystac słonce na działke. Do napisania wieczorkiem
 
Wisienka Twoja Milcia to mała zdolniacha. Ciesze się, że widzisz poprawę po ćwiczeniach, a czytając o tym nastraja mnie to optymistycznie przed naszymi ćwiczeniami.

Podeślij trochę słońca plissssssssssss bo u mnie szaro buro i ponuro :-(

Ja wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad jednym .....
Dzisiaj coraz częściej słyszy się o problemach naszych malutkich dzieciaczków szczególnie jeżeli chodzi o napięcie mięśniowe. Kiedyś tego nie było. Moja mama mi opowiadała, że jak ja byłam mała (a było to ponad 25 lat temu) nikt nie latał co chwilę do neurologa i innych specjalistów, mało kto chodził na jakieś rehabilitacje z maluszkami, a przecież dzieci były, są i będą takie same.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wisieńka tak trzymać. Brawo dla Emilki :-)
Dzastina kciuki za Oliwera &&&

My zaczynamy rehabilitacje w sobotę, to znaczy rehabilitant przychodzi w sobotę i nie wiem czy od razu startujemy czy na razie tylko zobaczy co i jak. No nie ważne...

W ogóle to jestem prze szczęśliwa, a dlaczego ?? Jak już pisałam wcześniej u nas problemy z dźwiganiem główki i asymetria. Tydzień temu po wizycie u neurologa, gdzie Mati w ogóle główki nie podnosił ostro go pogoniłam do ćwiczenia i co??

zdjęcie przed DSCN0031.JPG
DSCN0128.JPGi zdjęcie z dzisiaj.

Jestem taka dumna:tak:
 
Do góry