reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rehabilitacja metodą Vojty

witam, "rehabilitacja wczesniaczka" jest na forum "wczesniaki" tu gdzie "rehabilitacja metoda vojty". szukaj watku z data ostatniego wpisu 02.11.2008, przy watku jest zolty wykrzyknik. pozdrawiam.
 
reklama
hej dziewczyny,
efika w końcu miałam czas siąść i poczytać"rehabilitacje wcześniaczka" i podniosło mnie to na duchu. Teraz mamy przerwę bo wczoraj mieliśmy szczepienie i rehabilitantka zarządziła 3 dni przerwy. Czuję że te "wakacje" dobrze nam zrobią, a potem zaczynamy ćwiczonka.
No i gratuluję takich postępów synka! Faktycznie jak następuje poprawa to "skokowo". Jak czytam takie historie, to nabieram przekonania, że u mnie tez wszytko będzie ok i że rehabilitacja ma sens.
rubi - sprawdzałam , że w tym ośrodku gdzie mam rehabilitację też jest babyBobath i też jest kilku rehabilitantów do wyboru. Także ciekawa jestem co powie neurolog w styczniu. Ale skoro miała do wyboru zapisać Antka na Vojtę lub babyBobath to widocznie dla nas Vojta był lepszy.. Zobaczymy za jakiś czas ;-)

Pozdrawiam ;-)
 
agata - zmiana metody rehabilitacji wcale nie musi oznaczac kosztow - trzeba tylko znalezc osrdek ktory prowadzi NDT i ma podpisany kontrakt z NFZ ;-)

powodzenia zycze ;-)

PS. my Vojta mielismy cwiczyc tylko w domu i raz w miesiacu jezdzilismy na kontrole, wiec nikt inny z Jaskiem nie cwiczyl - moze to tez mialo wplyw na to, ze nie bylo efektow....

Rubi czytam to co piszesz i wiesz jestem zdziwiona...Moja córcia była rechabilitowana właśnie Vojtą i rechabilitacja prowadzona była przez rechabilitantkę,która musi miec do tej metody uprawnienia w domu jedynie były masaże,których uczyłam się pod jej okiem.3 razy w tygodniu jeżdziłam z małą ok.20km w jedną strone na rechabilitacje .Jedno spotkanie trwało ok.45 min.Mała znosiła to dobrze.Wedlug mnie i nie tylko taka rechabilitacja powinna byc prowadzona pod okiem doświadczonej osoby a my rodzice możemy jedynie wykonywac pewne proste cwiczenia w domu.Nie wiem jak jest gdzie indziej ale na terenie gdzie mieszam tak było i jest dalej.Przecież nieumiejętna rechabilitacja zamiast pomóc może zaszkodzic.Chciałabym podkreślic,że my korzystaliśmy z rechabilitacji z Funduszu.Jak była taka potrzeba rechabilitantka dodatkowo przyjeżdzała do nas do domu prywatnie .U nas przyniosła ona oczekiwane sukcesy.Moje dziecko też mogło nie chodzic nie siedziec czy nie raczkowac,a dzięki niej wyszła z tego cało.Dzisiaj jest zdrową,sprytną dziewczynką.
 
Od dwóch lat matko ja myślałam, że wystarczą 3 miesiace :( synek bardzo płacze zastanawiam się, czy taak będzie zawsze czy się przyzwyczai, a jak jest u was? Pozdrawiam
 
Witam,od dwóch miesięcy ćwiczę z moją misią metodą Vojty,niestety u mnie nie ma możliwości żeby rehabilitant przyjeżdżał do domu więc wszystkie ćwiczenia wykonuje sama, na konsultacje jeździmy praktycznie co tydzień 45km,ponieważ tu gdzie mieszkam nikt nie prowadzi rehabilitacji metodą Vojty. Ćwiczenia przynoszą efekty(moja miska ma małą asymetrie),ale po ostatniej wizycie,na której pani rehab.pokazała mi nowe ćwiczenia zaprotestowałam, nie potrafiłam patrzec na to co robi mojej córeczce i nie wyobrazm sobie jak ja mam to ćwiczyć z nią w domu,wiem ze to dla jej dobra ale nie wiem czy będę potrafiła to zrobić,mam czas do poniedziałku na podjęcie dezycji i przyznam sie szczerze że mam mieszane uczucia.:-(
 
reklama
Ja pamietam ze jak z moimi dziewczynkami cwiczylam Vojte to tez mi strasznie krzyczaly,ale to jest normalne w tej metodzie:tak:Jak pierwszy raz zobaczylam jak rehabilitantka je stymuluje to rowniez bylam w szoku,ale wkoncu to bylo dla ich dobra;-)
Do tego doszly odpowiednie masaze i cwiczenia rozluzniajco-stymulujace i efekty byly niemalze natychmiastowe:tak::tak::tak:
Dodam tez ze rowniez sama stymulowalam je w domu:-)
 
Do góry