reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rehabilitacja niemowlaka-pomocy!

ewela222

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2010
Postów
24
Miasto
Bieszczady/Rzeszów
Witam, potrzebujemy znaleźc ośrodek rehabilitacyjny dla 5miesięcznego dziecka ze stwierdzoną dyscharmonia rozwojową(słabo dźwiga głowkę), jedyny jaki znaleźliśmy to maz-med ale tam wolne terminy są dopiero na czerwiec. Czy znacie jakis inny ośrodek/rehabilitanta?
 
reklama
Witam, potrzebujemy znaleźc ośrodek rehabilitacyjny dla 5miesięcznego dziecka ze stwierdzoną dyscharmonia rozwojową(słabo dźwiga głowkę), jedyny jaki znaleźliśmy to maz-med ale tam wolne terminy są dopiero na czerwiec. Czy znacie jakis inny ośrodek/rehabilitanta?

cześć.
ja chodziłam z moimi dziecmi na rehabilitacje do osrodka wczesnej interwencji na ulicy pawła findera w rzeszowie.i szczerze mogę polecić ten ośrodek.
tu jest nr.tel.do rejestracji 178613612
 
może się komuś przyda: ja długo szukałam i zwlekałam z decyzją, ale wychodzi na to, że warto było. Rehabilituje małą nam Katarzyna Kopeć z Fizjomedu i jak na razie całkiem fajna poprawa, tylko wiadomo po kieszeni trzepie, bo to prywatnie, ale tak trzeba by mała miała potem równe szanse z rówieśnikami.
 
Wiele mam próbuje rehabilitować maluchy samodzielnie. Nie wiem czy jest to takie dobre ponieważ może zaszkodzić dziecku. W najlepszym możliwym razie po prostu mu nie pomóc. Odpowiednie ćwiczenia powinny zostać dobrane pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty oraz neurologa dziecięcego. Którzy znają sie na tematyce rehabilitacji dziecięcej.
Zestaw ćwiczeń dobierany jest najczęściej indywidualnie. Aktualnie prowadzi się rehabilitację jedną z dwóch metod – NDT Bobath albo Vojty.

Na początku dziecko przechodzi rehabilitację w gabinecie. Potem rodzice rehabilitują dizecko już samodzielnie w domu po tym jak nauczą się jak to robić.
Link do: Rehabilitacja dzieci – najpierw w gabinecie, potem w domu
 
Ostatnia edycja:
Odpowiednie ćwiczenia powinny zostać dobrane pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty oraz neurologa dziecięcego. Którzy znają sie na tematyce rehabilitacji dziecięcej.
Zestaw ćwiczeń dobierany jest najczęściej indywidualnie.
Świetnie, że o tym piszesz. To nie jest tak, że te ćwiczenia są uniwersalne, naprawdę można dziecku zaszkodzić. Np. w naszym przypadku metoda Vojty była ni wskazana. Ja wiem, że na YT jest mnóstwo poradników, ale to nie zastąpi oceny w gabinecie lekarskim.
Moje dziecko nadal jest pod kontrolą neurologa i rehabilitantki (wcześniak). Dzisiaj byliśmy na kolejnej wizycie i chociaż w każdym poradniku jest napisane, żeby nie kupować pchaczy/chodzików, to fizjoterapeutka stwierdziła, że w przypadku mojego dziecka, przy jego stopniu rozwoju takie urządzenie bardzo mu pomoże.
 
Mogę polecić panią Honoratę Kotowską-Tytonik z Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Mazur w Rzeszowie. Świetna specjalistka w zakresie osteopatii pediatrycznej, która wie co leży a rzeczy. My z naszym Karolkiem mieliśmy problem asymetrycznego ułożenia główki ale na szczęście wszystko jest dobrze za co z całego serca dziekuje
 
Od siebie polecam Mgr Marcin Rodkiewicz z Rzeszowa. Dla mnie bardzo ważny był rozwój dziecka, dlatego najpierw poszukałam opinii na ten temat.. teraz sama mogę polecić dalej tego lekarza. Z tego co pamiętam to przyjmuje razem ze znanym lekarzem Mazurem w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Mazur w Rzeszowie. Polecam
 
reklama
reklama
Do góry