reklama

Rehabilitacja w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez PatrisziaOp, 27 Kwiecień 2016.

1. PatrisziaOp

PatrisziaOp Zaciekawiona BB

Witam drogie panie . Otóż tak się składa ,ze jestem w 6 miesiącu ciąży . Brzuch coraz większy a co za tym idzie i bóle kręgosłupa sa coraz bardziej dokuczliwe . Do tego stopnia ,ze nie umiem spać w nocy .Nawet jak dam sobie poduszke między nogi to jakoś niebardzo to pomaga . I mam takie pytanie czy któraś z was , mając tego typu problemy uczęszczała moze na jakąś rehabilitacje ? mam na prawdę dokuczliwy problem . Dodam ,ze jestem w krakowie , tutaj się przeprowadziłam . myślałam by wybrać się do tutejszego ortopedy , który jest bardzo ceniony , dr Rafała Więcka. Może tez powinnam sie wybrać na basen ? chodziłyście moze ? zprzynosi to jakąś ulge?

2. olkak

olkak Zaciekawiona BB

Ja nie slyszalam aby kobiety w ciazy chodzily do ortopedy,widocznie masz bardzo slabe miesnie i kregoslup stad ten bol. Teraz bedzie ciezko Ci je wzmocnic. a jesli chodzi o basen tez bym odradzala poniewaz juz tak wysoko masz wieksza mozliwosc zalapania infekcji a niestety na basenie jest ich najwiecej

3. reklama
  4. Koalka91

Koalka91 Fanka BB :)

Basen przynosi ulgę na pewno ale jest ryzyko infekcji pochwy gdyż basen to wylęgowisko grzybków i innych paskudztw.
    Ja też jestem ciekawa jak to z tym jest, ponieważ sama przewlekle choruje na kręgosłup, rok czasu byłam na zwolnieniu, pobyt w sanatorium i troszke pomogło. Teraz jestem w 11 tyg ciąży ale boje się bo już zaczyna mnie bardzo boleć kregoslup tak że wstac nie moge o własnych siłach. Wizyte u ortopedy mam dopiero 30 maja więc do tego czasu muszę się męczyć a i tak nie wiem czy coś lekarz na to poradzi

5. olkak

olkak Zaciekawiona BB

No ja tez mialam i mam problemy z kregoslupem i pod tym wzgledem zle wspominam porod bo nie moglam chodzic po porodzie bo jeszcze rwe kulszowa dostalam po porodzie:(ale co lekarze rozkladaja rece -niestety

6. papercut

papercut Fanka BB :)

ja mialam problemy z kregoslupem jeszcze przed ciaza, teraz w 6 miesiacu zglosilam sie do ortopedy bo plecy bolaly mnie tak, ze potrafilam po 4h dziennie lezec w wannie z ciepla woda zeby jakos kregoslup odciazyc. ortopeda wyslal mnie do rehabilitanta, ten rozmasowal plecy na siedzaco, pozniej jak lezalam na boku rozciagal kregoslup, na koniec wizyty przykleil tejpy, takie tasmy jak czasem sportowcy maja kolorowe zeby odciazaly bolacy odcinek kregoslupa i mam sie stawiac raz w tygodniu u niego. zmiana zdecydowanie na plus nawet mieszkanie posprzatalam i dalej plecy sie nie odezwaly :) jak cos boli trzeba szukac pomocy, nie ma co sie umartwiac bo srodek ciezkosci sie zmienia i na prawde kregoslup potrafi dac w kosc

7. PatrisziaOp

PatrisziaOp Zaciekawiona BB

dziekuje dziewczyny za odpowiedzi ;) ja tez mam takie problemy bo mam starsza córke , która tez jeszcze wymaga uwagi , ma 4 lata

8. k8sad

k8sad Fanka BB :)

A ja mam mieć w ciąży rehabilitację kolana. Średnio to widzę. Nie jestem przekonana.
    Na chwilę obecną każdą wizytę odciagam w czasie. Może uda się aby rehabilitacja była po ciazy. :(

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom

9. papercut

papercut Fanka BB :)

wez tylko pod uwage, ze bedziesz coraz ciezsza wiec kolano coraz bardziej przeciazone bedzie

10. reklama
  11. linka840

linka840 Początkująca w BB

Ja od 5 miesiąca miałam mocne bule w kręgosłupie lędźwiowym. Miałam już wcześniej kłopoty z biodrami więc bałam się co będzie dalej kiedy brzuch urośnie i w trakcie porodu. Koleżanka poleciła mi dobrą fizjotrerapeutkę która ma doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży. Oprócz tego że minęły mi bóle to nauczyłam się odpowiednio poruszać z brzuszkiem i dostałam dużo wskazówek na przyszłość jak opiekować się maluszkiem. Wiem że jestem teraz w lepszej formie i mam nadziej ę że mój organizm dobrze zniesie poród. Pani nazywa się Anna Borowiecka i pracuje tutaj Link do: Rehabilitacja Kraków | Prywatne Centrum Osteopatii i Fizjoterapii

Poleć forum