reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rehabilitacja

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Czesc :-D
Mam pytanie ;-) :
W maju złapała mnie rwa kulszowa (jestem po czterech porodach+jedną poroniona w 8 tyg samoistnie)była na tyle mocna,że złamało mnie w pół i chodziłam o kuli,załatwiłam sobie rehabilitację prywatnie(łącznie wyniosło mnie to 1200 zł),plecy mnie już nie bolą,ale cały czas(od maja)boli mnie noga,nerw idący przez całą nogę od mięśnia pośladka do kostki,co utrudnia chodzenie,nie mogę leżeć na plecach ani brzuchu.
Dopiero od wczoraj mam zabiegi na nfz (rwa od maja):laser(5minut),prądy(15minut) i pole magnetyczne(15minut) .
I tu pytanie:noga mnie pobolewa cały czas,ale po tych zabiegach o wiele bardziej niż ogólnie.Tak powinno byc?
Na rezonansie wyszły zwężone kręgi,i nie wiem czy to ,że bardziej boli ta noga to oznaka dobra czy zła?
 
reklama
Moim zdaniem zabiegi powinny powodować ulgę, a nie nasilenie się objawów. Rozważyłabym rezygnację z zajęć, ewentualnie skonsultować z innym lekarzem.
A nie dostałaś się na kinesiotaping? Może ta metoda byłaby dla Ciebie skuteczniejsza?
 
Generalnie jest grupa pacjentow, ktora w trakcie zabiegow ma nasielenie dolegliwosci bolowych. Moze byc tak ze zabiegi sa zle dobrane, ale mozesz byc tez w tej grupie ktora tak ma, jakby nie patrzec zabiegi ingeruja w organizm wplywajac na homeostaze i czasami jest taka reakcja organizmu.
 
No właśnie nie byłam pewna,czy tak ma być ,i pytałam też dzisiaj lekarza,to powiedział,że często tak jest ,że na początku bóle mogę się trochę nasilić ,a po paru Juz zabiegach będzie ulga
 
Czesc :-D
Mam pytanie ;-) :
W maju złapała mnie rwa kulszowa (jestem po czterech porodach+jedną poroniona w 8 tyg samoistnie)była na tyle mocna,że złamało mnie w pół i chodziłam o kuli,załatwiłam sobie rehabilitację prywatnie(łącznie wyniosło mnie to 1200 zł),plecy mnie już nie bolą,ale cały czas(od maja)boli mnie noga,nerw idący przez całą nogę od mięśnia pośladka do kostki,co utrudnia chodzenie,nie mogę leżeć na plecach ani brzuchu.
Dopiero od wczoraj mam zabiegi na nfz (rwa od maja):laser(5minut),prądy(15minut) i pole magnetyczne(15minut) .
I tu pytanie:noga mnie pobolewa cały czas,ale po tych zabiegach o wiele bardziej niż ogólnie.Tak powinno byc?
Na rezonansie wyszły zwężone kręgi,i nie wiem czy to ,że bardziej boli ta noga to oznaka dobra czy zła?


Witam, boląca noga to nie jest dobra oznaka. Ból powinien się centralizować czyli wchodzić z dołu do góry. Warto byłoby, żeby specjalista Panią zobaczył. Zrobił testy oraz spojrzał na rezonans. Obecna rehabilitacja zawiera w sobie tylko fizykoterapię - czasami pomaga ale nie zawsze. W razie czego proszę się kontaktować na priv
 
Do góry