reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rekonwalescencja po cesarskim cięciu, jak długo czekać?

Olga92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Październik 2016
Postów
36
Witam kobietki po cc, wiem że każda jest inna i szybciej/później dochodzi do siebie. Chciałabym jednak dowiedzieć się tak mniej więcej jak długo czekałyście z ćwiczeniami, jazdą na rowerze, bieganiem itp? Czytałam w internecie, że powinnam czekać rok i wydaje mi się to jakoś bardzo długo... Martwię się też, bo zapomniałam się dzisiaj wychodząc na spacer i zniosłam wózek z kilku stopni, a przecież nie powinnam dźwigać i boję się czy coś się nie stało wewnątrz i jakie mogłyby być ewentualne objawy ;/
Dziękuję za każdą informację ;)
 
reklama
Na pewno nie wolno dźwigać, zwłaszcza podrywać z podłogi i podnosić. Z ćwiczeniami takimi typowymi na brzuch oraz z rowerem i bieganiem poczekaj pół roku przynajmniej. Ale ćwiczyć powinnaś po paru godzinach od cesarki, zaczynając od bardzo lekkich ćwiczeń. Jak pójdziesz na kontrole po 6 tygodniach zapytaj lekarza, bo bardzo dużo zależy od tego jak się goi.

Generalnie ból jest sygnałem tego, że coś jest nie tak zarówno przy podnoszeniu jak i przy ćwieczeniach.

Ja ćwiczyłam od początku, bo mnie bolały plecy. Dużo spacerowałam. Zanim minęło pół roku ćwiczyłam np przysiady i tym podobne rzeczy które nie obciążały brzucha. Po pół roku zaczęłam ćwiczyć brzuch, zaczynając od lekkich ćwiczeń. Jak czułam, że coś boli to dawałam sobie spokój. W internetach można znaleźć ćwiczenia dla kobiet po cesarce.
Ja akurat nie miałam żadnych problemów ani komplikacji.

Ruszać się trzeba, ale na pewno nie ma co ryzykować, bo cc to jednak poważny zabieg.
 
Ja polecam basen:-) 3 miesiące po cc zaczęłam chodzić - pływanie i lekki aquaaerobik :-) oczywiście rekreacyjnie:-)
 
Tak jak pisałaś, każda jest inna i inaczej dochodzi do siebie.
Nie musisz czekać roku, jeżeli wszytsko się zagoi i bedziesz się czuć dobrze to przecież możesz zacząć wczesniej.
Ja nie miałam cesarki, moja sąsiadka i faktycznie długo dochodziła do siebie, cieżko jej było nawet z najprostszymi ćwiczeniami. Teraz uważaj na siebie :)
 
Przez okres połogu nie można dźwigać i się przemeczac. Jeśli chodzi o ćwiczenia w których angazowane są mięśnie brzucha to dla bezpieczeństwa 3mce. Ale to kwestia indywidualna i najlepiej poradzić się lekarza.
 
Do góry