reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z porodow.........

Ja mialam 2 dawki zzo ale dzialaly tylko podczas pierwszej fazy porodu.Pozniej mi juz nie chcieli dolozyc kolejnej dawki bo porod sie przedluzal.Wiec wychodzenie Ani na swiat czulam w pelni.
Ale i tak uwazam,ze zzo to cos wspanialego bo przynajmniej mialam prawie 4 godziny przerwy od tych masakrycznych boli.A niestety bole krzyzowe razem ze skurczami macicy to cos okropnego.Tak jak Pola mam nadzieje,ze wiecej mnie to nie spotka.
 
reklama
Ja 7 maja poczułam pierwsze skurcze nad ranem ale popołudniu ustąpiły. Wieczorem znowu powróciły i tak przez całą noc. Nad ranem (ok.4) wystraszyłam się bo nie czułam maleństwa i pojechaliśmy do szpitala. Zostałam przyjęta na oddział i po badaniu okazało się, że to tylko skurcze przepowiadające. W Polsce już nie wypuszczają z oddziału aż do porodu. Przez całe dwa dni i noce miałam skurcze co 15 minut. Nie spałam, nie mogłam odpocząć bo ból był na tyle silny, że miałam ochotę krzyczeć. Jedyną pociechą było to, że byłam pod stałą opieką lekarza i wiedziałam, że z maleństwem jest wszystko OK. Byłam wykończona i padająca, a lekarze nie chcieli ingerować farmaceutycznie bo mówili, że wszystko w porządku i czekamy na "naturę". I tak w nocy z 8 na 9 maja dostałam takich bóli, że dosłownie sikałam po majtkach... Ale głupia nie poszłam do położnych bo myślałam, że będą złe, że je budzę w nocy a okaże się, że to znowu tylko bóle przepowiadające. Cóż ok.5 już nie wytrzymałam i je obudziłam. Wezwały lekarza, badanie i na trakt porodowy. Miałam koszmarną położną, która nic mi nie pomagała a tylko powtarzała, że jej nie słucham i wszystko robię źle... Nikt się mną nie interesował. Tak jakby panowała zasada rodzisz? To sobie ródź. W pewnym momencie nie było nikogo obok mnie. Jak odeszły mi wody podczas akcji porodowej to obok mnie była tylko pani sprzątająca, która akurat w tym momencie myła płytki na trakcie porodowym. Ale wszystko minęło o 10:15, 9 maja w piątek, kiedy urodziła się Natalka (ciekawe, że imię dla dziewczynki mieliśmy od początku a dla chłopca nie mieliśmy do końca....). Miała 56 cm, ważyła 3,300 kg i dostała 10 punktów. Miała strasznie długie włosy, które zostały jej do tej pory. W pewnym momencie zjawił się obok mnie lekarz i przedstawił się. Mówi, że jest anestezjologiem i będzie mnie przysypiał do szycia. Byłam mocno zdziwiona bo wiedziałam, że się to robi w znieczuleniu miejscowym. Zgodziłam się i zabrali mi Natalę do dzieci. Jak mnie wybudzili to nadal leżałam na stole porodowym i wszędzie było pełno krwi. Pomyślałam, że to jest normalne przy porodzie. Zdziwiłam się bo moja położna zrobiła się milutka i kiwając głową (jak by ze zrozumieniem) powiedziała, że mała rodziła się z łokciem w bok. Ale nikt mi nie powiedział co się ze mną stało i jak to wygląda. Zabrali mnie na oddział informacyjno-obserwacyjny a Natalę zostawili na dzieciach zdrowych. Ordynatorka od dzieci (wredne babsko-każdy ma z nią przeboje) nie pozwolił mi nawet zobaczyć dziecka. Każdy mógł ją widzieć Piotrek, moja siostra, Teściowa ... ale nie ja. Wydarła się na Piotrka, że ona nie będzie ryzykować zdrowia 50-ciorga dzieci dla mojej zachcianki... Piotrek zrobił mi zdjęcie małej i miałam w ramce przy łóżku. Przynosił mi nagrywane filmy na komórce.... Było mi ciężko, ryczałam... Jak się okazało szył mnie chirurg i wybudziłam się rurką w odbycie (sorki za szczegóły) i cewnikiem. Pierwszy obchód kazał mi zrobić morfologię. Przez całą ciążę miałam problem z żyłami ale po porodzie to był już horror. Nie było gdzie wpiąć wenflonu i pobrać krwi. Kłuły mnie 7 razy. Za piętnaście minut przyleciały wystraszone pielęgniary. Mówiły, że muszą powtórzyć morfologię bo dzwoniło laboratorium, że nie można mieć tak niskiej hemoglobiny... Jak się okazało miałam 6. To wiele wyjaśniało. Od razu dostałam dwa worki krwi i zaczęłam wracać do siebie. Ale nadal nikt mi nie powiedział dokładnie co się wydarzyło podczas porodu i kiedy wyjdę do domu. Miałam dietę płynną. Pyszna woda na śniadanie, obiad, kolację a w między czasie na okrągło antybiotyki i inne cuda w kroplówkach. Jeden antybiotyk uniemożliwiał mi karmienie więc mała dostawała sztuczne mleko. W końcu w niedzielę pan chirurg uwolnił mnie od rureczki, utrzymał dietę i powiedział, że podczas porodu mała wyrwała mi 10 cm dziurę między odbytem a macicą. Dzięki temu miałam zwiększoną ilość wizyt lekarskich bo każdy wiedział co się stało i sprawdzali mój stan zdrowia. Kilku z nich mówiło, że nie zdarzyło się to im w ich praktyce. Chirurg nie mógł się nadziwić, że nie puściły mi zwieracze bo podobno tak się zawsze dzieje. Przez to spędziłyśmy z Natalką 10 dni w szpitalu. Obie strasznie się męczyłyśmy. Dietę wodnistą wspominam do tej pory. Najgorsze jest to, że antybiotyki spaliły mi pokarm i w ogóle nie miałam mleka. Malutka od początku jest na sztucznym mleku. Miałam mała deprechę przez to ale moi ukochani wygrzebali mnie szybciutko. Dotarliśmy jednak w końcu do domciu i wszyscy byliśmy pełni szczęścia.
 
johanna29- to straszne co opisałaś. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać, nawet w 3 świecie. Mam nadzieję, ze uroki macierzyństwa zatrą ci wspomnienie czegoś takiego, o ile to możliwe.

Dla wszystkich mam po porodzie sn- wielki, ogromny " szacun".

ps. nie rozumiem jak mogą mówić, ze to naturalny sposób rodzenia skoro potem kładą na łózko, leż, nie jęcz, nie kucaj , nie kołysz sie.Nie wiem kto tak jeszcze w przyrodzie rodzi.
 
Największą prawdą jest to, że zapomniałam o całym bólu w jednej sekundzie... Kiedy położyli mi Natalkę na piersiach. To najcudowniejszy moment mojego życia, a Natalka (mamy nadzieję) będzie miała rodzeństwo.
 
reklama
miałam już od dawna planowaną cesarkę, ale mój lekarz powiedział , że mamy czekać aż poród się sam zacznie, najpierw odeszły mi wody o godz 24 , gdy pojechałam do szpitala zaraz rozpoczęły się skurcze, następnie męczyłam się tak do dziewiątej wtedy dopiero zrobili mi cesarkę , pokazali mi mojego synusia i potem usnęłam. Obudziłam się juz na sali , nie mogłam się doczekać kiedy przyniosą mi szkrabka,na początku było cięzko bo rana dokuczała ale za to teraz wszystko jest cudowne.
 
Do góry