reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

po wczorajszej wizycie wszystko w porządku, maluszek waży 730g i szacunkowo w dniu porodu może ważyć 3,6 kg. Podobno jest o tydzień starszy niż pokazuje suwaczek, no ale zmieniać nie będę, zobaczymy kiedy zdecyduje się na wyjście :-)
BPD: 65,6mm
AC: 204,9mm
FL: 41,5mm
serduszko pięknie bije ok 150/min, wszystkie narządy ok.
na badaniu łożysko ciągle wpychało się w kadr i zasłaniało buźkę maluszkowi, ale udało się cyknąć fotkę i jednogłośnie stwierdziliśmy, że Kuba jest podobny do mnie :-)
szyjka twarda, zamknięta, długa, wewnętrznie wszystko dobrze, co bardzo cieszy.
nie wzięłam zwolnienia, więc nadal będę pracowała.
 
reklama
Dzisiejsza wizyta udana w przeciwieństwie do wczorajszej.......... Nareszcie dzidzia pokazała się ładnie na USG i okazuje się, że będzie DZIEWCZYNKA !! Malutka rozwija się prawidłowo, gdy było USG cały czas wierciła się i podskakiwała.

Waga 436g.
BPD: 5,27cm
HC: 19,79
FL: 3,76
AC: 16,07

Wszystkie narządy w porządku, serduszko bije około 130/min.
Maleństwo rośnie i rozwija się prawidłowo.:-)
Mam nagrany filmik z USG,ale zdjęć niestety nie mam;-)
Kolejna wizyta 16 września
 
My już po wizycie. Z dzidzią wszystko ok wymiary zgadzają się co do dnia. Szyjka zamknięta i raczej się nie skraca - to mierzenie to takie umowne w zależności jak się zmierzy to za każdym razem inaczej wychodzi w każdym bądz razie ok 3 cm.
BPD 60mm
FL 44 mm
HC 226mm
AC198mm

waga 711 g

tętno 140 / min

W poniedziałek za tydzień kolejna wizyta u mojego gina prowadzącego bo ten to obsługiwał taśmowo.
 
byłam dzis na wyczekiwanej wizycie u gina prywatnie skonsultować wyniki z kolposkopii szyki macicy i dzięki Bogu jest OK, żadnych zmian nowotworowych..jestem szczęsliwa!!! :-) Ryzyko niewydolności szyjki macicy również sie oddaliło, także najprawdopodobniej bede rodzić naturalnie , co niezmiernie mnie cieszy:tak:

ogólnie wizyta jak najbardziej udana, tętno dzieciaczka głośne i wyraźne, szyjka zamknięta, lekarz po zbadaniu wysokości dna macicy stwierdzil, że mieszka we mnie SPORA dzidzia, więc chyba będe miała powtórke z rozrywki, ze urodzę 4 kg bobasa, albo i większego :szok:

dostałam skierowanie na morfologię, mocz, glukozę 50 i tokspolazmozę.

Następna wizyta za równy miesiąc 30.09 i wtedy znów będe miała zrobione USG! :) Ciesze sie b ten lekarz robi je bardzo rzetelnie i szczegołowo.
 
z niemałym opóźnieniem ale postanowiłam opisać Wam moją wizytę połówkową
29 sierpnia 2011
wiek ciąży wg OM 22 tydzień 6 dzień
waga 545 g
BPD 5,35 cm
AC 18,16 cm
FL 4 cm
tętno 140 ud/min

łożysko usadowione na ścianie tylnej, ale nisko tylko 3,5 cm od UW
szyjka dł 3,8 cm

serce 4 komorowe, zdrowe, przepływy prawidłowe

jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt że mam szumy (szmery) w przepływie krwi przez tętnice maciczne :-(
mój gin powiedział, że do 27 tyg ciąży uznaje się to za normę, a później to zanika. jednak jeśli nie zaniknie wiąże się to z wystąpieniem nadciśnienia u matki i hipotrofią u dziecka!!!! co już nie brzmi kolorowo...

czy u którejś z Was wystąpiło coś takiego ? czy lekarz w ogóle wspominał o tym przy badaniu przepływów ??

póki co staram się nie panikować i być dobrej myśli, że i u mnie to zaniknie. muszę jednak sporo wypoczywać, dbać o dietę i sie nie stresować a niestety ostatnio miałam fatalny okres i w sumie dlatego też w ogóle się nie odzywałam!!

a oto fotki Aleksego:
1.jpg3.jpg
 
Ostatnia edycja:
Z dużym opóźnieniem wpisuję relację z mojej ostatniej wizyty z zeszłego czwartku :
Płód żywy w położeniu podłużnym główkowym w chwili badania. Widoczne ruchy własne i oddechowe płodu. Prawidłowo wysklepione kości pokrywy czaszki. Sierp mózgu symetryczny. Układ komorowy nieposzerzony.Półkule móżdzku symetryczne, szerokości 23mm. Kręgosłup o zachowanej ciągłości.
Serce prawidłowej wielkości i lokalizacji.Oś serca prawidłowa, koniuszek na lewo, po tej samej stronie co żołądek. 4 symetryczne, prawidłowe jamy serca, połączenia wewnątrz-sercowe zgodne.Odejście dużych naczyń prawidłowe.Ruchomość zastawek prawidłowa. Akcja serca miarowa ok140/min
Zarys powłok jamy brzusznej prawidłowy;widoczny jest żołądek w typowej lokalizacji, pęcherz moczowy i nerki. Łożysko w dnie 0 st. dojrzałości.Pępowina trój naczyniowa.Ilość płynu owodniowego prawidłowa.
Zalecenia:
Zwiększyć ilość Asparginu na 3×1 w razie dość częstych skurczy 3×2, wprowadzić do diety 3l wody obowiązkowo i wykluczyć sól .
A i na 1000% chłopak.
 
Hejka =)

Dzisiaj miałam wizytę u położnej, z Maleństwem wszystko w porządku ma 25 cm i jest ułożone główką do dołu. Serduszko bije prawidłowo (pierwszy raz je słyszałam) Maleństwo całą wizytę przespało a po wyjściu się rozbrykało =) Z łożyskiem wszystko w porządku więc nie mam się czym przejmować.
Następną wizytę mam 19 września i będę wtedy miała pobieraną krew i sprawdzaną ilość wód płodowych. Do PL w październiku mogę lecieć jak narazie nie ma żadnych przeciwwskazań, tyle podczas lotu mam nie mieć na nogach skarpetek żeby był lepszy przepływ krwi.
Z dzisiejszej wizyty jestem wyjątkowo zadowolona bo słyszałam serduszko i cokolwiek się dowiedziałam oprócz słynnego "OK".
A i zapomniałam dodać że według obliczeń położnej i usg jestem w 26 tyg 5 dniu czyli 2 dni więcej niż na suwaczku.
 
Ostatnia edycja:
A ja w końcu się udało i tym razem dotrwaliśmy do badań połówkowych, więc pojechaliśmy do kliniki badań prenatalnych i oto wyniki:
BPD - 60mm
HC - 213mm
AC - 190mm
FL - 40mm
HL - 39mm
FL - 44,86mm
HL - 43mm

Ma śliczne wargi jak mój K. nawet środkowy palec Nam pokazał :cool:

Móżdżek i narządy wewnętrzne też pomierzone i w normie, a wagowo 659,41g

Chłopczyk nadal jest chłopczykiem.
 
Ostatnia edycja:
Jestem po wizycie! nie mam tak dokładnych pomiarów jak Wy. ale najważniejsze, że mój Tymek jest zdrowy, fika nóżkami, serduszko ładnie bije. i uwaga- waży 1300g:szok: i ma już 35 cm! toż to już mały wielkoludek. hihi
 
reklama
relacja z wizyty nadprogramowej...
gin (sąsiad) okazał się być bardzo fajnym, miłym lekarzem. sama wizyta trwała naprawdę bardzooo długo ale o wszystko mnie rzetelnie wypytał, później zrobił usg dopochwowe i normalne i tak:
- szyjka macicy zamknięta, dł 4,41 cm --- więc zagrożenia nie ma
- łożysko usadowione wysoko
- wymiary Aleksego w normie
24 tydzień 1 dzień
BPD 5,93 cm
HC 21,98 cm
AC 18,72 cm
FL 4,30 cm
waga ok 600g

czyli wszystko ok, a pochodzenie bóli, skurczy i tych innych objawów ?? prawdopodobnie rozchodzenie się spojenia łonowego. gdy zaczął mnie tam uciskać myślałam,że umrę, późnej sprawdził mi stawy krzyżowo- biodrowe i ból ten sam... po wizycie faktycznie zauważyłam, że jak leże to jest dobrze, a jak tylko chce wstać , przejść kawałek to czuje ogromny ból. wiadomo w pozycji pionowej działa siła grawitacji, macica i dziecko uciskają na spojenie i stąd ten ból... oczywiście mam nadzieję, że innej przyczyny nie ma.

jedyne co mnie zaniepokoiło, to że w momencie gdy przeczytał mój opis ostatniego usg- gdzie mowa jest o zaburzeniach w przepływie przez tętnice maciczne- stwierdził,że powinnam to skonsultować ze specjalistą. podał mi nawet na niego namiary i powiedział żebym już teraz dzwoniła bo czeka się na wizyte nawet miesiąc a ja powinnam zrobić to bad za jakieś 3 tyg- gdy będe mieć 27 tydz ciąży.
mój prowadzący powiedział,że do 27 tc jest szansa że to się unormuje ale ten gin powiedział,że skoro już teraz są zaburzenia warto to skontrolować, a ten specjalista ma podobno jako 1 z 3 lekarzy najnowszy i najlepszy sprzęt na Dolnym Śląsku do tego typu badań.
więc mam lekki dylemat ale chyba nie będę jednak zwlekać i sprawdzę co się tam tak naprawdę dzieje...
 
Ostatnia edycja:
Do góry