reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

Ja już po wizycie. Niestety nie pamiętam wszystkich tych parametrów, ale ogólnie wszystko w porządku. Najważniejsze, że wkońcu mam jasną informację, że będzie DZIEWCZYNKA!
Moja niunia waży 930 g i jest ułożona główką do dołu. Łożysko na tylniej ścianie. Dostałam skierowanie na mocz, antygen Hbs oraz naszą ulubioną glukozę 75.
Dalej mam kontynuować branie dodatkowego żelaza. Ciśnienie jak na mnie dość wysokie bo 105/60. Jeszcze w ciąży powyżej 100 nie miałam :) No i kg na plusie mam 5. Mogłoby być więcej, ale cóż staram się jak mogę :)))

Pozdrowionka!
 
reklama
Cześć dziewczyny:) taj jak becia miałam wczoraj wizytę, mój misiu ma już 1147 g, serduszko bije 130 razy na minutę... wszystkie pomiary ma prawidłowe więc na razie ok:)łożysko jest na przedniej ścianie a Michaś ułożony jest główką w dół:) lekarz stwierdził, że policzki synuś ma po mnie a podbródek po M:-D
no i oczywiście w przyszłym tygodniu pędzę na glukozę mniaam:)
 
dzis bylam na wizycie iw szystko z Nami ok:)
dziewczynka jeszcze jest dziewczynka:):)
waga 690g
BPD 6.21
HC 22.7
AC18.9
FL 4.16

cisnienie mam 123/70 przytylam od poprzedniej wizyty tylko pol kilo;/
zapisal mi flegamine na kaszel bo nie przechodzi,jakies krople do inhalacji...
zalecil odpoczynek;/;/i nastepne badania mocz i krew..
ale jak tu odpoczywac przy Malym??:)
 
Ostatnia edycja:
ja po wczorajszej wizycie w zasadzie niewiele wiem.jak zwykle było bez usg.Posłuchałysmy tylko serduszka, pomierzyłysmy się i zbadały.Jedyną nowością było skierowanie do neurologa(w związku z omdleniami),ale ,że pierwzy wolny termin jest na 22 grudnia, wic chyba jednak sobie odpuścimy:-D
 
Wróciłam :)
Tak jak się spodziewałam nie miałam usg, ponieważ robili mi w szpitalu półtora tyg temu :) ale już mi lekarz zapowiedział, że za miesiąc będę mieć :)
Szyjka zamknięta, wyniki moczu w normie, natomiast krew troszkę niepokojąca, ale na granicy normy. Także duuużo owoców, witaminki ciążowe i dotlenianie spacerkami itp.
Nasza kochana glukoza wyszła mi dobrze :) na czczo 74, po godz 102, po 2godz 87 :)
Mam nie spać na prawym boku i ograniczać leżenie na plecach.
Badanie anti-HCV - ujemny.
Dzidzia kopie, mam liczyć ruchy od 28tygodnia, żeby się wprawić.
Zaświadczenie na szkołę rodzenia wystawione, także ćwiczyć mogę :)
i wiadomo- prowadzić oszczędzający tryb życia :)
 
Wczoraj po południu miałam wizytę i tak:
Lekarz powiedział, że nie jest źle ale nie jest też rewelacyjnie z moją szyjką i mam się bardzo oszczędzać. Miałam usg tej szyjki , jest zamknięta ale skrócona. Leki mam brać do około 38 tygodnia. Badania krwi, moczu w normie, ciśnienie ok, na wadze na razie plus 2 kg. Za dwa tygodnie mam kontrolę w szpitalu. Obiecał mi USG szyjki i dokładne USG maluszka :) Już nie mogę się doczekać.. :)
 
We wtorek byłam na wiz.u mojej gin. Zrobiła mi tylko rutynowe badania czyli sprawdziła szyjkę która jest zamknięta i ma 4 cm-czyli OK,a potem serduszka i przepływ krwi u Dzieciaczków też wszystko jest w porządku. Gorzej z moją wagą i wynikami badań bo przez ostatnie 4tyg.przytyłam 4,5kg.:szok:powiedziała mi,że jestem"do odstrzału",a wyniki też w cały świat hemoglobina za niska-mam brać BIOFER 3x po2tab.,mocz zakwaszony no i co najgorsze...cukrzyca ciążowa-to mnie ZAŁAMAŁO totalnie i mam doła bo ja teraz nie wiem jak to wszystko zgrać,żeby dopasować dietę do każdego ze schorzeń.Zalecone szczególne oszczędzanie się "bo to już nie są żarty przy bliźniakach"-słowa pani doktor.Następną wizytę mam za 3 tyg. i teraz już tak będę częściej chodziła,a już bliżej porodu ponoć co tydzień. Na przyszły czwartek jestem umówiona w poradni diabetologicznej.
 
Dzisiaj miałam wizytę u położnej i Maleństwo ma 29 cm i rozwija się prawidłowo i to mnie cieszy serduszko biję z prędkością 160. U położnej w gabinecie był praktykant i jak mi pobrał krew to myślałam że mi ręka odpadnie i tak samo jak macał brzuch taki niedelikatny =/. Martwi mnie to że mam za wysokie ciśnienie krwi i przez to o mały wylądowałam w szpitalu tzn. byłam na badaniach KTG i pomiarach ciśnienia ponad 3 h położna myślała że zostanę ale Pan doktor się zlitował i pozwolił mi jechać do domu za 3 dni będę mieć wyniki moczu bo mam jakieś bakterie. a moje pomiary ciśnienia wyglądały tak:
130/93
120/70
129/79
127/82
a puls miałam ok 90-103 =/
a po wejściu do domu jak zmierzyłam 148/82 i puls 82.
Zalecenia jakie dostałam to odpoczywać i
Zaraz zjem coś bo prawie dzisiaj nie jadłam i idę do łóżka i będę leżeć bo głowa mi chce pęknąć z bólu :-(
 
U nas też na szczęście ok, niepotrzebnie się tak wystraszyłam..trochę zmiękła mi szyjka, ale jej długość (33mm) na ten tydzień ciąży jest ok. Mam brać nadal luteinę dopochwowo, a na skurcze i twardnienie brzucha Scopolan.
No i niestety znów posiew moczu do zrobienia:-(.Oczywiście mała jak zwykle niezła kopaczka, cały czas fikała;-). W pewnym momencie nóżka na nóżkę i zaczęła oblizywać paluszki:tak:..
Dzidzia ładnie sobie rośnie, waży już 1530g:-). Inne wymiary:
BPD 81,3mm
FL 58,0mm
AC 251mm
Następna wizyta 17 października..
Dzięki kochane za kciukasy!!!
 
reklama
Wczoraj byłam na usg, pan doktor oglądał nas bardzo dokładnie i wszystko dokładnie tłumaczył. Mała waży już 1100g! :) Rośnie prawidłowo do swojego wieku, obwód brzuszka 22,5cm, obwód główki 26cm, długość kości udowej 5,1cm. Wszystkie organy ma prawidłowe i wszystko na miejscu. Troszkę się wstydziła i krzyżowała nóżki, ale i tak podejrzeliśmy jej, że na pewno nie jest chłopcem ;)
Co prawda nie mam zdjęć, które mogłabym tu wrzucić, ale dostaliśmy na płycie DVD 15-minutowy film :)
 
Do góry