reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

Cześć.
Właśnie wróciłam z USG, a czuję się jak bym z ciężkich prac w kopalni wróciła :/
No więc z tego co zrozumiałam wszystko jest ok. I już wiem że będzie jednak dziewczynka - Hania :)
Następnym razem Pani kazała przyjść 18 grudnia urodzić :)
Też nie dostałam zdjęć tym razem.
 
reklama
U nas również wszystko ok, moja lekarka ma nowy super gabinet, piękne nowe usg i w koncu możliwość robienia 3d/4d:D co prawda mała(kolejny raz lekarka potwierdziła) nie chciała się pokazać zakrywała buźke rękami ale mam fajne ujęcie własnie jak się przykrywa i pokazuje usteczka i nosek(ginka stwierdziła że ma mega zgrabniusi)
IMG_6097.jpg
a co do parametrów.. hm.. chyba musze się przepisać na styczniówki(żart) bo już 3 raz wychodzi że termin się przesunął na ok. 6 stycznia.
Mała waży 735 g, serduszko pięknie bije, cały czas na badaniu ziewała i kopała mnie:). Z szyjką wszystko ok.
 
wróciłam z wizyty i znam źródło tych kolkowych bóli - otóż mój synek wciska pupę w mój żołądek i w wątrobę!! :-D
wszystko w najlepszym porządku, szyjka długa i zamknięta, macica bardzo wysoko, mały też, jest już ustawiony głową w dół, wiercił się troszkę, a gin próbował go trochę przesunąć z tego nieszczęsnego żołądka, to mały go skopał, chyba mu tam jednak wygodnie hehe
waży 1,3 kg i na bank urodzi się wcześniej niż wg OM, całkiem możliwe, że pod koniec listopada :szok:
no i dostałam zwolnienie lekarskie!! od jutra!! :-)

poza tym nieszczęsny wynik moczu: muszę przez tydzień brać ziołowy lek Femiset Uro, później powtórzyć badanie i jak znów wyjdzie licho to będę robiła posiew moczu.

a tak Kubuś prezentował się dzisiaj:

IMG8644_hqpphrw.JPG


na usg 2D podglądaliśmy przez powieki jakie ma ładne i duże źrenice :-D
 
Ja po dzisiejszej wizycie wiem tylko tyle że szyjka zamknięta, macica w odpowiednim miejscu jak na ten tydzień ciąży, serduszko bije jak dzwon:-D Usg nie miałam robionego, bo gin stwierdził że jest wszystko ok i nie widzi potrzeby robienia teraz, a ja też nie nalegałam bo jak ok to ok, a zaoszczędziłam 50zł:-D
Jedyna zła wiadomość to taka że "coś tam mi się zapaliło" i dostałam tabletki dopochwowe i clotrimazol do smarowania.
Teraz pójdę na początku listopada i potem na początku grudnia żeby zrobić posiew z szyjki macicy
 
My już po wizycie u położnej :-)

Położna zmierzyła brzuszek, coś poobliczała i obwieściła, że nasze Bobo jest "w górnej granicy" co oznacza mniej więcej tyle, że waży obecnie 1,5kg, jest silne, serducho bije jak dzwon a przewidywana waga urodzeniowa Bąbla to 4,300kg :szok:
laugh.gif

Dostałam też skierowanie na badania krwi, żeby sprawdzić, czy nie mam anemii i - uwaga! - skierowanie na glukozę! ;-) Niby nic zaskakującego gdyby nie to, że gluko będę miała... w 33tc! :szok::sorry:
 
Przypominam...

Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami na wątku głównym Grudzień 2011, usuwam z tego wątku komentarze nie zawierające relacji z wizyt i usg.

Proszę o
NIE KOMENTOWANIE. Wątek służy do dzielenia się informacjami / relacjami z wizyt. Komentarze mile widziane na wątku głównym
wink2.gif
biggrin.gif






 
Ostatnia edycja:
Ja jestem po wizycie w 30 tyg za 2 tyg ostatnie usg i już nie mogę się doczekać zobaczyć małego i sprawdziść szacunkową wagę bo boję się że duży będzie :-(abym tylko dała radę urodzić :-(
na razie sięwszystko uspokoiło szyjka w rormie zamknięta pamienia mineły ale mam odpoczywać odpoczywać odpoczywać po tej mojej mego infekcji i 20 dniach antybiotyku
teraz tylko badania z krwi i moch wr, toxo i nie pamiętam to wszystko co się jeszcze robi w 3 trym a no i tsh bo ja cały czas na eutyroksie jadę
boję się trochę bo nie chcę brać żadnych tabletek ani żelaza boję się po pierwszej ciąży miałam straszne zaparcia ale zobaczymy może tak źle nie będzie
zamelduję się tu jeszcze za 2 tyg po USG
pozdrawiam
 
Jestem po wizycie , mała tak się we mnie wtuliła ,że nie dało rady zrobić zdjęcia :)No ale mogę podać wymiary :
BPD=71MM
HC=266MM
AC=243 MM
FL=53 MM
waga to 1232,21 g
Co do serduszka małej to arytmia bez zmian, ale to wg.lekarza dobry objaw , bo nie jest gorzej:)
 
Byłam dzisiaj na wizycie. Z małym wszystko ok. Lekarz chciał się jeszcze upewnić czy to chłopak, ale Skarbek ścisnął nóżki i wypiął się pupcią na nas:-D Szyjka ok. Mam się oszczędzać ale nie wiem dlaczego, bo mi nie powiedział:baffled: Może tak po prostu profilaktycznie... Malutki waży podobno 1135kg :-) Termin w zależności od tego co lekarz mierzy, czyli od 21 grudnia do 2 stycznia... Pozostawię to bez komentarza;-)
 
reklama
Rowniez jestem swiezo po wizycie.
Wiek ciazy wg usg 29t 5d , Waga 1546, dlugosc 42cm :-) Polozenie glowkowe, Serduszko bardzo ladnie bije :-)
Martwi mnie tylko lozysko, ktore jest jak to mi powiedzial lekarz- tylna sciana brzeznie przodujaca, przez co byc moze bede miala cesarke, szkoda, bo bardzo chcialam urodzic naturalnie... Ale to sie jeszcze zobaczy, ponad 2 miesiace przed nami:-)jestem dobrej mysli ze wszystko bedzie dobrze.
 
Do góry