reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

sergeevna

Pysiołkowa Mama
Dołączył(a)
9 Grudzień 2008
Postów
3 422
Miasto
West Midlands (UK)
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami na wątku głównym Grudzień 2011, usuwam z tego wątku komentarze nie zawierające relacji z wizyt i usg.

Proszę o
NIE KOMENTOWANIE. Wątek służy do dzielenia się informacjami / relacjami z wizyt. Komentarze mile widziane na wątku głównym ;-):-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
To może ja zacznę, bo miałam wizytę 03.08. w 21 tc usg połówkowe. Moja dziewczynka nadal jest dziewczynką. Wszystkie parametry w normie:

BDP 47mm
AC 160mm
FL 34 mm
HC 180 mm
serduszko 140 /min
hipotetyczna masa płodu 380g
NB 5,4 mm
Fałd karkowy w normie 3,7mm


Oto kilka fotek:


12091_p_fn0_rd110803192847_DPI_200.jpg12092_p_fn0_rd110803192851_DPI_200.jpg12095_p_fn0_rd110803192904_DPI_200.jpg12097_p_fn0_rd110803192913_DPI_200.jpg
 
No to ja się pochwalę w sumie świeżo po połówkowym:)
Dzidzia jest jak już wiecie Córeczką :D zdrowa- co dla mnie jest najważniejsze :) waży 384g i ma od pupci do główki 16cm :)
Parametry w normie, a nawet wg usg jest starsza o tydzień niż z OM :)
oto 3 fotki: (jedna 3d, dwie 2d, mam jeszcze filmik 2d przeplatany ujęciami 3d:))
3w1k.jpg
3w1k.jpg

macha sobie rączką ;) kochana bezwstydnica wszystko pokazała tatusiowi :D
 

Załączniki

  • C
    C
    10,9 KB · Wyświetleń: 1 893
  • C
    C
    14,4 KB · Wyświetleń: 1 899
  • C
    C
    13,7 KB · Wyświetleń: 3 475
Ostatnia edycja:
Ale te Wasze zdjęcia cudne! Moje maleństwo chowało buźkę na usg 3d, więc nie mam żadnej fotki, a z 2d mam, jak najbardziej, ale wydrukowaną. Spróbuję zamieścić skan, choć jego jakość w porównaniu z Waszymi jest słaba.
Za to zdjęcie i tak dla mnie przesłodkie ;) Z otwartym pysiem ;)))

BTW dagne, może jestem przewrażliwiona, ale na Twoich fotkach można przeczytać Twoje dane - imię, nazwisko i datę urodzenia, i pomyślałam, że może na wszelki wypadek lepiej takie dane w przyszłości ukrywać...

usg22.07.2011.jpg
pencil.png
 
No jestem po wizycie.
Mam kolkę nerkową, ale póki co obejdzie się bez szpitala:-D
Macica mi uciska na moczowody i mam zastój w prawej nerce i to mnie właśnie boli. Muszę odciążać tą nerkę pozycją łokciowo-kolanową, ciepła kąpiel, leżenie i to wszystko co mi łagodzi ból. W razie co no-spa 3xdziennie. Lewa jest ok. To się podobno często zdarza między 20-25tc.
A teraz dzidzia:-D
Na 99,9% będziemy mieć synka:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Nerki, pęcherz moczowy,serce, żołądek i inne organy w porządku :-) Dzidzia sie troszkę wierciła, ale pow. p. doktorowi że ja mam czas i sprawdzamy wszystko dokładnie. Tydzień ciąży z pomiaru główki i kości udowej się zgadza. Jest ułożone główką w dół. Kręgosłup też w porządku, nie ma roszczepów itp.:-)

Zdjęcie to najważniejsze :-D wstawię wieczorkiem albo jutro bo mąż musi zrobić skana.
Ale się cieszę :cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Izi85 wczoraj nie pisałam bo już nie miałam siły po ponad 3 godzinach w poczekalni:szok: Cała wizyta ponad 50 minut. Najważniejsze-dziecko zdrowe. Trochę jestem zawiedziona, bo nie znam płci. Dziecko odwróciło się pupką i ledwo lekarz zrobił ujęcie 4d
profilu buźki. Chodziłam, pukałam brzuszek razem z lekarzem a Ono nic.... Powiem szczerze, że liczyłam na poznanie płci z tego względu głównie na zakupy. Niestety nie wiem czy się wogóle dowiem...
Agapa gratuluje zdrowego synka:-)
Rutynowa wizyta we wtorek i nie nastawiam się na poznanie płci, bo znowu pewnie czeka mnie wielki zawód:tak:
 
I ja już po wizycie. Niewiele mi się wyjaśniło. Nadal wszystko ok i nadal prawdopodobnie dziewczynka, ale mam jeszcze nie szaleć z zakupami. Dzidzia waży 514 g i jak to lekarz powiedziała wygląda jej na starszą niż 23 tydzień. Ma długie nogi, ale już nie pamiętam dokładnie wymiaru.

I znowu trzeba czekać 4 tygodnie... ach...
 
I ja tez po wizycie, wlasciwie to nie bardzo jest co opisywac.

Wizyta bez usg, tylko badanko, mierzenie cisnienia i skierowania na badania i obejrzenie badan juz wykonanych..
Podwozie ok :) Cisnienie ok, wyniki krwi super, mocz bez bakterii, tetno maluszka dobre :) I tyle
 
Jestem świeżo po wizycie u mojego gina :) Zrobił porządne pomiary wszystkiego, jak przystało na połówkowe usg ;)
Z moją rybką jest wszystko jak trzeba. Sprawdzony kręgosłup, obwód głowy, serduszko (nawet słuchałam), a nawet buźka pod kątem rozszczepu wargi - wszystko elegancko :) Widziałam też żołądek i nerkę (takie ciemniejsze plamki), ale i tak najbardziej mi się podobało, jak maleństwo ssało kciuk :) Waży 429 g
To, co podobało mi się trochę mniej, to że gin ocenił moją ciążę na tydzień młodszą niż z OM i może nie byłoby w tym nic takiego, gdyby nie wyznaczył mi terminu na... wigilię :szok: Powiem Wam, że mnie trochę ścięło ;)
Poza tym, mimo dobrej glukozy na czczo, zlecił mi to znienawidzone przez wszystkie badanie "po spożyciu" ;)
Ach, no i jeszcze ważna rzecz. Wszystko idzie gładziutko i dostałam zaświadczenie dla linii lotniczych, że mogę lecieć! :):):) Czyli moje maleństwo odbędzie swoją pierwszą podróż zagraniczną i to na gapę :)))

No i umówiłam się z moim ginem, że jak wrócę, przyjdę do niego po zwolnienie lekarskie do pracy. Stwierdził, że i tak podeszłam do tematu zbyt ambitnie i niepotrzebnie tak długo pracuję :)
 
reklama
Wczoraj wieczorem byłam na USG i badaniach z moimi,jak się potwierdziło-dziewczynkami. I tak: ANIA waży 536g jest ułożona główką w dół i jej biometria odp.:
BPD-55,0mm
OFD-73,0mm,
HC-207,1mm
AC-180,1mm
kość uda39,5mm
i kość ramienna 37,1mm.
Łożysko jest na przedniej ścianie macicy,płyn owodniowy w normie.Serduszko 155 uderzeń.
HALINKA waży 516g.też ułożona jest główką w dół i jej biometria:
BPD-53,5mm
OFD-71,9mm
HC-199,6mm
AC-175,2mm
kość udowa-40,0mm.
kość ramienna-37,0mm.
Łożysko jest na tylnej ścianie macicy,płyn owodniowy w normie,a serducho pracuje 151 uderzeń na min.
Także jak na ciążę bliźniaczą to wszystko SUUUUPER.Nawet tym razem pani doktor nie krzyczała,że za dużo ważę bo przez ostatni miesiąc znów przytyłam 2kg.czyli od początku ciąży-9kg.Ale co tam,najważniejsze,że dziewczyny zdrowo rosną.
 
Do góry