reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relaktacja

emma73

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
49
Miasto
Piotrków Trybunalski
Cześć dziewczyny.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji? Mam bardzo mało pokarmu i muszę dokarmiać dzidzie mm, a byłoby super karmić tylko moim mleczkiem. Mleko odciągam laktatorem, bo dziecko nie ssie piersi. Z góry dziękuję za wszystkie dobre rady :)
 
reklama
Rozwiązanie
Najlepiej rozkręca i pobudza laktacje Prawidłowo Przystawione i Prawidłowo Ssące dziecko. Jeżeli są z tym problemy to trzeba spotkać się z CDL. :) :)

W drugiej kolejności poprawna Praca z Laktatorem:
Po każdym karmieniu odciągasz przez 15 minut każda pierś (metoda 7-5-3 lub ciągiem) najlepiej laktatorem podwójnym (udowodniono, że zwiększa to wypływ o 18%).
W czasie ściągania zrelaksuj się, patrz na dziecko lub jego zdjęcia, zwiększa to wypływ mleka i nie kontroluj butelek.
Ściągaj nawet jak nie leci - zamawiasz pokarm.
Wybór laktatora:
Na początek rozkręcania laktacji można wypożyczyć sobie szpitalny laktator Medela Sympthony, który ma dużą siłę ssania a przy tym...
Cześć dziewczyny.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji? Mam bardzo mało pokarmu i muszę dokarmiać dzidzie mm, a byłoby super karmić tylko moim mleczkiem. Mleko odciągam laktatorem, bo dziecko nie ssie piersi. Z góry dziękuję za wszystkie dobre rady :)
Oczywiście, że odbudujesz laktację. Robiłam to wiele razy. Femal.tiker, pro.laktan, słód jęczmienny, Karmi lub inne bezalkoholowe piwo, kawa Inka, kompot z jabłek ewentualnie sok.

Na początek 3 ważne zasady. W miarę możliwości jesteś wyspana, w miarę możliwości jesteś najedzona, duzo pijesz (min 2, najlepiej ok 3 litrów na dobę) i regularnie ściągasz laktatorem.
Strata mleka to 2,3 dni, odbudowa trwa około tygodnia. Na ten czas zaopatrz się w fem.altiker na ogół bardzo pomaga. Można do 4 saszetek na dobę brać. Ja brałam 3 plus prola.ktan jedna. ( W aptece słoneczna tańszy lub na necie. Mogę zobaczyć w domu, czy mi nie zostało i z jaką data, ale to dopiero w poniedziałek bym wyslala.) Czasem dla odstresowania wypiłam karmi. Super pobudza laktacje, wycisza zarówno ciebie jak i dziecko.
Zawsze najpierw dostawiasz do piersi dziecko, a potem pracujesz laktatorem. Jak masz kogoś, to niech dokarmi butla, a ty pracuj z machina. Jeśli dziecko nie chce ssać to i tak dostaw, by choć pierś oblizało, bo to bardzo pomaga pobudzić laktację. Robiłam tak jak już nic nie działało. Slina dziecka pobudza pierś do działania.
Na początek polecam że 2 dni ściągać co 2 h nawet nocą z jedną dłuższą 4 h przerwa. Jak się da to bez niej. Potem co 3 h licząc czas od rozpoczęcia ściągania. Oczywiście systemem 753 z jedną 4h przerwa w nocy. Jak możesz to ściągaj co 3h o określonych godzinach najlepiej, tak by były stałe, wtedy piersi się nauczą, że o danej godzinie mają być pełne. Raz na dobę dobrze jest zrobić godzinna sesje, gdzie pierś zmieniasz co 5 min (to polecenie z neonatologii - mam wcześniaka w domu).
10 miesięcy karmiłam swoim odciaganym mlekiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Teraz jest starsza silniejsz, próbuj przystawiać. Na głodzie lub na śnie, podczas chodzenia czy na leżąco. Rożne wersje, moze któraś podejdzie.
Moja w szpitalu tez za pierwszym razem nie chciała, ale sie nie poddalam
Próbowałam w zeszłym tygodniu kilka razy, ale albo nie może złapać albo jak już złapie to chwilę pociumka, wypluwa i zaczyna płakać :(
 
Próbowałam w zeszłym tygodniu kilka razy, ale albo nie może złapać albo jak już złapie to chwilę pociumka, wypluwa i zaczyna płakać :(
Przystawiaj dalej, a na pewno sproboj ponownie, jak będziesz miała więcej mleka. Pierś wymaga od dziecka znacznie więcej pracy niż butelka, z butelki niemal samo leci, nawet dynamiczny lovi. Możesz spróbować karmić butelka ze smoczkiem calma, wtedy dziecko może się na nowo nauczyć ssać pierś. Musisz popróbować. Zachęcam, bo to znacznie wygodniejsze, dla mnie też było przyjemne. Moja mała przez jakiś czas ciągnęła pierś.
 
Oczywiście, że odbudujesz laktację. Robiłam to wiele razy. Femal.tiker, pro.laktan, słód jęczmienny, Karmi lub inne bezalkoholowe piwo, kawa Inka, kompot z jabłek ewentualnie sok.

Na początek 3 ważne zasady. W miarę możliwości jesteś wyspana, w miarę możliwości jesteś najedzona, duzo pijesz (min 2, najlepiej ok 3 litrów na dobę) i regularnie ściągasz laktatorem.
Strata mleka to 2,3 dni, odbudowa trwa około tygodnia. Na ten czas zaopatrz się w fem.altiker na ogół bardzo pomaga. Można do 4 saszetek na dobę brać. Ja brałam 3 plus prola.ktan jedna. Czasem dla odstresowania wypiłam karmi. Super pobudza, wycisza zarówno ciebie jak i dziecko.
Zawsze najpierw dostawiasz dziecko, a potem pracujesz laktatorem. Jak masz kogoś, to niech dokarmi butla, a ty pracuj z machina. Jeśli dziecko nie chce ssać to i tak dostaw, by choć pierś obliczało, bo to bardzo pomaga pobudzić laktację. Robiłam tak jak już nic nie działało. Slina dziecka pobudza pierś do działania.
Na początek polecam że 2 dni ściągać co 2 h nawet nocą z jedną dłuższą 4 h przerwa. Jak się da to bez niej. Potem co 3 h licząc czas od rozpoczęcia ściągania. Oczywiście systemem 753 z jedną 4h przerwa w nocy. Jak możesz to ściągaj co 3h o określonych godzinach najlepiej, tak by były stałe, wtedy piersi się nauczą, że o danej godzinie mają być pełne. Raz na dobę dobrze jest zrobić godzinna sesje, gdzie pierś zmieniasz co 5 min (to polecenie z neonatologii - mam wcześniaka w domu).
10 miesięcy karmiłam swoim odciaganym mlekiem
Bardzo dziękuję za wszystkie rady :) na 100% skorzystam :) myślałam że Femal.tiker można tylko 2 na dobę, bo tak pisze na opakowaniu, no ale jeśli dalej będzie tak jak jest to spróbuje z większą iloscia. Chciałabym dawać jej moje mleko chociaż przez pół roku, ale jeśli się dobrze rozkręce to oby jak najdłużej :)
 
Przystawiaj dalej, a na pewno sproboj ponownie, jak będziesz miała więcej mleka. Pierś wymaga od dziecka znacznie więcej pracy niż butelka, z butelki niemal samo leci, nawet dynamiczny lovi. Możesz spróbować karmić butelka ze smoczkiem calma, wtedy dziecko może się na nowo nauczyć ssać pierś. Musisz popróbować. Zachęcam, bo to znacznie wygodniejsze, dla mnie też było przyjemne. Moja mała przez jakiś czas ciągnęła pierś.
No jakby chciała jeść z piersi to już w ogóle bajka, bo zawsze jedzonko pod ręką. Będę próbować. Najważniejsze żeby mi mleka przybyło, bo narazie to jest tyle co kot napłakał, ale walczę ;)
 
reklama
Do góry