reklama

religia w zerówce przedszkolnej

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez sma85&06, 5 Grudzień 2011.

 1. sma85&06

  sma85&06 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy Wasze dzieci chodzą na religię? u nas 100% rodziców wyrazilo zgodę, to znaczy ze chodzą wszystkie oprócz mojej:/ a, że zajęcia są po śniadaniu (na szczescie raz w tygodniu), to moja musi wyjsc z sali. obok w sali są dzieciaki ktore zna, ale one w tym czasie mają 'lekcję' i pracują w zeszytach innych niz nasze. nauczycielka jest na prawdę wspanialą osobą, ale w tej sytuacji się nie sprawdzila. muszę szybko podjąć decyzję, ale rozsądne rozwiązanie nie koniecznie przychodzi mi do gowy. Przyprowadzac dziecko później? Poprosić nauczycielkę, żeby zabierala malą gdzieś indziej niz do grupy obok? zapisac na religię, tylko dlatego, że tak jest wygodniej?
   
 2. as-asia1989

  as-asia1989 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a dla czego nie chcesz żeby dziecko nie chodziło na religie
  czy jesteś innej wiary jeśli tak no to po co ma dziecko chodzić na religie
   
 3. reklama
 4. sma85&06

  sma85&06 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  jako jedyna wychodzi z sali, a dzieci do których idzie nie bawią się w tym czasie tylko robią zadania w innych niż nasze książki. juz to napisalam.. dziecko zwyczajnie nie ma zajęcia w tym czasie nudzi się.
   
 5. ZwariowanaSol

  ZwariowanaSol Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Powiem Ci na swoim przykładzie - robisz dziecku krzywdę nie puszczając na religię i nie chodzi o aspekt religijny a społeczny - dzieci będą ją wytykały palcami później że jest innowiercą. Jeśli jesteś przekonana że w przyszłości nie będzie chciała być "jak inne dzieci" to przyprowadzaj ją na później albo pogadaj z dyrektorką na temat etyki bo takie zajęcia powinna mieć w zamian za religię. Nie odpowiedziałaś na pytanie poprzedniczki - czemu nie chcesz jej puścić na religię - jesteś innej wiary?
   
 6. Tygrysek1985

  Tygrysek1985 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Powiem Wam na przykladzie szkoly, dzieci ktore nie chodza na religie sa przez innych takze nauczycieli traktowane jako gorsze isame sie czesto tak czuja bo musza opuszczac sale...
   
 7. as-asia1989

  as-asia1989 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  no właśnie odpowiedz na moje pytanie
  nikt nie bedzie cie potępiął jeśliu jesteś innej wiary ale jeżeli jesteś naszej wiary to dlaczego nie chcesz puszczać dziecka na religie
   
 8. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  42
  Zaścianek i ciemnogród- tyle powiem:no::angry:.Dlaczego ma posyłac dziecko na religie,skoro nie chce????Ja moich tez nie posyłałam.A przez taką postawe większości dorosłych- i rodziców i nauczycieli,własnie dzieci ,które nie chodza na religię sa wytykane palcami.bo dzieci biora przykład z dorosłych.XXI wiek...masakra!!!!
  Co kogo obchodzi,jakiego ona jest wyznania????Jej sprawa.Nie chce posyłac,to nie musi.no,niestety,w naszym ograniczonym społeczeństwie to wciąż heroiczny wyczyn.Lepiej zrobić "bo tak wypada,by ludzie nie gadali",tak?Jakiej wiary,jakiej szczerości takie dziecko się ma nauczyć?Fałszu i obłudy.Tyle moje zdanie,bo wierzyć się nie chce,ze katoliczki ,za jakie zapewne piszące tu się uważają,nakłaniają kogoś,by posylał dziecko na religię (a co za tym idzie,do komunii) "pro forma".Zastwnówcie się nad tym co mówicie,jaka jest Wasza postawa:no:

  sma- nie zrozumiałam...to kto te dzieci uczy religii?Nauczycielka czy katechetka?Bo jesli katechetka,to zakichanym obowiązkiem nauczycielki jest w tym czasie zapewnić dziecku nalezyta opieke i warunki- nikt nie może wymagac od sześciolatki,by godzine siedziała cicho,bo inne dzieci w tym czasie się ucza.Pogadaj jeszcze z nauczycielka,niech coś córeczce zorganizuje na ten czas.
   
  Ostatnia edycja: 5 Grudzień 2011
 9. as-asia1989

  as-asia1989 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a skąd wiadomo że dziecko nie chce chodzić na religie założycielka wątku nie napisałą ze dziecko nie chce chodzić na religie ja nie potępiam nikogo kto nie chce posyłać dziecko na religie ja poprostu chce wiedzieć dlaczego nie chce posyłąć dziecka jaki jest tego powód
   
 10. reklama
 11. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  42
  Bo ma zwyczjnie do tego prawo.bo,na szczęście jeszcze jest w tym kraju wolność religii i wyznania,bo nie musi sie tu spowiadac,jakiego jest wyznania.Zapytała o rade,co wam da to,że będziecie wiedzieć,jakiej jest wiary????
  A to,czy dziecko chce chodzic na religię czy nie,to nie dziecku o tym decydowac w tym wieku.Wy chrzcicie swoje dzieci w niemowlęctwie nie pytajć ich o zgode.Więc jesli rodzicjest np. niewierzący,to nie pośle dziecka na religię,tylko dlatego,że ono chce,kiedy ono jeszcze nie rozumie,o co w tym chodzi.Tak ciężko wczuć się w czyjąś sytuację?
   
  Ostatnia edycja: 5 Grudzień 2011
 12. Madi*

  Madi* Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  happybeti zgadzam sie z toba,:tak:
  typowo polskie spoleczenstwo..dziecko ma chodzic na religie i koniec ,bo jak nie to jest gorsze !!! ,no wiekszych bzdur nie slyszalam :wściekła/y:..a przepraszam,dlaczego takie dziecko jest niby gorsze ???,tylko dlatego,ze na religie nie chodzi ??..
  zalozycielka watku zadala konkretne pytanie i oczekuje odpowiedzi i nie nasza sprawa,dlaczego jej dziecko nie chce puszczac na religie .
  sma czy religia jest 1sza lekcja ?,jesli tak to puszczaj mala do zerowki pozniej..albo jak masz mozliwosc to zabieraj ja na ta godzine na czas religii ,jesli ona jest w srodku zajec
   

Poleć forum