reklama

Renta a dochody członków rodziny

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Magdzik20, 23 Styczeń 2013.

1. Magdzik20

Magdzik20 Fanka BB :)

Witam mam nietypową sprawę otóż mój teść starał się o rentę z powodu niezdolności do pracy jednak dostał decyzję odmowną teraz ops pomaga mu pisać odwołanie od decyzji zusu. Tylko Pani z opsu każe dołączyć do wniosku moje i męża dochody oraz opisać sytuację w jakiej znajduję się nasza rodzina. Mieszkamy razem z teściem i teściową. teściowa pracuję, ja ze względu na częste choroby syna nie podjęłam żadnej pracy syn ma orzeczenie o niepełnosprawności i pobieram na niego świadczenie pielęgnacyjne. Zastanawiam się po co do renty mojego teścia są potrzebne moje dochody? dodam że pani z ops powiedziała żebym dopisała do wniosku że pobieram kredyt studencki czy muszę przedstawiać takie informację??

Chciałam się jeszcze dowiedzieć czy w przypadku gdy mój teść pobiera zasiłek stały z opsu to czy do dochodu na którego podstawie wyliczona jest kwota zasiłku dolicza się dodatek pilęgnacyjny ??

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie bardzo widzę związek pomiędzy dochodami rodziny a niezdolnoscią do pracy. Może myli Pani załączniki do odwołania od negatywnej decyzji lekarza orzecznika z ubieganiem się o zasiłek z ops?

3. reklama
  4. Magdzik20

tak to jest załącznik do odwołania ale nie rozumiem po co mam przedstawiać moje dochody? co one mają do renty mojego teścia?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

To może doprecyzujmy. Czy mówi Pani o sprzeciwie (forma odwołania od orzeczenia lekarza orzecznika) czy o odwołaniu (od decyzji ZUS)?

6. Magdzik20

odwołanie od decyzji zus

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

W odwołaniu od decyzji o odmowie przyznania renty nie umieszcza sie informacji o dochodach w gospodarstwie. To zupełnie bez związku ze sprawą. Odwołanie dotyczy stanu zdrowia osoby a nie jej sytuacji materialnej.
    Nie widze powodu by umieszczać informacje o czyichkolwiek dochodach.

Poleć forum