reklama

Renta po zmarłym ojcu.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez edytka204, 13 Styczeń 2011.

1. edytka204

edytka204 Zaciekawiona BB

Witam.
    W październiku zmarł mój chłopak, jestem z nim w ciąży, zaraz po porodzie będę się starać o ustalenie ojcostwa, czy po takim sądownym ustaleniu będę mogła starać się o rentę na dziecko? Nie byliśmy małżeństwem, ile lat pracy musi mieć chłopak jeżeli zmarł w wieku 23lat (dokładnie zmarł tydzień przed swoimi urodzinami), czy do lat pracy liczy się szkoła zawodowa, praktyki, zasadnicza służba wojskowa i nadterminowe pełnienie służby??
    Dziękuję i pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 3 Luty 2011
  2. edytka204

edytka204 Zaciekawiona BB

Czy mogę prosić o odpowiedź?
    Przepraszam, że truję ale naprawdę bardzo mi na tym zależy.

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak.

W przypadku osoby, która zmarła w wieku 23 lat wymagany jest trzyletni staż ubezpieczeniowy.
    Sumujemy tutaj okresy skłądkowe i bezsskładkowe.
    Z pewnoscią wlicza sie tutaj służba wojskowa, ale co do praktyk - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zalezy od tego na jakich zasadach odbywały się praktyki (kto z kim podpisywała umowę i jaka to była umowa).

Dziękuję i pozdrawiam.[/QUOTE]

5. adaolaada

adaolaada Początkująca w BB

w tym przypadku praktyki nie beda sie raczej wliczac. Bo z tego co Pani napisała w pierwszym poście to chłopak, który zmarł praktyki odbywał w ramach nauki w szkole zawodowej. W takim przypadku nikt indywidualnie nie podpisuje umowy, a zakład pracy ma podpisana umowe ze szkoła (choć istnieją wyjatki). I wtedy nie wlicza się to do stażu pracy, chociaż zakłady pracy czesto stosują taką praktykę, że jeśli ktoś po praktykach dalej pracuje w tym samym zakładzie to później ma to wliczone do stażu pracy.

Poleć forum