reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Renta po zmarłym ojcu.

edytka204

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2010
Postów
20
Witam.
W październiku zmarł mój chłopak, jestem z nim w ciąży, zaraz po porodzie będę się starać o ustalenie ojcostwa, czy po takim sądownym ustaleniu będę mogła starać się o rentę na dziecko? Nie byliśmy małżeństwem, ile lat pracy musi mieć chłopak jeżeli zmarł w wieku 23lat (dokładnie zmarł tydzień przed swoimi urodzinami), czy do lat pracy liczy się szkoła zawodowa, praktyki, zasadnicza służba wojskowa i nadterminowe pełnienie służby??
Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy mogę prosić o odpowiedź?
Przepraszam, że truję ale naprawdę bardzo mi na tym zależy.
 
W październiku zmarł mój chłopak, jestem z nim w ciąży, zaraz po porodzie będę się starać o ustalenie ojcostwa, czy po takim sądownym ustaleniu będę mogła starać się o rentę na dziecko?
Tak.

Nie byliśmy małżeństwem, ile lat pracy musi mieć chłopak jeżeli zmarł w wieku 23lat (dokładnie zmarł tydzień przed swoimi urodzinami), czy do lat pracy liczy się szkoła zawodowa, praktyki, zasadnicza służba wojskowa i nadterminowe pełnienie służby??
W przypadku osoby, która zmarła w wieku 23 lat wymagany jest trzyletni staż ubezpieczeniowy.
Sumujemy tutaj okresy skłądkowe i bezsskładkowe.
Z pewnoscią wlicza sie tutaj służba wojskowa, ale co do praktyk - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zalezy od tego na jakich zasadach odbywały się praktyki (kto z kim podpisywała umowę i jaka to była umowa).

Dziękuję i pozdrawiam.[/QUOTE]
 
w tym przypadku praktyki nie beda sie raczej wliczac. Bo z tego co Pani napisała w pierwszym poście to chłopak, który zmarł praktyki odbywał w ramach nauki w szkole zawodowej. W takim przypadku nikt indywidualnie nie podpisuje umowy, a zakład pracy ma podpisana umowe ze szkoła (choć istnieją wyjatki). I wtedy nie wlicza się to do stażu pracy, chociaż zakłady pracy czesto stosują taką praktykę, że jeśli ktoś po praktykach dalej pracuje w tym samym zakładzie to później ma to wliczone do stażu pracy.
 
Do góry