reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Republika Malucha - opinie o klubie malucha na Bielanach

agrafka80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Sierpień 2009
Postów
3 409
Miasto
Warszawa (Bielany)
Cześć dziewczyny,

Moja roczna córeczka zaczęła chodzić do klubiku Republika Malucha przy Kleczewskiej. Klub istnieje od lipca, więc dość krótko, ale chodzę tam z nią już od ponad miesiąca - najpierw z nią zostawałam, później zostawała sama na 2 godzinki - i jestem zadowolona, chociaż oczywiście przeżywam bardzo rozstanie.

Może znajdą się tu inne mamy które zapisały tam swoje dzieciaczki ? Chciałabym wymienić się uwagami :)
 
reklama
witam,
moja 9-miesięczna córka chodzi do tego klubu od początku grudnia. Minęło dopiero kilka dni, dlatego nie mam jeszcze wyrobionej opinii o miejscu. Nie poznałam też dobrze wszystkich opiekunek. Ale pierwsze wrażenia są pozytywne. Mała z każdym dniem płacze coraz mniej, zaczyna przystosowywać się do nowej sytuacji. Mam nadzieję, że do końca miesiąca będzie naprawdę dobrze.
a jak trafiłaś do Republiki Malucha? Ja szukałam przez dłuższy czas - niestety na Bielanach nie ma zbyt dużego wyboru. Zastanawialiśmy się też nad nianią, ale niestety przeważyły względy finansowe.
 
hej mamamila :)

My właśnie miałyśmy małą przerwę bo zaliczyłyśmy żłobkowego rota wirusa - mam nadzieję, że was ominęło.

Znalazłam Republikę Malucha w internecie jeszcze wiosną, zanim się otworzyli a mieli już stronę. Wcześniej znalazłam też inny klub, nawet bliżej mnie "Jak u mamy" na ulicy Wolumen, ale on jest w bloku i bałam się ze to będzie taka bardziej przechowalnia i że nikt nie będzie wychodził z dziećmi na dwór. W RM jest ogródek więc to zawsze łatwiej wyprowadzić i upilnować dzieci.
Mam nadzieję, że z czasem otoczenie zacznie wyglądać sympatyczniej - póki co rozumiem, że klubik jest "na dorobku" :)

Wiem, że w przyszłym tygodniu ma już na 100% zacząć działać monitoring pomieszczeń. Ja chciałabym jeszcze aby na tablicy ogłoszeń wywieszana była informacja o menu dzieci na dany dzień - moja córeczka je już normalne obiady ze starszymi dziećmi.
 
dobrze wiedziec, ze cos takieg na Bielanach istnieje... podajcie link

Moja mała chodzi na te 2tyg przed swietami do żłobka DOMEK BAMBAM - od razu poszła na 7h i az jej sie za bardzo spodobało... tak, że rano jak tylko wstanie chce isc do żłobka.. tam nawet sie ze mna nie pozegna - biegnie na sale... a po 7h jak przychodze, rzuca mis ie na szyje , a potem znow na sale ucieka... Chyba Panie jej bardzo podpasowały.. i ogromny plus jest taki, że jest mało dzieci!! :-)
 
AGRAFKA dziekuje za link :-) p.. Domek bam bam jest czynny dopiero jakos od 1,5msc... I akurat jest w domku dwie uliczki ode mnie
 
Mojej kolezanki córka jest codziennie w republice malucha i jest bardzo zadowolona . Mój synek był kilka razy na 4h ( jak chciałam z koleżanką na zakupy jechać ) dla mnie rewelka , bardzo fajne panie , dziecko zadowolone , różnorodne zajęcia . dzieciaki się nie nudzą . Kolezanki córka chodzi już kilka miesięcy ( ma 2.5 roku ) i widać rewelacyjne postępy . W mowie w zachowaniu itp.
 
Agrafka,
a jakie masz doświadczenia z paniami opiekunkami? Czy córka ma już ulubioną ,,ciocię"? Zauważyłam, że nie ma pani, która przychodziła popołudniami i po 15 przychodzą opiekunki z innych punktów republiki.
Najgorsze chwile już za nami, mała radzi sobie coraz lepiej. Zastanawiam się nad wyżywieniem. Na razie gotuję jej sama lub kupuję słoiczki, ale zastanawiam się czy nie przejść na jedzonko żłobkowe.
 
reklama
Agrafka,
a jakie masz doświadczenia z paniami opiekunkami? Czy córka ma już ulubioną ,,ciocię"? Zauważyłam, że nie ma pani, która przychodziła popołudniami i po 15 przychodzą opiekunki z innych punktów republiki.
Najgorsze chwile już za nami, mała radzi sobie coraz lepiej. Zastanawiam się nad wyżywieniem. Na razie gotuję jej sama lub kupuję słoiczki, ale zastanawiam się czy nie przejść na jedzonko żłobkowe.
mamamila nie wiem dokładnie jak jest z paniami opiekunkami po 15, bo zabieram małą o 14...

Moja córeczka lubi chyba wszystkie Panie, ostatnio zauważyłam, że najbardziej uśmiecha się do pani Edyty :).

A co do wyżywienia - ja na razie na śniadanie daję jakiś deserek w słoiczku, a obiad je żłobkowy i zazwyczaj zjada 2 dania, wiec duuuuużo lepiej niż w domu. Ale nie zawsze wiem co jest na ten obiad i chciałabym, żeby taka informacja była wywieszana gdzieś na tablicy, bo Panie też nie zawsze wiedzą np. jakie było mięso. Z tego co widziałam najcześciej jest zupa warzywna lub pomidorowa, a na drugie ziemniaki, ryż albo makaron i takie mięso pulpetowe z jakimś sosem. Warzywa to chyba głównie jakieś marchewki. Ale dokładnie nie wiem jakie są te posiłki dlatego może jak razem poprosimy to takie menu będzie wywieszone :)

na śniadanie dzieci najczęściej jedzą z tego co widziałam kanapeczki z chleba tostowego z wędliną. Także ja śniadania raczej będe przynosić swoje, jak mała się trochę rozkręci z jedzeniem.

W międzyczasie dzieci dostają chrupki kukurydziane i biszkopty, ale nie wjakich ogromnych ilościach - także na obiad raczej wszystkie mają dobry apetyt.
 
Do góry