reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rezygnacja z wychowawczego przed rozpoczęciem

elfoo1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Październik 2015
Postów
227
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Przebywam na zaległym urlopie wypoczynkowym do 6 lipca. Na 7 i 8 lipca miałam wypisana opiekę nad dzieckiem. Od 9 lipca miałam zacząć urlop wychowawczy. Wizyte u lekarza mam 1 lipca. Moje pytanie brzmi : czy jest jakaś kolejność w jakiej muszę dostarczyć wniosek o rezygnację z dni opieki, wychowawczego i l4? Jeśli dostanę l4 1 lipca to wnioski mogę dostarczyć 2 lipca?


Proszę o pomoc [emoji846]
 
reklama
Rozwiązanie
@elfoo1 To tak jak pisze @lidia.aaa1 - napisz oświadczenie ojcu dziecka, że w tym roku nie będziesz korzystała z opieki na dziecko, to wówczas on będzie mógł wykorzystać te dni i np. pójść z Tobą na wizytę lub posiedzieć ze starszym dzieckiem :)
Teoretycznie rezygnację z urlopu wychowawczego powinnaś złożyć na 7 dni przed jego rozpoczęciem. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, to jedyne co Ci grozi, to że urlop zostanie przerwany po 7 dniach od złożenia wniosku o rezygnację.
A jeśli chodzi o urlop/dni na opiekę - to zwolnienie lekarskie przerywa go.
Rozumiem, że jesteś w ciąży?
 
To poproś lekarza o zaświadczenie, że jesteś w ciąży. I 2 lipca dostarcz go razem z wnioskiem o rezygnację z urlopu wychowawczego. Zwolnienie lekarskie pracodawca pewnie otrzyma elektronicznie już 1 lipca, więc i za dużo się tłumaczyć nie musisz. Także urlop wypoczynkowy za 1-6 lipca też będziesz mogła wykorzystać w późniejszym terminie.
Jakby dobrze pokombinować to ten urlop na opiekę mogłabyś wykorzystać przed 1 lipca i wówczas byś miała dodatkowe 2 dni do wykorzystania później.
 
Jakby dobrze pokombinować to ten urlop na opiekę mogłabyś wykorzystać przed 1 lipca i wówczas byś miała dodatkowe 2 dni do wykorzystania później.

No właśnie, może jeszcze wycofać wniosek o tą opieke, a złożyć na wcześniej, tzn 29-30 tu by pasowało?
Czy lepiej, żeby ojciec sobie wykorzystał? To wtedy trzeba chyba też oświadczenia ponowne o tym, kto będzie korzystał?
 
@elfoo1 To tak jak pisze @lidia.aaa1 - napisz oświadczenie ojcu dziecka, że w tym roku nie będziesz korzystała z opieki na dziecko, to wówczas on będzie mógł wykorzystać te dni i np. pójść z Tobą na wizytę lub posiedzieć ze starszym dzieckiem :)
 
Rozwiązanie
Do góry