reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Znasz to? Dzień ledwo się zacznie, a Ty już masz na koncie przebieranie w półśnie, mycie części do laktatora i gorączkowe poszukiwania smoczka pod kanapą. Jeśli w tym chaosie marzysz choć o jednej rzeczy, która ułatwi Wam codzienność – weź udział w konkursie i wygraj urządzenia Baby Brezza, które naprawdę robią różnicę! Biorę udział w konkursie
reklama

Robic dalsze badania krwi czy nie? posrednie Ryzyko skorygowane

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2021
Postów
9
Witam. Mam 34 lata. Wynik badania prenatalnego wyszlo ryzyko podstawowe 1:324 a posrednie ryzyko skorygowane 1:860. Nie jestem pewna czy to jest bardzo niskie ryzyko i nie wiem czy robic dalsze badania krwi czy nie? USG w 13 tyg wyszlo dobrze. Co myslicie?
 
reklama
Wg norm polskich o wysokim ryzyku mówimy gdy jest większe niż 1:300.
Moim zdaniem jeśli po krwi wyszedł Ci lepszy wynik, to nie powinnaś się martwić.
Na pewno rolę odegrał wiek i nie wiem jaki jest Twój wywiad i co wpłynęło na takie ryzyko podstawowe (NT, obecność kości nosowej itp.).
 
Rozumiem, że to skorygowane ryzyko jest po samym USG?
Ja robiłam dodatkowo to drugie badanie - PAPPA z krwi. Samo USG to tylko część informacji odnośnie ryzyk, z pappą stanowi całość :)

Wiem, że są różne podejścia do wykonywania tych badań (czasem najpierw krew, za kilka dni USG, czasem najpierw USG, a czasem oba w ten sam dzień - pobranie krwi i USG) - ja miałam jednego dnia USG a na drugi dzień pobranie krwi.
 
Ryzyko pośrednie, przy tym zalecają test wolnego DNA.
Niestety to drogie badanie...
Bhcg i papa jakie wyszły ?
 
Do góry