reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robic dalsze badania krwi czy nie? posrednie Ryzyko skorygowane

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2021
Postów
9
Witam. Mam 34 lata. Wynik badania prenatalnego wyszlo ryzyko podstawowe 1:324 a posrednie ryzyko skorygowane 1:860. Nie jestem pewna czy to jest bardzo niskie ryzyko i nie wiem czy robic dalsze badania krwi czy nie? USG w 13 tyg wyszlo dobrze. Co myslicie?
 
reklama
Wg norm polskich o wysokim ryzyku mówimy gdy jest większe niż 1:300.
Moim zdaniem jeśli po krwi wyszedł Ci lepszy wynik, to nie powinnaś się martwić.
Na pewno rolę odegrał wiek i nie wiem jaki jest Twój wywiad i co wpłynęło na takie ryzyko podstawowe (NT, obecność kości nosowej itp.).
 
Rozumiem, że to skorygowane ryzyko jest po samym USG?
Ja robiłam dodatkowo to drugie badanie - PAPPA z krwi. Samo USG to tylko część informacji odnośnie ryzyk, z pappą stanowi całość :)

Wiem, że są różne podejścia do wykonywania tych badań (czasem najpierw krew, za kilka dni USG, czasem najpierw USG, a czasem oba w ten sam dzień - pobranie krwi i USG) - ja miałam jednego dnia USG a na drugi dzień pobranie krwi.
 
Ryzyko pośrednie, przy tym zalecają test wolnego DNA.
Niestety to drogie badanie...
Bhcg i papa jakie wyszły ?
 
Do góry