reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla dzidziusia

guska35

szczęśliwa mama
Dołączył(a)
15 Styczeń 2007
Postów
798
Może niektóre uznają, że za wcześnie jeszcze na taki wątek, ale napewno niejedna z nas już coś zakupiła. Doświadczone mamusie napewno doradzą czego niewarto kupować i podzielą się cennymi radami z pozostałymi przyszłymi mamusiami. Ja osobiście chetnie skorzystam z rad jaki kupić wózek i łożeczko by nie wyrzucić pieniędzy w błoto, zwłaszcza że dużo się wydaje pieniążków, aby dzidziuś miał wszystko.
Piszcie, przesyłajcie linki.
 
reklama
guska wątek jak najbardziej trafiony:tak:
Ja co prawda jeszcze nic nie kupiłam i raczej nie prędko kupie bo praktycznie wsio mam. Ale tak szczerze juz przegladam kołyski (mam wielka chrapke na takie cudo) i wózeczki.
Co do rad. Jak bede mogła pomóc z wielka przyjemnością pomogę;-). Choć prawda jest taka że wybór każdy dokonuje sam bo jednym podoba się to innym to. Jedni mają większe inni mniejsze wymagania, dla jednych coś jest nie zbędnę natomiast dla innych zbyteczne. Ale damy rade.
To tyle z mojej strony jakby co pytajta.;-):rofl2:
 
A ja nawet nie wiem od czego się zabrać. Na innym wątku (mamy sierpniowe) znalazłam taką wyprawkę, pozwolę sobie wkleić tekst:
Pierwsze ubranka (rozmiar: do szpitala 56, ale już po tygodniu albo dwóch mogą być potrzebne 62, więc wybierz różne rozmiary):
[FONT=&quot]-[/FONT]body z długim lub krótkim rękawem (np. na dzień z krótkim, na noc z długim, bo będziemy rodziły latem) – ok. 6 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]czapeczki bawełniane cienkie – 2 szt.;dla naszych pażdziernikowych pociech chyba grube??
[FONT=&quot]-[/FONT]pajacyki – ok. 4 szt.; najłatwiej odpinane na całej, więc łatwo zmienić pieluszkę;
[FONT=&quot]-[/FONT]cieplejsze pajacyki (na gorszą pogodę) – ok. 2 szt., rozmiar 62 co najmniej;
[FONT=&quot]-[/FONT]skarpetki – ok. 3-5 par; gumki nie powinny być obcisłe;
[FONT=&quot]-[/FONT]sweterki lub bluzy zapinane z przodu – ok. 2 szt., rozmiar 62 co najmniej;
[FONT=&quot]-[/FONT]cienki bawełniany kombinezon (ja osobiście nie mam takiego i nie wiem czy się przyda; na wieczorne spacerki albo deszczowe zimne dni można założyć sweterek, a nóżki przykryć kocykiem); rozmiar co najmniej 62; - kombinezon pewnie zimowy by już się przydał naszym dzieciaczkom
[FONT=&quot]-[/FONT]maleńkie rękawiczki – niedrapki (bierze się je ze sobą do szpitala i nakłada dzieciątku, żeby się nie podrapało, bo rodzi się z długimi paznokciami – według mnie zbyteczne).
Ubranka, które będą miały bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, batyst, frotte). Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować (pralki mają takie opcje) i wyprasować na lewej stronie.
Rzeczy do spania, spacerów i werandowania:
[FONT=&quot]-[/FONT]2 kocyki (może być np. bawełniany i polarkowy);
[FONT=&quot]-[/FONT]prześcieradełka frotte z gumkami – 3 szt. (rozmiar prześcieradełka taki jak łóżeczka, materacyka, pościeli i wypełnienia – żeby wszystko do siebie pasowało);
[FONT=&quot]-[/FONT]komplet pościeli – 2 szt. (zależy jaką chcesz – możesz kupić tylko powłoczkę na poduszkę i kołderkę, albo do tego jeszcze ochraniacz na łóżeczko – przydaje się rozmiar uniwersalny);
[FONT=&quot]-[/FONT]wypełnienie do pościeli to mozna dokupic później początkowo pościeli się nie używa o wiele praktyczniejsze są śpiworki do spania;
[FONT=&quot]-[/FONT]materacyk (najlepiej grykowo – kokosowy, pamiętaj o rozmiarze; stronę kokosową stosuje się dla niemowlaczków, a część gryczaną dla dziecka, które zaczyna wstawać);
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluszki tetrowe – 1 op. (max 10 szt.); używa się ich do kładzenia na przewijaku, do wycierania buzi;
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluszki bawełniane albo flanelowe jakieś kolorowe – 3-4 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]wózek – najlepsze są wielofunkcyjne, z przekładaną rączką, dużymi gumowymi kołami
[FONT=&quot]-[/FONT], odpinaną tapicerką (żeby można było łatwo przeprać), dużym koszem na zakupy, amortyzacja na sprężynach albo na paskach; nie zapomnij o osłonce deszczowej, torbie do wózka i parasolce;
[FONT=&quot]-[/FONT]łóżeczko – z wyjmowanymi szczebelkami koniecznie i z regulowaną wysokością, rozmiar standardowy 120 x 60 (i taka pościel itd. już pisałam), może być z szufladą albo bez, w zależności od tego co Ci się przyda i ile masz miejsca w pokoju;
[FONT=&quot]-[/FONT]karuzela na łóżeczko z pozytywką (jest ich mnóstwo, wybierz taką, która Ci się podoba);
[FONT=&quot]-[/FONT]przewijak – możesz mieć komodę z przewijakiem, ale są bardzo drogie; a możesz kupić przewijak na łóżeczko, taki usztywniany u nas sprawdził się większy rozmiar
Kosmetyki i przybory toaletowe:
[FONT=&quot]-[/FONT]waciki do przemywania oczu i pupci (np. Bella ma takie szerokie dosyć, nadają się);
[FONT=&quot]-[/FONT]gaziki jałowe);
[FONT=&quot]-[/FONT] spirytus, (przygotować roztwór: 3 miarki spirytusu i 1 miarka wody);
[FONT=&quot]-[/FONT]pałeczki do czyszczenia uszu i noska (są takie specjalne dla dzieci, np. Bella);
[FONT=&quot]-[/FONT]chusteczki do pupy (nawilżane, do wycierania dupki);
[FONT=&quot]-[/FONT]ręcznik z kapturkiem – 2 szt. (100% bawełna);
[FONT=&quot]-[/FONT]proszek do prania dla niemowląt (Lovela, Jelp, Dzidziuś); płynu do płukania nie stosujemy, a ponadto do prania dzieciowych ciuszków nastawiamy podwójne płukanie; jeśli chcesz prać ręcznie to polecam płatki mydlane;
[FONT=&quot]-[/FONT]Frida zamiast gruszki
[FONT=&quot]-[/FONT]termometr – najlepszy elektroniczny szybciej mierzy temperaturę
[FONT=&quot]-[/FONT]sól fizjologiczna do przemywania oczek
[FONT=&quot]-[/FONT]myjki – 2-3 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]miękka szczoteczka do włosków, najlepiej z naturalnego włosia;
[FONT=&quot]-[/FONT]nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcówkami lub cały zestaw do małych paznokci polecam babyOno
[FONT=&quot]-[/FONT]krem do twarzy z filtrem słonecnym;
[FONT=&quot]-[/FONT]krem do pupy – np. Sudocrem, Penaten, Linomag, Bepanthen (ten ostatni możesz używać też na popękane brodawki dla siebie);
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluchy jednorazowe (Pampers, Huggies) – najmniejszy rozmiar, jedna paczka, ale duża (60-80 szt.);
[FONT=&quot]-[/FONT]wanienka plastikowa
[FONT=&quot]-[/FONT]-Oilatum do kąpieli
[FONT=&quot]-[/FONT]nadmanganian potasu do kapieli


A tych ubranek to nie bedzie za mało??
 
Kaka82
Co do listy powiem tak; Ciężko wyznaczyć ilości. Może i te ilości ok ale pod warunkiem ze robisz codziennie pranko i schnie Ci bardzo szybko.
Ja nie pamiętam swojej listy dokładnie (jak zadziałam mój laptopik- bo cos szwankuje to wkleje) Ale tak z pamięci:sorry2:
1) body kótki rękawek z 6-8 szt
2)bodu dł. rękawek -5 szt
3) pajacyki bawełniane z 10 szt (używane do spania itp)
4) grubsze pajace z 5 szt (tak na wyjscia albo gdy chłodniej)
5)jakieś kompleciki i extra ciuszki według uznania ( tak na wieksze wyjscia lekarz rodzinka itp:-D)sweterki, sukieneczki, koszule itp
6) czapeczki cienkie ja miałam 5 szt (ubierałam po kazdej kąpieli a że stosowałam oliwkę wiec co kompiel czysta)
7) grubsza czapunia na spacerki (ja pod spód wkładałam jeszcze cieniutką)
8) Kombinezonik (miałam jeden na całości rozpinany)
9)pieluchy tetrowe 10 szt.(do podkładania przy jedzonku i takie tam:rofl2:)
10) Kocuki jeden cienki jeden grubszy. Zawsze sie przydadza nawet na pozniej (takie moje zdanie)
11) Rozek (ale taki zwykły bez wkładu) miałam 2 szt i ja jestem z tego zadowolona. Używałam zarówno przy starszej jak i młodszej. (ale są mamusie które nie stosują)
12)pościel (mam jeden komplet, ale szczerze mała nie spi mi wcale po kołderką tylko pod kocykiem a poduszkę używałam jak była malutka do karmienia, tak wiec zakup nie trafiony ale moze pozniej sie przyda:-p)
13) z kosmetyków; zwykłe bambino(oliwka, mydełko) z maści (linomag, alantan, tormentiol i warto poprosić o recepte na maść z wit A-zajeb.... sprawa) i wrazie co czopiki, sól fizjologiczna do noska
14) do pępka używałam starym sposobem gencjane na spirytusie:-p na to gazik więc nic sie nie miało prawa pobrudzic:tak:

To chyba tyle z tego co pamiętam. Jakby co bede uzupelniać. Co do rozmiarów miałam glównie na 62 choć kupiłam 2 kompleciki na 56 ale na moja kruszyne i tak były za duze. Ale szybko przybierała i trzeba było zmieniac garderobe:-D
 
A do szpitala lepiej kupić pizamkę zze spodniami (góra rozpinana), czy koszule nocną rozpinana?? Na sam poród pewnie lepiej koszula?
 
Ja miałam do szpitala 2 koszule rozpinane te z wycieciami po boku sa do d.... (moje zdanie) cycochy wiecznie na wierzchu:angry::angry::-D
A do porodu brałam szpitalną co bede swoje brudzić:-D
A i dobrze miec laczki pod prysznic i gatki jedno razowe (mi sie przydały choc gatki generalnie zabronione;-))
 
piżamy też raczej niemile widziane, raczej koszule, bo raz dwa do badania przy obchodzie jesteś gotowa. Ja to w ogóle nie śpię w koszulach bo mi nie wygodnie i nie umiem budzę się ze zrolowaną przy szyi, koszmar, więc kupuję specjalnie do szpitala i potem nigdy ich nie użuwam - idą na szmatki. Ale kupuję zwykłe tylko rozpinane, nie ciążowe, bo tak jak mówi czarna wszystko wypada.:-)
 
Ja osobiście się dobrze czuję w spodniach 3/4 i koszulce. Ciekawe co by powiedzieli gdybym wyskoczyła w koronce i satynie:) ledwo zakrywającej pempek:-)
 
reklama
Do góry