reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

robot kuchenny - jaki powinien być?

dara

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2006
Postów
50
czesc, dziewczyny.
niedlugo zaczne wprowadzac corce nowe pokarmy, wiec przydaloby mi sie jakies urzadzenie ulatwiajace rozne przecieranie, miksowanie, wyciskanie etc.
chcialabym kupic cos wielozadaniowego, zeby bylo na lata dla calej rodziny.
problem w tym, ze nigdy nie miallam ani nie widzialam w uzyciu zadnego robota (albo widzialam zbyt dawno).
kto ma owo urzadzenie - podzielcie sie, jakie funkcje powinno ono miec, jakie sa przydatne, a jakie totalnie zbedne lub nie sprawdzaja sie, bede wdzieczna rowniez za polecenie konkretnych modeli (z opisaniem funkcji)konkretnych firm.
 
reklama
Nie wiem jak inni ale ja wogole nie polecam wieloczynnosciowych robotow kuchennych, mam taki i jestem z niego nie zadowolona , wole inne jednoczynnosciowe. Dlaczego np sokowirówka ma bardzo mały pojemnik na odpoady i musze co niecała szklanke go oprozniac, a co do miksera to tez jest mały, zreszta do miksowania zupek w zupełnosci mi wystarczył blender:-)
 
Cześć
ja mam blender braun MR 4050HC. Do siekania np jabłek świetnie się u mnie sprawdzała przystawka do siekania. Również używam jej do rozdrabniania sera do zapiekanek i do ziół. A do zupek sam blender. Chociaż jak na początku ilości zupek były niewielkie, to tez używałam tej przystawki do siekania. Ten model ma tez końcówkę do ubijania piany i śmietany.
Sam blender dobrze leży w ręce i ma elementy gumowe, dzięki temu nie ślizga się nawet jak ręka jest wilgotna.
Natomiast nigdy nie miałam uniwersalnego robota i w tej sprawie nie mam zdania.
Pozdrawiam
Giza
 
Ja używam malaksera, zmieniam tylko noże albo tarki w zależności co chcę zrobić. Przydaje się dla całej rodziny- kroi, sieka, miksuje, tarkuje, wszystko w jednym.

 
Ja używam też miksera ale myśle o kupnie robota kuchennego Boscha MUM 8400 , jak myślicie czy to dobry wybór ????? Jestem mamą 3,5 letniej dziewczynki , robot jest bardzo przydatny kuchni do przygotowana różnych posiłków. Proszę o doradę . POZDRWIAM :-)
 
Ostatnia edycja:
Ja postanowiłam nie kupować robota kuchennego i nie żałuje- to w sumie tylko strara czasu. Mam za to blender Blender ZELMER 490.4NP Symbio sprawdza się rewelacyjnie a przy okazji nie zajmuje dużo miejsca. Zauważyłam,że coraz więcej osób decyduje się na blender zamiast miksera
 
Ja też polecam blender, ja kupiłam kiedyś na allegro za niewielkie pieniążki blender firmy Bifinett z przystawką do siekania i jestem bardzo zadowolona. Powiem wam, że ta przystawka świetnie się sprawdza w produkcji bułki tartej :tak: susze wszelakie pieczywko, które nie zostaje zjedzone (pokrojone na kawałki przed suszeniem - takiej wielkości aby mi do przystawki weszły) i mig mam posiekane na bułkę tartą, polecam!
Przy wyborze blendera proponuję aby zwracać uwagę aby końcówka ucierająca nie była plastikowa - bo wtedy będzie przyjmowała kolory np marchewki, pomidorów, najlepiej jak będzie ze stali, taka najpraktyczniejsza.;-)
 
reklama
Do góry